27.01.2012

Mazda6 2013 widziana podczas testów

Roboczy prototyp Mazdy6, mającej wejść do sprzedaży najprawdopodobniej w przyszłym roku, został przyłapany podczas testów na terenie Europy.

Inżynierowie Mazdy pod przykryciem zrobionym z nadwozia obecnej "szóstki" najwyraźniej rozpoczęli ostatnie testy platformy, na której powstanie następca obecnego modelu. Analizując widoczne na zdjęciach przeróbki mające dostosować skorupę karoserii do nowego podwozia, można przypuszczać, że kolejna generacja będzie miała zdecydowanie większy rozstaw kół. Możliwe, że zwiększy się również rozstaw osi, wynoszący obecnie 272,5 cm, na co wskazują ślady modyfikacji dachu i tylnych drzwi.

Nowa Mazda6, obok CX-5 będzie drugim modelem w ofercie Mazdy zbudowanym w całości w oparciu o nową technologię SKYACTIV, która obejmuje wszystkie podzespoły, układ jezdny, nadwozie i elementy wnętrza, a także innowacyjny system odzyskiwania energii i-ELOOP. Nowoczesna technika, mająca przede wszystkim przywrócić kierowcom przyjemność z jazdy, będzie przykryta nadwoziem w stylu KODO, którego kształty zapowiedziane zostały przez koncepty Takeri i Shinari.