Z radością informujemy, że nowa Mazda CX-4 po raz pierwszy w historii zdobyła tytuł China Car Design of the Year 2017, który został przyznany przez Chinesse Automotive Media Chief Editors Club (C-Club) oraz PRIME Research & Consulting (Shanghai) Ltd.

Ten nowy model, wprowadzony na rynek chiński w czerwcu, oferuje znakomite parametry w zakresie ochrony środowiska, doskonałe wyniki w zakresie bezpieczeństwa a obok technologii SKYACTIVE klienci mają również możliwość poznania zalet układu i-ACTIV AWD. Świetna konstrukcja, imponująca bryła nadwozia oraz intuicyjna funkcjonalność sprawiają, że pojazd jest idealnym towarzyszem w codziennych sytuacjach drogowych. Sprzedaż w Chinach osiągnęła już poziom 21.860 sztuk (dane na koniec października).

A tak to wydarzenie skomentował Iwao Koizumi (Chief Designer of the CX-4): „Bardzo dziękuję za tę prestiżową nagrodę. Cieszę się, że nasi klienci w Chinach docenili projekt CX-4. Mam szczerą nadzieję, że piękno tego modelu dostarczy im dumy i radości oraz pomoże wzmocnić ich przywiązanie do naszej marki”.  

(st)