12.04.2010

Wysoka jakość Mazdy znów potwierdzona

W marcu Mazda sprzedała na polskim rynku 421 pojazdów. To nowy rekord japońskiej marki. Jak się okazuje, Mazda ma również wysokie notowania w rankingach niezawodności takich organizacji jak TUV i DEKRA.

W marcu Mazda znalazła w Polsce nabywców na 421 pojazdów, ustanawiając tym samym nowy rekord sprzedaży japońskiej marki. W porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej jest to wzrost o prawie 14,5%.

Mówi Łukasz Paździor, dyrektor generalny Mazda Motor Poland: "Marcowy wynik sprzedaży to sukces całej sieci dealerskiej Mazdy. Sportowy design samochodów Mazdy, dobra oferta cenowa wraz z dynamiczną kampanią promocyjną przyczyniły się do wzrostu sprzedaży. Cieszy nas, że klienci coraz chętniej wybierają nową Mazdę3, a Mazda6 wciąż jest w czołówce rankingu. Nasze modele zapewniają pasażerom wyjątkową radość z jazdy w duchu Zoom-Zoom i coraz więcej mazd pojawia się na ulicach. Ta rosnąca świadomość obecności marki na polskim rynku znalazła odzwierciedlenie w marcowych wynikach. Dodatkowo coraz więcej przedstawicieli kadry menedżerskiej wybiera Mazdę na swój samochód służbowy, dzięki czemu docieramy do nowej grupy klientów".

Wysoka jakość i niezawodność jest jednym z kluczowych elementów składających się na wizerunek Mazdy. To, że japońska marka plasuje się pod tym względem w ścisłej światowej czołówce, potwierdzają niezależne badania, z których przytaczamy tylko kilka.

W grudniowym wydaniu magazynu "Auto Świat" (28 grudnia 2009; Nr 1/750) dziennikarze przygotowali obszerny raport dotyczący jakości samochodów. Na 23 sklasyfikowane marki Mazda zajęła pierwsze miejsce z najwyższą notą "5+". Autorzy opracowania podkreślają: "Trwała technika i wysoka jakość wykonania sprawiają, że Mazdy uchodzą za solidne auta".

W często cytowanym przez nas rankingu niezawodności niemieckiej organizacji TUV modele Mazda 2 oraz Mazda3 zajęły w tym roku kolejno drugie i trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych modeli do trzech lat ze średnim poziomem awaryjności znacznie poniżej średniej. Wyżej wspomniane modele Mazdy były w czołówce rankingu TUV także w latach poprzednich.

Również opracowanie DEKRA 2010 to wysokie noty za jakość dla Mazdy. Model Mazda2 zajął trzecie miejsce wśród samochodów małych (przebieg 50 000 do 100 000 km), natomiast większa Mazda3 jest trzecia wśród kompaktów z przebiegiem do 50 000 km. W omawianym raporcie punktuje również Mazda MX-5, która m.in. jako model trzeciej generacji jest na czele wśród modeli sportowych i coupe (przebieg do 50 000 km). W kategorii vanów o przebiegu między 50 000 do 100 000 km na pierwszym miejscu rankingu DEKRA 2010 plasuje się natomiast Mazda5. Dzięki temu Mazda należy do najlepszych marek sklasyfikowanych w raporcie DEKRA 2010.

Źródło: Rafał Żaglewski (samar.pl)