Z radością pragniemy poinformować, że Mazda VISION COUPE zdobyła tytuł “Samochodu Koncepcyjnego Roku” podczas 11. Genewskiej Nocy Designu, która odbyła się 6 marca pierwszego dnia Salonu Samochodowego w Genewie. Szacowne grono 18 autorytetów, którzy wybrali VISION COUPE, skupia znakomite indywidualności dyrektorów designu światowych producentów samochodów. To kolejny zaszczyt dla zachwycającego i ponadczasowego konceptu Mazdy, który w ubiegłym miesiącu został uznany za „Najpiękniejszy Samochód Koncepcyjny Roku” podczas Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego 2018 w Paryżu.

 

Jesteśmy zachwyceni, że po uznaniu w Paryżu, VISION COUPE został ponownie uhonorowany światową nagrodą za design. Zaszczytem jest uznanie czołowych światowych projektantów samochodów dla modelu koncepcyjnego, który wyraża esencję japońskiej estetyki” - podkreśla Ikuo Maeda, Dyrektor Wykonawczy Mazdy odpowiedzialny za design i styl marki. „Stylistyka modelu koncepcyjnego będzie miała zauważalny wpływ na nowe generacje samochodów Mazdy, których pierwsze debiuty planowane są już w 2019 roku.”

Zaprezentowana po raz pierwszy w 2017 roku podczas Salonu Samochodowego w Tokio, VISION COUPE reprezentuje ewolucyjny etap stylistyki projektowania Mazdy KODO – Dusza Ruchu, której ekspresja witalności i dynamizmu zmierza w kierunku powściągliwej japońskiej estetyki. Opływowa i zwodniczo prosta bryła modelu koncepcyjnego uformowana niczym „jednym ruchem” jest wyrazem elegancji i jakości.

Genewska Noc Designu odbywająca się corocznie przy okazji Salonu Samochodowego w Genewie, jest wydarzeniem organizowanym przez Car Design News – wydawcę magazynu i portalu internetowego, adresowanego do międzynarodowej społeczności projektantów samochodów.


Na podstawie informacji prasowych MMP opracował: (st)