MegaZlot Ryki 2017 – wątek dyskusyjny.

1-3 września 2017

Postprzez stachan » 1 sie 2017, 20:23

I być może Ciebie zaskoczę, ale ja również do nich należę – mogę co najwyżej poopalać kiełbaskę na grillu :P

Jednak na lotnisku trudno w tym słońcu o swobodny nastrój i grupowe nasiadówki, bo piwka się nie napijesz (trzeba wrócić do ośrodka) i grilla też ciężko odpalić, bo catering jest, choć jedno drugiego oczywiście nie wyklucza. Ale można sobie przynajmniej wieczorem w ośrodku odrobić :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez makmarc » 1 sie 2017, 21:11

stachan napisał(a):Kończymy prace nad nim – Daniel koordynuje temat :)


No właśnie ... Dzisiaj jest już 1 sierpnia, do zlotu pozostał praktycznie miesiąc, a grupa organizująca prowadzi zapisy do 20-go i wpłaty do 24-go sierpnia? Na tydzień przed? I dopiero newslettery? Z całym przekonaniem napiszę, że jest to też zbyt późno, biorąc właśnie pod uwagę sezon wakacyjno-urlopowy.

Cena ... Na początku była zaskoczeniem, że sobota = piątek, potem zostało to sprostowane. Też mamy na ten temat wyrobione zdanie, ale tego nie zmienimy i już. To dobrowolna sprawa każdego z nas, czy jedzie, czy nie. Lotnisko samo w sobie jest świetnym miejscem i do 1/4 i innych zabaw moto, jak i rodzinno-przyjacielkiego spędzenia czasu, grillowania itp. Bierze się krzesełka, parasol, jedzonko, grilla i heja, piwko z rana również można przechylić, biorąc pod uwagę fakt, do której zostajemy na lotnisku. Szkoda, że dosyć wcześnie zaczynamy się zwijać z tego lotniska, zamiast porobić coś innego kreatywnego.

Pamiętam nasz pierwszy zlot w Rykach 2 lata temu, po Czaplinku, sami się organizowaliśmy, zajmowaliśmy czas pogadankami, sesjami zdjęciowymi, czy tym, że bawiliśmy się w ustawienie aut w logo Mazdy, za co później poleciał hejt chęci bycia w centrum zainteresowania hehehe co dla mnie było śmieszne. Było minęło.

A tak na marginesie, ludzie się zapisują itp, dlaczego by nie zrobić jednak od razu wątku, jakie mamy domki czy pokoje, ile jest czego i nie zrobić od razu listy na bieżąco? Potem po 20 czy 24 będzie jeszcze mniej czasu, a zobaczycie, że zleci tak jak nam zleciał lipiec ...Połowa wakacji za nami i zaraz do pracy.

Rafał, ustaw może logo zlotowe na FB? Jakieś info jeszcze?
makmarc
 

Postprzez Szyna » 1 sie 2017, 22:48

Ja proponuje zadzwonić do ośrodka i poprosić o margarynę na śniadanie, bo to wszystko na pewno przez to drogie masło ;)
To, co łatwe, nie prowadzi do niczego.
GD – Generacja Doskonała
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 20 lut 2008, 21:59
Posty: 3350 (89/158)
Skąd: Krotoszyn
Auto: Mazda 626 GD 2.0i 90 km '92r + LPG

Postprzez bercikspeed » 1 sie 2017, 22:59

3 zloty zaliczone a ja o śniadaniu się teraz dowiaduję hahaha <glupek2>
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 2 wrz 2010, 14:09
Posty: 718 (13/16)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE 2.0 96
Rx-8 High Niuter

Postprzez loockas » 1 sie 2017, 23:38

makmarc napisał(a):No właśnie ... Dzisiaj jest już 1 sierpnia, do zlotu pozostał praktycznie miesiąc, a grupa organizująca prowadzi zapisy do 20-go i wpłaty do 24-go sierpnia? Na tydzień przed? I dopiero newslettery? Z całym przekonaniem napiszę, że jest to też zbyt późno, biorąc właśnie pod uwagę sezon wakacyjno-urlopowy.


Oczywiści, że za późno. Już temat zapisów jest za późno, bo powinien wisieć od min początku czerwca. W tamtym roku ruszył w maju. Znowu ktoś powie, że hejtuje, ale przy robieniu już n-tego zlotu z kolei takie błędy po prostu nie powinny mieć miejsca. Tym bardziej, że do tej pory poziom organizacyjny raczej szedł w górę :) Tak czy inaczej liczę, że zapisy się rozkręcą i zlot się odbędzie.

Znowu się czepiam, ale ile można pracować nad mailem z dwoma zdaniami na temat zlotu i linkiem do zapisów?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez ravo » 2 sie 2017, 00:43

loockas napisał(a):dawała się objechać ravo

Mówisz o wspólnej nocy?
italian boy
Avatar użytkownika
Zarząd – Vice Prezes
 
Od: 26 gru 2003, 13:24
Posty: 16249 (6/216)
Skąd: Wroc.love by night
Auto: Trophy & F1 R26

Postprzez francesco_franco » 2 sie 2017, 08:32

Hej ludziska,
dajcie spokój z dyskusją nad rzeczami, których się dzisiaj nie zmieni. Wszystkie opinie są cenne i to ważne, że nie boimy się dyskutować na trudne tematy. Uważam jednak, że trzeba się skupić na pomocy w zachęceniu do udziału niezdecydowanych oraz uświadomieniu niezorientowanym, że taka impreza jest.
Świat nie wymyślił jeszcze skuteczniejszego środka przekazu, jak rozmowa w cztery oczy, więc do dzieła!

Do zobaczenia w Rykach <jupi>
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lip 2014, 20:41
Posty: 975 (17/34)
Skąd: Wrocław
Auto: Mazda3 BK Y6 2006 140KM/330Nm Winning Blue

Postprzez loockas » 2 sie 2017, 09:03

ravo napisał(a):Mówisz o wspólnej nocy?


Twoja żona nie będzie nam przeszkadzać?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Grzyby » 2 sie 2017, 12:14

Koci@k napisał(a):Po prostu ja nie kminię takiego biadolenia

Przepraszam że "biadoliłem".
Wybacz jaśnie Pani, jeśli uraził Cię mój post o tym, że wyjazd rodzinny (z 3 i 5 latkiem) na weekend za 800zł to jednak dla mnie za dużo. Zauważ że ja się nie ścigam, nie biorę udziału w konkurencjach. Zależało mi tylko na 2 przejazdach "rekreacyjnych" OSem z każdym z chłopaków na przednim siedzeniu. Dla ich frajdy.
Może Ty masz inne priorytety – ja chciałem (podobnie jak w roku ubiegłym) zorganizować chłopakom fajny dzień (impreza wieczorna nie dla nich i – z racji właśnie tych dzieciaków nie dla mnie/żony). Niestety ale mimo dużych chęci muszę sobie taką ekstrawagancję odpuścić.

Dobrze loockas wytknął ten podkreślany przez "was" piknikowy charakter. Bo niby co w nim piknikowego? Trawa obok?

Koci@k napisał(a):Nie widzę też opcji by jedna czy dwie osoby zajmowały się Waszymi pociechami. Nie można od organizatorów wymagać by zajmowali się atrakcjami moto i dodatkowo jeszcze wymyślali dzieciakom atrakcje. Ale skoro jest na to parcie (lub będzie) to ja ze swojej strony nie widzę problemu by zgadać się (Ci jadący z dzieciakami) i zorganizować im na upalny czas jakiś basen (nie wiem jak tam z dostępem do wody), jakiś namiot, trochę zabawek itd. Kwestia chęci rodziców. Ja wiem, że najlepiej jest na gotowe jechać ale mimo ponoszonych przez Was kosztów ludzie z obsługi robią to jednak za free. Nie oczekujcie niewiadomo czego...

"niewiadomo czego"? Czyli czego np.?
Nie widziałem żeby ktokolwiek w roku ubiegłym (z organizatorów) chociaż się zająknął nt. chociażby zabaw integracyjnych. Nie mówię tu nawet o zabawach dla dzieci ale skoro jest nagłośnienie, to zorganizowanie np. wyścigów w workach jest dużym wyzwaniem? Myślisz że mało byłoby chętnych do pośmiania się? Tu nie trzeba "kreatywnego zespołu" a trochę chęci żeby jakoś uprzyjemnić/zorganizować czas ludziom nie biorącym udziału w konkurencjach. Tylko tyle i aż tyle!

Czy ktoś się dopomina o takie rzeczy? NIE! Piszcie z uporem maniaka o zlocie "piknikowym" ale nie robicie nic w kierunku tego pikniku. No, może poza pisaniem że ktoś coś chce (a nikt nie chce). Parcie na piknik? Mnie – przy takim podejściu jak Twoje – skutecznie przechodzi. I że niby chciałbym żeby ktoś z takim (czy podobnym) nastawieniem zajmował się dziećmi? hahaha
Parę razy kiedyś o tym pisałem, spłynęło jak po kaczce. Nie, to nie. Nie ma tematu. Więc nie piszcie proszę o zlocie piknikowym :P
Jechać na gotowe? Za prawie 700zł? Czemu nie? Tylko zauważ że akurat zabawki w dużych ilościach, stołeczki, stolik i inne drobiazgi dla dzieci w zeszłym roku to my mieliśmy. Parasole, kocyki itp. I było to rozłożone. Kto chciał (a chciał), to korzystał.
Akurat rodzice mają chęci. "Żółci" jak widać – przynajmniej niektórzy – niezbyt.

P.S. Teraz i tak jest taniej. Gdyby moje dzieci miały 4 i 6 lat (czyli rok przyszły), to sam zlot kosztowałby nas 775zł (udział w konkurencjach jak pisałem wcześniej – dwa luźnie przejazdy w OS i bez udziału w imprezie z której zrezygnować się nie da). Dołóż do tego paliwo.
Wybacz. Przy tak skalkulowanych cenach jest to jak dla mnie kwota kosmiczna.
I nie nazywaj tego proszę biadoleniem. Stwierdzam po prostu fakt. Dla nas to za dużo i to jest powód rezygnacji.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez Koci@k » 2 sie 2017, 17:40

Ooo, Grzyby, jak zawsze mnie nie zawiodłeś :D Tyle postów w temacie, każdy ma swoje racje, a znowu doczepiłeś się do moich. Nudne to już ;)
Po raz kolejny powtarzam, że to nie my nazwaliśmy Ryki piknikowymi. Wyszło tak przy okazji zlotu TP, który był niby nie sprzyjający piknikowi a ja napisałam, że jak się ludzie chcą integrować to zrobią to w każdych warunkach. Napisałam też, że rozumiem różne sytuacje (takie jak np. przedstawił loockas). Czytamy ze zrozumieniem. Temat dodatkowych zabaw dla dzieci był już poruszany w gronie organizatorów sporo czasu temu, przeze mnie sobie wyobraźcie :) Stanęło jednak na tym, że nikt na to nie znajdzie czasu...po prostu. Jednak gdyby mi zależało by na zlot jechać z dziećmi, to z pewnością założyłbym temat osobny do tego, gdzie zgłosiłby się grono rodziców i tam możnaby ustalić kto co mógłby zaoferować by te dzieci czymś zająć. Pisałam już wcześniej – mogą to być basen, zabawki, worki jak wspomniałeś, wszystko czym Wasze dzieci się mogą zainteresować. Przecież w kilka/kilkanaście osób , które znają swoje pociechy, łatwiej coś wymyśleć. Co do zajmowania się czyimiś dziećmi to akurat się nie martw – na pewno się tego nie podejmę. Nie od tego jestem "żółta" jak to nazwałeś. Nie muszę tego robić, nie muszę nawet lubić – nie było to żadnym kryterium i nigdy nie będzie jeżeli chodzi o obejmowanie funkcji w Klubie.
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5500 (436/229)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez loockas » 2 sie 2017, 18:30

Koci@k napisał(a):Po raz kolejny powtarzam, że to nie my nazwaliśmy Ryki piknikowymi.


Znowu chyba nie rozumiem. To jest jakaś ujma na honorze dla klubu, że Ryki są kojarzone z piknikiem? Straszną spinę o to robisz i nie potrafię zrozumieć powodu tego uczulenia :)

Koci@k napisał(a):Jednak gdyby mi zależało by na zlot jechać z dziećmi, to z pewnością założyłbym temat osobny do tego


A to to tak trudno organizatorowi założyć taki temat i zebrać zainteresowanie? Ja rozumiem, że chcecie by ludzie się udzielali ale ktoś musi zainicjować temat. Dla samej spójności wypadałoby by zrobił to organizator tak samo jak założył temat zapisów, hamowni, konkursów czy noclegów. Nie sądzisz? Po raz kolejny wychodzi w tym momencie uczulenie na piknikowy charakter zlotu i unikanie tematu jak ognia :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Koci@k » 2 sie 2017, 18:33

Nie sądzę bo możesz to tak samo zrobić Ty :) W czym problem?
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5500 (436/229)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez loockas » 2 sie 2017, 18:34

Nie widzę powodów dla których miałbym to robić.

Równie dobrze mogłem założyć temat do zapisów na zlot miesiąc temu?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Koci@k » 2 sie 2017, 18:37

I wszystko w temacie :)
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5500 (436/229)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez loockas » 2 sie 2017, 18:39

Mailing też mam zrobić? :)
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Bo_Lo » 2 sie 2017, 19:55

Akcja z" piknikowym zlotem "zaczęła się bodajże od narzekań kilku osób po zlocie na TP ,gdzie udowadniali że TP to nie zlot a track day ponieważ jest mało piknikowy,mało integracyjny itd.
Z tego co pamiętam to padały tam takie właśnie stwierdzenia że Ryki są lepsze od TP bo są bardziej "piknikowe" .
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4379 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Postprzez Norreca » 2 sie 2017, 20:02

loockas napisał(a):Mailing też mam zrobić? :)


tyle ile czasu poświeciłeś na posty w tym temacie to byś już mailing i inne rzeczy dawno zrobił hahaha
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez loockas » 2 sie 2017, 20:05

Chętnie. Poproszę o uprawnienia i mailing pójdzie jeszcze dzisiaj. Kilka razy było mi to dane już w tym klubie robić. Nie widzę w tym nic czasochłonnego.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (315/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez rafałmazda » 2 sie 2017, 20:16

Bo_Lo napisał(a):padały tam takie właśnie stwierdzenia że Ryki są lepsze od TP bo są bardziej "piknikowe"

nie sądzę viewtopic.php?p=3259905#p3259905
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 19:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez Bo_Lo » 2 sie 2017, 20:41

rafałmazda napisał(a):
Bo_Lo napisał(a):padały tam takie właśnie stwierdzenia że Ryki są lepsze od TP bo są bardziej "piknikowe"

nie sądzę viewtopic.php?p=3259905#p3259905

Cytat z tamtego wątku :
. "W Rykach będąc na lotnisku można wiele więcej, człowiek czuje się swobodnie, i tam faktycznie zlot połączony jest z niesamowitą atmosferą pikniku,"
Boźe,daj mi cierpliwość,bo jak mi dasz siłę,to ich wszystkich rpzp...le
Godzilla is coming...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 5 lis 2007, 19:59
Posty: 4379 (423/201)
Skąd: Poznań
Auto: bylo:
BF,BG,BJ,subaru impreza
jest:
Mazda Premacy 03'FP,323f BA BP :D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość