Mazda Motor Poland została w tym roku partnerem motoryzacyjnym festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Ze względu na obecną sytuację, planowany na maj festiwal został przeniesiony na wrzesień, ale fani dobrego kina dokumentalnego mogą wypełnić ten wyjątkowy czas projekcjami wybranych filmów festiwalowych podczas specjalnych seansów online.

Od dziś, przez kolejnych pięć wtorków, Mazda Motor Poland zaprasza do wspólnego oglądania najlepszych filmów dokumentalnych ostatnich lat. Unikalny przegląd najciekawszych produkcji z poprzednich edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity udostępniany będzie bezpłatnie na platformie cda.pl. Każdej projekcji towarzyszyć będzie wprowadzenie przygotowane przez gości specjalnych – ekspertów z dziedziny kina, kultury i ekologii, którzy przybliżą widzom kontekst dokumentów z całego świata. Klimat pierwszego seansu – „Zamknij się i graj na pianinie”, opowiadającego historię muzyka Chilly’ego Gonzalesa, przybliżają dziennikarz Bartek Chaciński i pianistka Hania Rani.

Seanse filmowe będą dostępne przez link opublikowany na wydarzeniu na Facebooku, które można znaleźć wpisując #WMoimStylu oraz pod linkiem: https://bit.ly/2UHJkB8

„Akcja #WMoimStylu, którą prowadzimy już od zeszłego roku, to niemal dokumentalny projekt Mazdy, ukazujący codzienność wybranych artystów i rzemieślników, osób mających niezłomną determinację, by realizować swoje pasje z niezwykłą dbałością o jakość i wysoki poziom artystyczny.” – mówi Zuzanna Glinkowska, Communication Manager Mazda Motor Poland. „Hasło tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity CZUŁOŚĆ DO ŚWIATA nabiera w obliczu aktualnej sytuacji związanej w wybuchem pandemii szczególnego znaczenia. To nie tylko hasło przewodnie festiwalu, ale także wyzwanie dla twórców i nas – wszystkich widzów, odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Możliwość lepszego poznania świata dzięki kultowym filmom dokumentalnym jest potrzebna do zrozumienia rzeczywistości, w której żyjemy.” – dodaje Z. Glinkowska.

W oczekiwaniu na 17. edycję festiwalu, która odbędzie się w dniach 4-13 września 2020 r., w ramach akcji #ZostańWDomu #WmoimStylu zostaną zaprezentowane następujące filmy:

● 7 kwietnia: „Zamknij się i graj na pianinie” reż. Philipp Jedicke,

● 14 kwietnia: „Człowiek Delfin” reż. Lefteris Charitos,

● 21 kwietnia: „Sól ziemi” reż. Juliano Ribeiro Salgado, Wim Wenders,

● 28 kwietnia: „Duch Bauhausu” reż. Niels Bolbrinker, Thomas Tielsch,

● 5 maja: „Branford Marsalis. Iluzjonista dźwięku” reż. Reinhold Jaretzky.

Opracowanie: (st)