Moduł SOS – migają obydwie diody na raz

Mazda CX-30 2019–

Postprzez nsky132 » 29 kwi 2026, 20:10

Hej,
mam taki problem, że migają mi obydwie diody modułu sos na raz.
Usterka sieci wewnętrznej pojawia się raz na kilka tygodni, zazwyczaj przy podłączeniu transmitera apple CarPlay. Mam podejrzenia, że transmiter jest katalizatorem do wyświetlenia błędu.

Z instrukcji wynika, że migające diody oznaczają tryb diagnostyczny. Z wyczytanych postów też wynika, że raczej miga czerwona dioda jak jest problem z baterią i ten błąd o usterce sieci pojawia się częściej.

Powiedzcie, czy mieliście taki problem? Jak go rozwiązać?
Początkujący
 
Od: 29 kwi 2026, 20:06
Posty: 3 (0/1)
Auto: Mazda CX-3-, Skyactive-G 122km, 2020r.

Postprzez darrecki » 5 maja 2026, 07:38

Bateria to czerwona dioda i 3 "piknięcia" z głośniczka nad głową. O mrugających obu diodach jeszcze nie słyszałem.
Musisz podpiąć jakiś sensowny interfejs i oczytać błędy. Bez tego to raczej zgadywanie.
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3309 (60/177)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda CX60 KH PHEV
2. Mazda 3 BM Skyactiv-D

Postprzez nsky132 » 12 maja 2026, 15:31

Dla potomnych zostawię info tylko, że bateria w module ma 9,5V, więc to raczej nie jej kwestia.
Szukam dalej przyczyny
Początkujący
 
Od: 29 kwi 2026, 20:06
Posty: 3 (0/1)
Auto: Mazda CX-3-, Skyactive-G 122km, 2020r.

Postprzez nsky132 » 26 maja 2026, 08:58

Padł cały moduł TCU.
Diagnoza w ASO 470 zł.
Doradca sam uruchomił procedurę goodwill, bo nie minął jeszcze rok od ostatniego przeglądu w ASO.

Zobaczymy, czy Mazda pokryje koszt wymiany.
Początkujący
 
Od: 29 kwi 2026, 20:06
Posty: 3 (0/1)
Auto: Mazda CX-3-, Skyactive-G 122km, 2020r.

Postprzez yedi » 2 cze 2026, 09:02

W moim przypadku nie było to uszkodzenie jakiegoś elementu systemu. Też migały obie diody, co 2-3 sekundy, bez żadnych komunikatów o usterce. W serwisie stwierdzono, że system SOS, z nieznanych przyczyn wyłączył się. Uruchomienie i aktywacja trwały kilka minut. Oczywiście, serwisant nie puścił pary z twarzy co się dokładnie stało, bo nie może i skierował mnie do recepcji, a tam usłyszałem tylko to, co napisałem.
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2022, 11:22
Posty: 88 (1/9)
Auto: Mazda CX-30, 2021 r. Kanjo, e-SKYACTIV G 2.0, 150 KM, 2WD, MT

Postprzez RupperCx30 » 16 cze 2026, 19:56

U mnie ten sam problem wystarczy, ze auto postoi w garazu ze 3 dni, zapłon i trzy pęknięcia, awaria sieci wewnętrznej. Wymieniłem baterie, sam polutowalem i nie pomogło. Doczytałem na zagranicznych forach, ze owy bład nie dotyczy awari TCU, tylko pakowali moduł łączności 2G i 3G. Sieci te zostały wyłączone, lub działają w ograniczonym bardzo zakresie. Dlatego ten blad, poprostu moduł sieciowy zaszyty w TCU, nie nawiazuje łaczności z siecią, bo jej praktycznie nie ma. Stad jak auto stoi w garazu gdzie strop jest betonowy, nie ma sieci i wyswietla się komunikat, a jak wyjedzies pokrecisz sie po terenie lub auto stoi w zasieku sieci 3G, ktora utrzymywana jest dla systemow ratowniczych i innych, to bledu nie ma. W nowszych modelach jest juz moduł 4G LTE i wszystko hula. W starszych chyba do 2020 r wyszła jakaś aktualizacja oprogramowania, która eliminuje ten bład. Cała prawda jest prawdopodobne taka, ze ASO nam mówi, że padło TCU, a tak naprawdę wymieniają je na nowe 4G, LTE, bo tamto nie laczy sie z siecią ktorej nie ma. Poprostu ściema, że się zepsuło TCU, rypią z nas kasę i tyle. To jest cudowna Polska.
Początkujący
 
Od: 4 lip 2025, 16:14
Posty: 5
Auto: Mazda cx30, 2.0, 186km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderatorzy

Moderatorzy CX-30 / CX-50 / CX-60, Moderatorzy CX-3 / CX-5 / CX-7 / CX-9