Mazda ogłosiła, że razem ze swoim partnerem Syngelidis Group wznowi sprzedaż nowych samochodów w Grecji jeszcze latem tego roku. Dzięki otwarciu flagowego salonu sprzedaży Mazdy w południowej dzielnicy Aten, już latem kierowcy z Grecji będą mieli okazję i możliwość poznania najnowszej gamy modelowej Mazdy, na czele z nową Mazdą 3, Mazdą MX-5 – najlepiej sprzedającym się dwuosobowym roadsterem na świecie, czy liderem w klasie SUV - Mazdą CX-5.

David McGonigle, Dyrektor Regionalny Mazdy na Europę Centralną i Południowo-Wschodnią powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem działalności handlowej w Grecji. W ostatnich latach stale otrzymywaliśmy zapytania od klientów zainteresowanych możliwością zakupu naszych samochodów w Grecji i czujemy, że właśnie nadszedł właściwy czas. Syngelidis Group to uznany lokalny partner, który rozumie naszą markę i jest gwarantem, że z sukcesem powrócimy na rynek, na którym Mazda ma już swoją długą historię.”

Pol Syngelidis, Prezes i Dyrektor Zarządzający Syngelidis Group powiedział: „Jesteśmy dumni, że Mazda wybrała naszą Grupę do partnerskiego przedsięwzięcia, w tak ważnym dla marki momencie. Wierzymy, że konsekwentne zaangażowanie w dążenie do osiągnięcia pozycji lidera na lokalnym rynku motoryzacyjnym poprzez oferowanie kompletnej gamy produktów i usług oraz najwyższej jakości obsługi klientów pozwoli nowej generacji Greków zakochać się w samochodach Mazdy.”

Mazda pojawiła się rynku greckim po raz pierwszy w 1982 roku, sprzedając tamtejszym klientom ponad 100 tys. samochodów. Dziś Mazda obecna jest na lokalnym rynku dzięki sieci 14 autoryzowanych stacji serwisowych, które realizują przeglądy i naprawy oraz sprzedają oryginalne części zamienne na terenie całego kraju.

Europa (liczona razem z Rosją) jest po Ameryce Północnej drugim największym rynkiem sprzedaży nowych samochodów Mazdy na świecie. W roku fiskalnym 2018/2019 największą sprzedażą mogły się pochwalić Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Polska, gdzie niekwestionowanymi liderami są modele SUV – Mazda CX-5 oraz CX-3.

Opracowanie: (st)