08.11.2012

Mazda wyprodukuje samochody dla Toyoty

Od 2015 roku Mazda będzie produkowała samochody dla Toyoty. To kolejne potwierdzone partnerstwo Mazdy w jej drodze ku zdobyciu nowych rynków zbytu na własne technologie.

Nowy model Mazdy2 będzie podstawą dla małej Toyoty, która trafi głównie na rynki Ameryki Północnej. Auto będzie produkowane w fabryce należącej do Mazdy, budowanej od końca zeszłego roku w Meksyku. Pierwsze egzemplarze powstaną w połowie 2015 roku, przy założeniu całkowitej rocznej produkcji na poziomie 50 000 egzemplarzy. Współpraca ta będzie dla Mazdy okazją do poprawienia rentowności i rozbudowy fabryki, a dla Toyoty możliwością poszerzenia amerykańskiej oferty.

Fabryka Mazdy, w której będą produkowane Toyoty, powstaje w Meksyku w Salamance we współudziale z Sumitomo Corporation, gdzie utworzony pod koniec zeszłego roku wielki plac budowy ma w ciągu najbliższych miesięcy zamienić się w zakłady zatrudniające 3500 pracowników i produkujące 140 tys. samochodów rocznie. Pierwszym modelami, które w 2014 roku opuszczą jej taśmy będą Mazda2 i Mazda3.