Do polskich salonów wjeżdża nowy japoński SUV-ik. Początkowo Mazda CX-5 dostępna będzie z benzyniakiem o pojemności 2 litrów i mocy 165 KM w wersji z napędem na koła przedniej osi lub 160 KM w wersji 4x4, standardowo spiętym z sześciostopniową, ręczną skrzynią. Nowy motor z rodziny Skyactiv ma bezpośredni wtrysk paliwa i wyjątkowo wysoki stopień sprężania, równy 14:1. Za kilka miesięcy do oferty dołączy 2,2-litrowy turbodiesel.

Najtańsza wersja Mazdy CX-5 - SkyGO - z 2-litrowym benzyniakiem, sześciobiegową skrzynią ręczną i przednim napędem kosztuje 91 900 zł. Na liście wyposażenia standardowego znajdują się m.in.: ABS z układem awaryjnego hamowania EBA, układ kontroli stabilności DSC, przednie i boczne poduszki oraz kurtyny powietrzne, układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu HHA, system monitorowania ciśnienia w ogumieniu TPMS, system i-stop (wyłącza silnik podczas postoju), elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, system audio z odtwarzaczem CD/MP3 i czterema głośnikami, manualna klimatyzacja oraz spojler dachowy.

Mazda CX-5 dostępna będzie w czterech poziomach wyposażenia SkyGo, SkyMotion, SkyEnergy i SkyPassion. Najtańszy wariant z napędem 4x4 i ręczną skrzynią kosztuje 109 900 zł (wersja SkyMotion). Do sześciobiegowego automatu trzeba będzie dopłacić 8 000 zł. 

Na liście opcji CX-5 pojawią się systemy innowacyjne aktywnego bezpieczeństwa, niedostępne wcześniej w segmencie kompaktowych SUV-ów:

  • układ automatycznego hamowania (SCBS) pomaga uniknąć kolizji lub zminimalizować jej skutki przy prędkościach poniżej 30 km/h;
  • system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW);
  • układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM), ostrzegający przed pojazdami w "martwym polu" lusterek;
  • system automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBC).

Poznaj pełen cennik i listę wyposażenia Mazdy CX-5. Zdjęcia modelu znajdziesz w galerii.