Mazda 3 1.6 benzyna – kontrolka Chceck Engine+TCS

Postprzez Juicer » 29 sie 2015, 01:37

Witam,

W dniu dzisiejszym po przejechaniu około 2 KM w pewnym momencie zapaliła się kontrolka Check Engine i TCS, po chwili zatrzymałem się aby zgasić samochód. Po ponownym odpaleniu kontrolka TCS już się nie świeci ale cały czas jest widoczna Check Engine.
W pracy silnika nie zauważyłem żadnej różnicy, jedynie w okolicy alternatora słyszę "cykanie" ale nie potrafię powiedzieć czy to dopiero teraz się pojawiło czy występowało już wcześniej.

Do mechanika będę mógł podjechać dopiero w poniedziałek, przeglądałem forum ale zdecydowana większość postów dotyczy silnika Diesla.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem?

Z góry dzięki za jakiekolwiek info w tym temacie

Pozdrawiam
Łukasz
Początkujący
 
Od: 9 lip 2012, 16:57
Posty: 3
Auto: M6 2.0 MZR-CD 2002 GY

Postprzez widmo82 » 30 sie 2015, 16:04

Niech zgadnę ten Check Engine ma numer.... nie nie zgadnę, nie jestem <czarodziej> i bez wizyty u diagnosty nic tu po nas.
Moderator "3BK" -Paweł
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 26 paź 2008, 10:23
Posty: 3601 (81/142)
Skąd: Radom
Auto: Mazda3 BK
była: 1,6 Y6 109KM 12.2006
jest: 2.0 LF 150KM 06.2008

Postprzez Juicer » 30 sie 2015, 17:03

Kolego nie prosiłem o podanie numeru Check engine, tylko o odpowiedz czy ktoś spotkał sie z takim schematem (kolejnością) wyświetlania sie błędów. Gdyby wyskoczył tylko Check engine to bym to olał i poczekał do poniedziałku na odczyt błędu. Miałem nadzieje ze może ktoś miał podobny przypadek bo z tego co znajduje na forum tak jak pojawia sie błąd Engine + TCS to po ponownym odpaleniu samochodu cały czas widoczne sa te dwie kontrolki a tutaj ten przypadek jest mimo wszystko trochę inny.

Niestety twoja wypowiedz nic nie wnosi w temacie i równie dobrze mogłeś nic nie pisać i wiedziałbym że na podstawie mojego błędu ciężko co kolejek wywnioskować.

Pozdrawiam
Lukasz
Początkujący
 
Od: 9 lip 2012, 16:57
Posty: 3
Auto: M6 2.0 MZR-CD 2002 GY

Postprzez Bartu » 14 wrz 2015, 20:07

Nie w Maździe a w Fordzie tak miałem. Zapalał się CHECK + trakcja, po zgaszeniu tylko check.
Według tego co wyczytałem sygnalizowało to ograniczenie mocy silnika. Ale czy tak samo jest w Mazdzie?
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2013, 17:20
Posty: 30
Auto: Mazda 6 GY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323