24.07.2012

Premiera nowej Mazdy6 już we wrześniu!

Wiadomo już na pewno – nowa Mazda6 zostanie pokazana publicznie podczas moskiewskich targów motoryzacyjnych (Moscow International Automobile Salon 2012), które odbędą się na przełomie sierpnia i września br.

Nową Mazdę6 zapowiadały zapierające dech w piersiach koncepty – Shinari i Takeri. Po Mazdzie CX-5, będzie to drugi z kolei model zaprojektowany w duchu KODO i zbudowany w całości w oparciu o technologie SKYACTIV. Mazda6 będzie pierwszym samochodem, w którym zostanie zastosowany system odzyskiwania energii i-ELOOP bazujący na kondensatorze zbierającym energię do zasilania urządzeń elektrycznych.

Nowa Mazda6 została zaprojektowana z wykorzystaniem najlepszych doświadczeń Mazdy w dziedzinie rozwiązań technicznych i metod produkcji we wszystkich dziedzinach, począwszy od dynamicznych osiągów i designu, poprzez parametry ekologiczne, aż do bezpieczeństwa. Flagowy model w gamie Mazdy nowej generacji będzie wyróżniał się dostojną sylwetką, stylem oraz poziomem luksusu i komfortu oczekiwanym od pojazdów z segmentu C/D, oferując przy tym wiele przyjemności z jazdy dzięki typowej dla Mazdy elastyczności i zwrotności.

Model, który zostanie zaprezentowany w Moskwie to sedan w specyfikacji na rynek rosyjski, wyposażony w silnik benzynowy SKYACTIV–G 2.0 z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz sześciobiegową przekładnię automatyczną SKYACTIV–DRIVE.

Galeria