MazdaSpeed Cup

Klub MazdaSpeed jest organizatorem cyklicznych imprez pod nazwą MazdaSpeed Cup. Seria ta wywodzi się z tradycji klubowych, zapoczątkowanych wielkim zlotem na lotnisku w Ułężu w 2004 roku. Jej głównym celem jest połączenie motoryzacyjnej rywalizacji z przyjacielską zabawą oraz dostarczanie emocji związanych z prowadzeniem samochodu na torze w bezpiecznych warunkach.

W zawodach startują samochody marki Mazda – poczynając od egzemplarzy całkowicie seryjnych, przez modele kolekcjonerskie, aż po wyjątkowe obiekty tuningowego kultu. Podział na klasy oraz zróżnicowanie konkurencji na wyścigi równoległe oraz próby torowe zapewnia wszystkim uczestnikom doskonałą zabawę oraz wyrównane szanse.

Każdego roku puchar przyciąga około 150 uczestników i kilkakrotnie więcej widzów. Najlepsi kierowcy rywalizują między sobą przez cały sezon, zbierając punkty, które decydują o przyznaniu głównej nagrody i zaszczytnego tytułu kierowcy roku.

Głównym wydarzeniom towarzyszą liczne dodatkowe atrakcje. Zaliczają się do nich przede wszystkim szkolenia bezpiecznej i sportowej jazdy, a także rajdy turystyczne, konkursy car audio, samochodowej elegancji i inne, wciągające do zabawy całe rodziny.