Mazda Motor Corporation z dumą ogłosiła, że Mazda RX-VISION została uhonorowana tytułem "Most Beautiful Concept Car of the Year", czyli Najpiękniejszy Samochód Koncepcyjny Roku, podczas ceremonii wręczenia nagród na 31. Międzynarodowym Festiwalu Motoryzacji, który trwa właśnie w Paryżu (27-31 stycznia). Nagroda ta jest wręczana producentowi samochodu, który najlepiej uosabia czystą kreatywność i nowe trendy. Jest jedną z najbardziej uznawanych nagród w tej corocznej imprezie a zwycięzca jest wybierany przez jury złożone z ekspertów i entuzjastów ze świata sportów motorowych, architektury, mody i designu.    

 

Ikuo Maeda, główny projektant MMC, odebrał nagrodę we wtorek wieczorem razem z Kevinem Rice (Mazda`s European desig director) i Julien Montousse (jego odpowiednikiem z Ameryki Północnej) oraz Norihito Iwao (designer).

 

 

RX-VISION to sportowy samochód koncepcyjny, który miał światową premierę podczas Tokyo Motor Show w zeszłym roku. Jest to model napędzany jest silnikiem SKYACTIV-R umieszczonym z przodu, napęd jest na tylne koła. Silnik Wankla nowej generacji reprezentuje wizję firmy w przyszłości. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowo wykończone wnętrze, wysoką jakość użytych materiałów. Niesamowita sylwetka nadwozia i drapieżny rysunek reflektorów idealnie oddają założenia filozofii KODO. Całość idealnie prezentuje się na dwudziestocalowych felgach w czarnym kolorze a rozmiar opon budzi szacunek każdego miłośnika marki – 245/40 z przodu i 285/35 z tyłu. Zresztą zobaczcie naszą galerię i przekonajcie się sami, że wybór jury Festival Automobile International`s in Paris był słuszny. 

 

(st)