Z okazji 30. rocznicy światowego debiutu Mazdy MX-5, w dniach 31 sierpnia – 1 września w Łodzi odbędzie się zlot właścicieli i sympatyków kultowego roadstera. Organizator zaplanował szereg atrakcji, których motywem przewodnim jest radość z jazdy, bliskie spotkania ze sztuką i spontaniczna energia społeczności fascynatów motoryzacji. Program zlotu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.urodzinymx5.pl

Mazda Motor Poland przygotowała dla uczestników zlotu szereg atrakcji łączących żywiołowy charakter najpopularniejszego roadstera na świecie z kreatywną energią Łodzi – miasta designu. Pierwszy dzień zlotu – sobota, to okazja dla uczestników z całej Polski na poznanie Łodzi z innej perspektywy zza kierownicy samochodu w trakcie gry miejskiej. Postindustrialna, świetnie zrewitalizowana przestrzeń miejska z jej rozpoznawalnym na pierwszy rzut oka stylem, podobnie jak Mazda MX-5 śmiało czerpie z najnowszych zdobyczy technologii, zachowując szacunek do rzemieślniczych tradycji. Wieczorem dla uczestników zlotu przewidziana została huczna impreza urodzinowa z licznymi atrakcjami i konkursami. W drugim dniu zlotu, czyli w niedzielę, mieszkańcy miasta i turyści będą mogli podziwiać spektakularną wystawę Mazd MX-5 w centrum miasta i widowiskową paradę samochodów, która przejedzie głównymi ulicami.

Zaprezentowana po raz pierwszy w 1989 r. Mazda MX-5 nie tylko przyciąga wzrok piękną sylwetką lekkiego, dwuosobowego roadstera, ale przede wszystkim zapewnia kierowcy czystą przyjemność z prowadzenia oraz niepowtarzalne poczucie wolności w duchu Jinba-Ittai, czyli jedności kierowcy z samochodem. Te idee niezmiennie od 30 lat jednoczą właścicieli MX-5 i stoją za rekordową popularnością tego modelu. W ciągu trzech dekad Mazdę MX-5 wybrało niemal 1,1 mln kierowców, a samochód trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najpopularniejszy dwumiejscowy roadster na świecie.

Z okazji 30-lecia MX-5 Mazda przygotowała wersję 30th Anniversary Edition, której prezentacja będzie jedną z atrakcji zlotu w Łodzi. Jubileuszowy model wyróżnia się pomarańczowym lakierem Racing Orange, przeszyciami tapicerki i elementami deski rozdzielczej wykończonymi w tym samym kolorze, specjalnie przygotowanymi kutymi felgami aluminiowymi firmy RAYS oraz plakietką z indywidualną numeracją każdego z 3000 limitowanych egzemplarzy, z których 47 sztuk trafi do Polski.

Opracowanie: (st)