Cx 30 2021, 2.0 186KM.
,, Zmiana kół zima lato, czujniki cisnienia, ,,błąd usterka systemu Tmps", problem z ciśnieniem. Do rzeczy!
Kupiony drugi kpl., kół, MAZDA z czujnikami. W punkcie zmiany opon, kontrola sprawności czujników?, OK!, sprawne, zakładamy!. Zimówki oryginalne z czujnikami do garażu, nowe felgi i gumy lato na auto!. Tydzien, wszystko hula, monitor ciśnienia, pokazuje wszystkie czujki. Rano pewnego razu, zapalam auto a na blacie usterka systemu tmps, poddaj auto kontroli. Kontrola czujników, lewe koło, tył nie działa, pali się oponka z wykrzyknikiem na blacie. Zamawiam 4 czujniki nowe BDEL37140 TPMS 433MHZ, polecane tu przez kogoś. Wymiana uszkodzonego. Po wymianie na wyświetlaczu środkowym wszystkie czujniki widoczne, monitor pokazuje ciśnienie w kolach, wiec zczytał cisnienie z nowego czujnika, upuszczamy powietrza z koła, system czyta praktycznie na bieżąco! Pytanie : dlaczego wiec ikonka na blacie nie znika, a po uruchomieniu auta jest dalej komunikat o usterce systemu TMPS? Czy powinienem wymienić wszystkie 4 szt jak wypadł jeden, czy wystarczy ten uszkodzony?. Ktoś pisał, ze cx30, uczy się nowych czajników, wiec ja w auto 30 min trip, a ten dalej świeci? Proszę znawców tematu o radę.
Cx30 błąd, usterka systemu tmps, problem z cisnieniem
Strona 1 z 1
Tak, jest widoczny, przesyla dane, dziś jeszcze wszystkie były sprawdzone taką maszynką. Gość co mi to sprawdzal powiedział żebym zabrał czujniki z auta, miałem je w schowku. Bo system głupieje przez to. Zabrałem je i będę jeździł zobaczę czy blad sam zniknie. A jak nie to chyba muszę do kogoś na komputer zeby mi ten blad skasował. A ta ponowna inicjacja to niby jak ma wyglądać?

- Od: 4 lip 2025, 16:14
- Posty: 5
- Auto: Mazda cx30, 2.0, 186km
Strona 1 z 1
Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Moderatorzy
Moderatorzy CX-30 / CX-50 / CX-60, Moderatorzy CX-3 / CX-5 / CX-7 / CX-9