Jo Stenuit (49) został nowym Dyrektorem Designu Mazda Motor Europe. Jo zastępuje na stanowisku Kevina Rice, który opuścił Mazdę w sierpniu 2018 r.

Jo, absolwent Royal College of Art w Londynie, jest członkiem europejskiego zespołu projektowania Mazdy od ponad 20 lat i sprawował liczne funkcje w Europejskim Centrum Designu Mazdy w Oberursel, w Niemczech.

Ostatnio pracował jako Dyrektor Zespołu Projektowania Wnętrz i Stylistyki Marki budującego wzrost świadomości i wizerunek marki Mazda w Europie. Był również wiodącym projektantem wnętrz dwóch modeli samochodów koncepcyjnych: Kiyora (2008) oraz Hakaze (2007) a także Mazdy 3 poprzedniej generacji (2008). Przez dwa lata pracował w centrali firmy w Hiroszimie dopracowując stylistykę wnętrza Mazdy CX-7 (2004-2006).

Dzięki nagradzanej filozofii projektowania KODO – Dusza Ruchu, projektanci Mazdy w Europie i każdym innym ośrodku projektowym odgrywają kluczową rolę w sukcesie nowych modeli, tworząc piękne samochody, które trafiają do serc naszych klientów.” – powiedział Jeff Guyton, Prezes i CEO Mazda Motor Europe. „Jesteśmy zachwyceni, że Jo, ze swoim głębokim zrozumieniem istoty naszej marki, będzie przewodził zespołowi projektowania Mazdy w Europie. Wiem, że razem ze swoimi współpracownikami zapewni, że nasza filozofia projektowania będzie odnosiła się nie tylko do naszych samochodów, ale także każdego obszaru aktywności marki.”

W ramach swoich obowiązków, Jo będzie odpowiadał bezpośrednio przed Ikuo Maedą – liderem globalnego zespołu Mazda Design oraz przed Hajime Seikaku, który został niedawno wiceprezesem Europejskiego Centrum Badań i Rozwoju Mazdy.

Opracowanie: (st)