07.02.2012

Chicago Auto Show 2012 – Drapieżna Miata

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Chicago (Chicago Auto Show 2012, 8-19 lutego br.) Mazda zaprezentuje kolejną edycję specjalną MX-5. Tym razem Miata - bo tak kultowy roadster zwie się za oceanem - wystąpi w kolorze niewinnej bieli lub drapieżnej czerwieni, łączonymi z czarnym hardtopem.
 

Każdy z 450 egzemplarzy limitowanej edycji otrzyma również lakierowane na czarno lusterka i alufelgi o średnicy 17 cali, system bezkluczykowego otwierania oraz kokpit z elementami pokrytymi lakierem fortepianowym. Ci, którzy obędą się bez sześciostopniowego automatu i pozostaną wierni (jedynie słusznej) przekładni ręcznej o takiej samej liczbie przełożeń, mogą liczyć także na sportowe zawieszenie firmowane przez Bilsteina oraz mechanizm różnicowy o zwiększonym tarciu, tzw. szperę. Pod maską bez zmian - tylne koła napędza 2-litrowy, wolnossący benzyniak mocy 160 koni.

Przypomnijmy, że produkowana od 1989 roku Mazda MX-5 Miata to najpopularniejszy roadster na świecie. W ciągu 23 lat rynkowej kariery znalazła na świecie ponad 900 tys. nabywców.