Z okazji 100-lecia swojej działalności, Mazda przedstawia edycję jubileuszową, dostępną w ramach obecnej gamy modelowej (z wyjątkiem modeli OEM, dostępność modeli różni się na poszczególnych rynkach), która upamiętnia wyjątkowość pierwszego samochodu osobowego marki - R360 Coupe. Wiele cech charakterystycznych dla R360 Coupe jak awangardowa technologia, dbałość o detale projektowe, czy niezwykłe właściwości jezdne nadal wyróżniają współczesne modele Mazdy, niezmiennie zachwycając miłośników marki na całym świecie. Znakiem rozpoznawczym edycji jubileuszowych jest dwukolorowa, biało-burgundowa kombinacja, która stała się przebojem wraz z premierą R360 Coupe w roku 1960, a teraz wyróżnia wersje specjalne przygotowane, by celebrować 100-lecie marki. R360 Coupe była pierwszym osobowym samochodem Mazdy, który swój natychmiastowy sukces zawdzięcza unikatowej, futurystycznej stylistyce, doskonałym właściwościom jezdnym oraz przystępnej cenie, zapewniającej wielu kierowcom, po raz pierwszy w życiu, doświadczenie poczucia wolności wynikającego z posiadania własnego samochodu. Model wyposażony był w czterosuwowy silnik, jednostkę niespotykaną wówczas w samochodach osobowych klasy micro-mini, miał w opcji automatyczną skrzynię biegów, a koncentracja projektantów na ograniczeniu masy własnej pojazdu, aby zapewnić większą przyjemność z prowadzenia, jest wyróżnikiem Mazdy aż do dziś.

W ramach całej gamy Mazdy, klienci mogą wybierać modele z edycji jubileuszowej Mazda 100th Anniversary (2020) w dwutonowej kombinacji kolorystycznej łączącej burgund i biel, wyposażone w liczne unikatowe detale włącznie z charakterystycznymi dekielkami felg, które wyróżnia logo zaprojektowane z okazji 100-lecia marki. Do wyróżników edycji specjalnych należą:

● kolor nadwozia Snowflake White,

● wykładzina podłogi w kolorze burgundowym,

● dywaniki podłogowe z jubileuszowym logo,

● zagłówki foteli z wytłoczonym jubileuszowym logo,

● obudowa kluczyka ozdobiona jubileuszowym logo w specjalnym pudełku,

● dekielki felg z jubileuszowym logo,

● jubileuszowe logo na przednim zderzaku.

Modele edycji specjalnej trafiły już do sprzedaży w Japonii. W Polsce w wersjach 100th Anniversary jesienią 2020 dostępne będą: Mazda3, Mazda CX-30, Mazda6, Mazda CX-5 i Mazda MX-5. Ceny tych modeli na rynku polskim zostaną ujawnione przed wakacjami.

Opracowanie: (st)