Mazda Motor Europe (MME) ogłosiła, że z dniem 24 czerwca 2021 r., Martijn ten Brink, obecny wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klienta w MME zostaje powołany na stanowisko Prezesa i CEO MME, zastępując na tym stanowisku Yasuhiro Aoyamę, który stał na czele europejskiego oddziału od 2019 r. Yasuhiro Aoyama powraca do Japonii, do pracy centrali firmy w Hiroszimie i obejmie funkcję Dyrektora Nadzorującego Globalny Marketing, Sprzedaż i Obsługę Klienta.

Zapowiadając te zmiany, Akira Marumoto, Dyrektor Reprezentacyjny, Prezes i CEO Mazdy powiedział: „Europejski oddział Mazdy stanowi niezwykle istotną część naszej globalnej aktywności, to tu wprowadzamy nowe modele, takie jak pierwsza elektryczna Mazda MX-30 i wdrażamy nowe technologie w bardzo konkurencyjnym środowisku. Wychodząc z powodzeniem z pandemii w Europie uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas, aby wprowadzić w życie zmiany w zarządzie, które zaplanowaliśmy w ramach naszego średnioterminowego planu rozwoju. Martijn jest z nami od ponad dwóch dekad, pełniąc wiele funkcji, w tym kierowniczą na jednym z krajowych rynków i posiada wszystkie umiejętności wymagane do nadania właściwego kierunku naszej europejskiej działalności. Życzymy mu sukcesów na tym stanowisku, a przy okazji chcielibyśmy podziękować Yasuhiro Aoyamie za jego poświęcenie dla regionu Europy w ciągu ostatnich dwóch lat i z przyjemnością powitamy go z powrotem w naszej globalnej siedzibie w Hiroszimie.”

Komentując swoją nominację, Martijn ten Brink powiedział: „Jestem niesamowicie dumny, że otrzymałem możliwość kierowania tą wspaniałą firmą w Europie, ale to, co naprawdę mnie ekscytuje, to kierunek, w którym zamierzamy poprowadzić Mazdę w ciągu następnej dekady. Przez ostatnie kilka lat wprowadzaliśmy produkty, które z powodzeniem konkurowały z bardziej uznanymi markami premium i sukcesywnie pozyskujemy nowych klientów Mazdy wśród osób, które nigdy wcześniej nie brały pod uwagę naszej marki. Dzięki produktom, usługom i nowym doświadczeniom, które zamierzamy wprowadzić na rynek w ciągu najbliższych kilku lat, będę dokładał wszelkich starań, by przyspieszyć naszą drogę rozwoju.”

Yasuhiro Aoyama, komentując swój czas pracy w Europie, powiedział: „To był prawdziwy zaszczyt kierować wspaniałym zespołem Mazda Motor Europe przez ostatnie dwa lata i jestem bardzo podekscytowany powrotem do siedziby głównej w Hiroszimie w tym momencie rozwoju naszej marki. Pomimo że znaczna część mojego pobytu w Europie przypadła na okres pandemii COVID, wspólnie w Europie osiągnęliśmy w tym okresie wiele fantastycznych rzeczy. Odchodzę wiedząc, że nasza firma jest w najlepszych rękach.”

W rezultacie powyższych zmian w strukturach Mazda Europe, Wojciech Halarewicz, obecnie Wiceprezes ds. Komunikacji i Public Affairs w MME, zastąpi Martijna na stanowisku Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta w MME, a Matthias Sileghem, obecny Dyrektor Generalny Mazda Motor Belux obejmie stanowisko Wiceprezesa ds. Komunikacji i Public Affairs w MME.

Do europejskiego zarządu dołączy także Masaharu Kondo, obecny Dyrektor Generalny Departamentu Globalnej Sprzedaży i Marketingu w Mazda Motor Corporation w Japonii, który powołany został na stanowisko Wiceprezesa ds. Strategii Biznesu i Produktu. Alex Janssens, obecny Główny Specjalista ds. Informatyki i Dyrektor ds. Usług Informatycznych i Części Zamiennych, Zaopatrzenia i Logistyki w MME / MLE (Mazda Logistics Europe), obejmuje stanowisko Wiceprezesa ds. Technologii Informatycznych i Części Zamiennych, Zaopatrzenia i Logistyki, Specjalisty ds. Informatyki w MME.

Wszystkie zmiany wchodzą w życie z dniem 24 czerwca 2021.

Opracowanie: (st)