14.03.2012

Mazda CX-5 podbija rynek!

Sprzedaż nowej Mazdy CX-5 przerosła najśmielsze oczekiwania jej konstruktorów. Już w pierwszym miesiącu sprzedaży na rynku japońskim nabywców znalazło 8 tysięcy egzemplarzy. To wynik lepszy, niż minimum, które zakładano uzyskać do września br.

Japończycy w blisko trzech czwartych przypadków zdecydowali się na silnik Diesla SKYACTIV-D, który w mocniejszej wersji osiąga 175 KM i wraz z automatyczną skrzynią biegów zapewnia dobre osiągi przy niskich kosztach utrzymania. Mazda CX-5 staje się więc jednym z pierwszych samochodów, które przekonują mieszkańców Japonii do wyboru aut osobowych zasilanych olejem napędowym.

Opinie pierwszych właścicieli są bardzo pozytywne. Dobrze wypowiadają się o komforcie jazdy, wyciszeniu kabiny, wygodnych fotelach i przestrzeni wewnątrz. Potwierdzają to pierwsi szczęśliwi właściciele w Polsce, gdzie pierwsza partia CX-5 została wyprzedana dosłownie na pniu. Wciąż czekamy na dokładne dane sprzedaży w naszych salonach oraz potwierdzenie deklarowanego spalania, które ma być wyjątkowo niskie.

Mazda szacuje, że w ciągu najbliższego roku ponad 160 000 sztuk modelu CX-5 trafi w ręce odbiorców, co pod względem popularności uplasuje go obok takich sztandarowych przebojów jak Mazda3 (wcześniej 323), Mazda2 (121) i Mazda6 (626).

Mazda CX-5

Mazda CX-5 to najmłodsze dziecko Mazdy, które swoim charakterem i właściwościami wprowadza spore zamieszanie na rynku kompaktowych crossoverów. Samochód zbudowano całkowicie od podstaw, w oparciu o technologie SKYACTIV, które zapewniają niezapomniane wrażenia z jazdy przy niewielkim zapotrzebowaniu na paliwo i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Innowacyjne są silniki benzynowe i Diesla o stopniu sprężania 14,0:1, nowe skrzynie biegów oraz rewelacyjny układ napędu 4x4. Projekt nadwozia w duchu KODO nawiązuje do zwierzęcej zwinności i piękna ciała w ruchu, wyróżniając Mazdę CX-5 w tłumie innych pojazdów. Starannie wykończone wnętrze, wysokiej jakości materiały, bogate wyposażenie oraz ponadprzeciętna ilość miejsca – szczególnie w drugim rzędzie i bagażniku robią z niej groźnego konkurenta dla Tiguana, Qashqaia, ASX-a i Kugi.