Hajime Seikaku został mianowany 1 października 2018 r. nowym wiceprezesem w Europejskim Centrum Badań i Rozwoju Mazdy. Doświadczony 53- latek przybywa do Oberursel w Niemczech bezpośrednio z Działu Rozwoju Samochodów Mazdy w Japonii.

Przed objęciem obecnego stanowiska, Hajime Seikaku zdobywał doświadczenie pracując w rozmaitych działach rozwoju pojazdów oraz części zarówno dla Mazdy, jak i Forda w Europie oraz Japonii. Seikaku dołączył do zespołu Mazdy w 1987 roku, po ukończeniu studiów na wydziale inżynierii elektrycznej w Instytucie Technologii Shibuara w Tokio.

Pan Seikaku wnosi bogactwo wiedzy z zakresu rozwoju nowych samochodów i doskonale zna wymagania oraz preferencje klientów na rynku europejskim” – powiedział Prezes Mazda Motor Europe i CEO Jeff Guyton. „Jestem niezmiernie zadowolony, że do naszego zespołu dołączy człowiek z tak ogromnym i bezcennym doświadczeniem, gromadzonym od ponad 30 lat pracy w strukturach Mazdy.”

Seikaku zastąpi 57-letniego Matsuhiro Tanakę, który zajmował swoje stanowisko od września 2016 roku. Tanaka powróci do Japonii, gdzie będzie pełnił rolę dyrektora generalnego Działu Rozwoju Dynamiki Podwozi.

W Europejskim Centrum Badań i Rozwoju Mazdy w Oberursel, inżynierowie analizują nowe technologie oraz pracują nad rozwojem części i akcesoriów dla rynku europejskiego. Znajduje się tu także siedziba jednego z trzech globalnych centrów designu Mazdy.


Opracowanie: (st)