Mazda Motor Corporation rozpoczęła w Japonii sprzedaż zupełnie nowego kompaktowego crossovera CX-3. Model pojawił się w sprzedaży u wszystkich dealerów z sugerowaną ceną detaliczną w zakresie od 2376000 do 3024000 jena (wg kursu bieżącego cena kształtuje się pomiędzy 75.500 a 97.500 złotych). Firma spodziewa się w Japonii sprzedać 3000 sztuk miesięcznie.

Zupełnie nowa Mazda CX-3 jest piątym modelem tego producenta w gamie pojazdów nowej generacji - wyposażonych w pełen zakres technologii Skyactive i elementy projektowe KODO. Ten model, dzięki temu, że łączy w sobie wysoką jakość wykonania oraz stylowy projekt, sprawdza się w każdej sytuacji.

W Japonii całkowicie nowy CX-3 jest wyposażony 1,5-litrowy silnik Diesla Skyactive, który scala wyjątkową oszczędność paliwa (25 km/l w japońskim trybie testowym JC08) z ekscytującymi osiągami dzięki imponującemu momentowi obrotowemu 270 Nm.

"Naszym celem w rozwoju CX-3 było stworzenie standardu dla nowej ery" - powiedział Michio Tomiyama, kierownik programu CX-3. "Zamiast skupiać się na dotychczasowych rozwiązaniach, udaliśmy się z powrotem do deski kreślarskiej i zadaliśmy sobie pytanie: jakie są podstawowe wartości, których ludzie szukają w samochodzie? Po czym stworzyliśmy nowy model z połączeniem najnowszych technologii i stylów projektowych Mazdy. Dzięki temu CX-3 sprawdzi się w dowolnym miejscu a to pozwoli klientom wyrazić swoją niepowtarzalną indywidualność. Jestem pewny, że ten samochód będzie przekraczał oczekiwania klientów i doda im motywacji w ich aktywnym trybie życia na wiele lat.". 

(st)