21.08.2012

CX-5 najbardziej urodziwym SUV-em

Czytelnicy magazynów z grupy "Auto Bild" wybrali najbardziej urodziwe modele tego roku. W klasie SUV-ów, vanów i aut z napędem 4x4 zwyciężyła Mazda CX-5. Łącznie, w plebiscycie zagłosowało 200 tys. czytelników z 15 krajów Europy.


Uzyskując 17,8% wszystkich głosów, Mazda CX-5 wyprzedziła konkurentów w swojej kategorii i zdobyła główną nagrodę. Na drugim miejscu uplasowało się Audi A6 Allroad, zdobywając 10,8% głosów, a na trzecim – Audi Q3 z 9,9% głosów.

Czytelnicy z Czech, Turcji, Gruzji i Hiszpanii wybrali CX-5 najbardziej atrakcyjnym nowym autem w segmencie. Wśród niemieckich czytelników Mazda zajęła trzecią pozycję, zaraz za Mercedesem ML i Audi A6 Allroad. Jej ostateczne zwycięstwo potwierdziło podliczenie wszystkich oddanych głosów. 

To nie pierwszy taki sukces Mazdy w historii. W 2009 roku Mazda3 wygrała europejską edycję konkursu Auto Bild Design Award w kategorii samochodów małych i kompaktowych. To zwycięstwo miało miejsce jeszcze przed oficjalnym debiutu auta na rynku europejskim.

Mazda CX-5: test, dane techniczne i ceny na mazdaspeed.pl

Źródło: Mazda