Wysokie spalanie silnika 120 / 165 KM. Czy mam jakiś problem?

Postprzez Wojtek » 26 lut 2015, 13:38

koledzy... odbiegacie od problemu...
jak do tej pory tylko jedna osoba uwaza, ze ma problem... a wymieniane systemy maja wszyscy...

user Forum Fiend
Arkana , Captur , Mii
byly: 323, Tribute, M6, M2, M5, Toledo, Mii, Rapid...
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17519 (110/484)
Skąd: UK
Auto: Renault Arkana E-Tech
Renault
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez SebaK » 26 lut 2015, 13:43

Niby kurde racja ;) Ciekawi mnie tylko dlaczego ta jedna osoba nie pojedzie z problemem do tzw ASO tylko nas tu zarzuca przemyśleniami?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2014, 15:49
Posty: 181 (1/6)
Auto: Mazda 3 BM HB 2014, 2,0 165 KM, Sky Energy, Soul Red

Postprzez ellipsis » 26 lut 2015, 19:51

Istop i I-eloop maja zwiazek ze zuzyciem paliwa więc aż tak bardzo nie odbiegamy od tematu ;)

Istop dla mnie to glupota bo zaoszczedza sie pół setki paliwa a ciekawe jaka bedzie trwałość tych naszych alternatorów, rozruszników akumulatorów, kiedy silnik non stop sie wlacza i wylacza. Dlatego ja zawsze ten system wylaczam, a I-Eloop wg. mnie to jest fajna sprawa skoro mozna miec "darmowa" energie z hamowania to czemu nie, to nie przeszkadza.

Wracajac do spalania mojego silnika to wg monitora spalania, średnia od wlaczenia silnika 6,5-7 litrów, ogolna srednia 8.9
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 770 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez Wojtek » 26 lut 2015, 20:11

ellipsis napisał(a):Istop i I-eloop maja zwiazek ze zuzyciem paliwa więc aż tak bardzo nie odbiegamy od tematu ;)

Nie zgodzę się, ponieważ:
Wojtek napisał(a): tylko jedna osoba uwaza, ze ma problem... a wymieniane systemy maja wszyscy...

To stwierdzenie odrzuca rozważania o systemach dodatkowych:
I-stop i I-eloop
chyba, że świecą sie u ciebie kontrolki tych systemów i "krzyczą", że mają awarię...
Ale zawsze możesz podjechać do najbliższego ASO i poprosić o pełną diagnostykę. Gwarantuję, że ją wykonają i przeczeszą wszystkie istniejące systemy w Twoim aucie...

ps. Coś mi sie zdaje, że temat zmienia się powoli w indywidualny "prywatny" raport spalania... <oczy>
w dodatku tego z wyświetlacza (jak ładnie to wygląda... ach), a nie z dystrybutora...
Arkana , Captur , Mii
byly: 323, Tribute, M6, M2, M5, Toledo, Mii, Rapid...
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17519 (110/484)
Skąd: UK
Auto: Renault Arkana E-Tech
Renault
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez SCADA » 26 lut 2015, 21:32

Może by tak jednak ulżyć w cierpieniach koledze Ellipsis'owi i jednocześnie zakończyć ten dramatyczny wątek? –
Wystarczy, żeby jakiś posiadacz wersji 165KM zmierzył chwilowe spalanie przy różnych prędkościach (tempomat) i na różnych biegach i wtedy może by się wyjaśniło, czy Ellipsis ma problem ze swoim samochodem, czy mu się tylko wydaje... :| :| :|
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2014, 20:20
Posty: 102 (0/11)
Auto: Audi S5 3.0 TFSI 354KM quattro
BMW340i xDrive
Cupra Formentor VZ

Postprzez SebaK » 26 lut 2015, 21:43

Zostawmy wątek dla potomnych. A Ellipsis nie ma kłopotu na pewno z samochodem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2014, 15:49
Posty: 181 (1/6)
Auto: Mazda 3 BM HB 2014, 2,0 165 KM, Sky Energy, Soul Red

Postprzez ellipsis » 27 lut 2015, 03:01

SCADA, zapewniam Cie, że nie przeżywam żadnych cierpień a napewno nie z powodu auta, ale dziekuje za troske z Twojej strony ;)

Spalanie dystrybutor vs komp. raczej jest podobne za każdym tankowaniem.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 770 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez czarmi » 27 lut 2015, 09:26

SCADA napisał(a):Wystarczy, żeby jakiś posiadacz wersji 165KM zmierzył chwilowe spalanie przy różnych prędkościach (tempomat) i na różnych biegach i wtedy może by się wyjaśniło, czy Ellipsis ma problem ze swoim samochodem, czy mu się tylko wydaje

Wydaje mi się, że to proste "doświadczenie" mogłoby coś wnieść do tego wątku. Należy pamiętać jednak, aby pomiaru tego dokonywać tak jak proponuje Scada oraz przy podobnych warunkach drogowych (np. prosta droga, podobna aura) pamiętając o załączeniu tempomatu oraz przy podobnej długości trasy. Wyniki mogą być interesujące, tylko czy ktoś z tym silnikiem wykazałby ... odrobinę dobrej woli <co?> ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1412 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez ulmen » 27 lut 2015, 09:56

ellipsis napisał(a):Spalanie dystrybutor vs komp. raczej jest podobne za każdym tankowaniem.

Po wielu tankowaniach stwierdzam różnicę +0.2L pomiędzy dystrybutorem a komputerem (komputer zaniża).
Forumowicz
 
Od: 16 gru 2013, 17:55
Posty: 368 (6/4)
Skąd: Wrocław
Auto: BM 2.0 120KM Titanium Flash
Sky Motion

Postprzez SebaK » 27 lut 2015, 11:51

Testu porównawczego trzeba by dokonać na tej samej drodze. Widzicie wszak jak spalanie chwilowe rośnie przy niewielkim nawet wzniesieniu. Płaskich torów nie ma za wielu. Zawsze są lekkie spadki i wynik od razu może być inny.
Ponieważ jednak Ellipsis skutecznie strzeże nazwy miejscowości skąd pochodzi, nie będzie mu łatwo znaleźć partnera do testu.
Nie da się nikomu pomóc na siłę, jeśli sam tego nie chce. Może chłopak psychologię studiuje i bada próg irytacji? Ja na jego miejscu już nie raz bym się wkurzył na takie komentarze o sobie ale Ellipsis uparcie każde zdanie zaczyna od słowa "spalanie" :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2014, 15:49
Posty: 181 (1/6)
Auto: Mazda 3 BM HB 2014, 2,0 165 KM, Sky Energy, Soul Red

Postprzez Mirecsk38 » 27 lut 2015, 12:40

sa tylko 2 mozliwosci. Problem ma samochod, problem ma Ellipsis.
Kdzes chyba pisal o spalaniu kolo 8l przy 120km/h, to zaduzo ( ale moze jechal pod gorke + wiatrz .... ), potem miasto 9l przy 25km/h – mysle ze to +– o.k. Ciezko powiedzec, kde naprawde problem.
Jest fakt, ze to wiglada, ze tylko krici a pomocy niechce. Mog zrobic video z jazdy, jak wiglada jego jazda miastem a zaraz by bylo jasno.
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2013, 11:22
Posty: 237 (2/6)
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 145HP, WGN

Postprzez ellipsis » 27 lut 2015, 13:27

Ale przepraszam jakie komentarze? Za długo już jestem użytkownikiem interenetu aby sie dać prowokować pojedynczymi tekstami ;)

Sądziłem, że forum jest od tego aby prowadzić dyskusje, skoro was to tak irytuje to mogę przestać pisać i po problemie... Wydaje mi sie, że dla was jest to problem bo to ja jestem nie zadowolony ze spalania i jestem tym faktem rozczarowany bo auto kosztowalo sporo pieniedzy i mialo byc cudem techniki. Syty głodnego nie zrozumie, jak mnie by auto palilo 6-7 litrow jak wam to tez by mnie denerwował gość który ciagle pisze ze jemu pali 9 litrów.

Jakbym tak w kazdym mozliwym miejscu wychwalal Mazde to zapewniam was ze nikt by mi nie zwrócil uwagi i wszyscy byli by szczesliwi a że jest tak a nie inaczej to tak wygląda nasza dyskusja. Na forum modelu GJ też panuja takie obyczaje, jak ktoś krytykuje auto bo nie pasuje mu to czy tamto to odrazu zostaje "zlinczowany" ze za duzo oczekuje, ze trzeba bylo kupic inne auto i ze generalnie Mazda jest [tiiit] a ty sie czepiasz.
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 770 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez SebaK » 27 lut 2015, 13:46

Chłopie. Jedź do ASO a potem podziel się konkluzjami z tej wizyty.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2014, 15:49
Posty: 181 (1/6)
Auto: Mazda 3 BM HB 2014, 2,0 165 KM, Sky Energy, Soul Red

Postprzez Mirecsk38 » 27 lut 2015, 14:23

ellipsis napisał(a): Na forum modelu GJ też panuja takie obyczaje, jak ktoś krytykuje auto bo nie pasuje mu to czy tamto to odrazu zostaje "zlinczowany" ze za duzo oczekuje, ze trzeba bylo kupic inne auto i ze generalnie Mazda jest [tiiit] a ty sie czepiasz.


a moze sie zle prezentujesz

generalnie z tym samochodem mozna jezdzic za kolo 4l i za 15l. Zalezi od duzo rzeczy.
Ty ale opowiadasz tak, jak by ten silnik/samochod generalnie duzo palil, a to niejest prawda.

z twojich wypowiedzi nik nie wie, czy jest problem w cebie ci w samochodze ( moze byc i w samochodze tak samo jak w cebie).
Ja juz nepamietam dokladnie, ale probowales jazde na autostrade na tempomace, bez zmiany predkosci ponad 20km ? Jak tak ,tak gdzie , jaka predkosc i jake wyszlo spalanie tylko z tego odczinku ? Jaka byla pogoda-wiatr ?
Spalania w miaste sa niedoporownania. Jeden w Wawe za 10l a drugi za 7l jezdzi a nejest chyba w samochodze.
U trasy tak samo. Tempo kazdy 50/90 a jeden 5l na swojej a drugi 6l na swojej innej trasie zrobi.
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2013, 11:22
Posty: 237 (2/6)
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 145HP, WGN

Postprzez creet » 27 lut 2015, 15:18

To ja może jeszcze raz napiszę, bo pewnie to umknęło w odmętach tego wątku.

Jestem szczęśliwym posiadaczem BM 165KM. Średnie spalanie w mieście (Warszawa), przy Vśr = 25-30km/h i amplitudzie Vmin = 0, Vmax = 150km/h wynosi u mnie między 9 a 10 litrów (w zależności od temperatur). Uważam takie spalanie, w przedstawionych warunkach za bardzo niskie, i ciężko osiągalne dla turbobenzyn które miałem pod butem (ciut mocniejszych od mojego silnika). Nigdy nie jeżdżę z aktywnym i-stop, bo mnie denerwuje.

Moim zdaniem wizyta Ellipsis w ASO jest bezcelowa.

I jeszcze jedno. Sorry za offtop. Nie znam osób, raportujących spalanie na stronach internetowych, ale ja biorąc poprawkę na 'normalność' tego hobby (przeciętni użytkownicy danego modelu tego nie robią) i dzwonową krzywą Gaussa opisującą wszelkie zachowania ludzkie, do każdego takiego raportu dokładam 2 litry. Jeśli zatem raporty spalań naszego silnika mówią o ~7, dla mnie przeciętnym spalaniem tego silnika jest 9, a więc mniej więcej tyle ile ma autor tego postu. Dla mnie raportujący spalanie to albo bajkopisarze, albo paliwowi masturbanci, stąd te +2 litry normalizujące wyniki raportów.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

PostTen post został usunięty przez Wojtek 27 lut 2015, 16:24.
Powód: OT

Postprzez SebaK » 27 lut 2015, 15:45

creet napisał(a):Moim zdaniem wizyta Ellipsis w ASO jest bezcelowa.


Pewnie tak ale może ktoś w ASO powie to co my dosadniej! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2014, 15:49
Posty: 181 (1/6)
Auto: Mazda 3 BM HB 2014, 2,0 165 KM, Sky Energy, Soul Red

Postprzez creet » 27 lut 2015, 16:04

Gorles napisał(a):nie wiem o czym wy piszecie (...) mazda pali mi 6,8 – 7,5l BM 120KM


Piszemy o spalaniu silnika 165KM, Ty podajesz spalanie dla 120KM...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 sty 2014, 23:31
Posty: 621 (63/38)
Skąd: Warszawa
Auto: 2014 Matsuda Axela SkyPassion 2.0 165HP

Postprzez Gorles » 27 lut 2015, 16:06

spalanie powinno byc lekko wyzsze.
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2014, 11:02
Posty: 93 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM Sedan SkyEnergy + Xenon

Postprzez Mirecsk38 » 27 lut 2015, 16:29

creet napisał(a): Dla mnie raportujący spalanie to albo bajkopisarze, albo paliwowi masturbanci, stąd te +2 litry normalizujące wyniki raportów.


Spalanie niezalezi tylko od tego, czy ktosz jezdzi szybko czy pomalu. Kto ma duzo zakorkowanego miasta, ma poprostu spalanie jak ty. Kto tylko poza miasto + autostrada do 150, bedze mial mnej i o te 2l mnej, kolo 7l . Kto nedaje caly czas czadu, tak kolo 6l.
Ty piszesz, jak by tylko 9l spalanie bylo normalne , nejest ;)
Forumowicz
 
Od: 22 mar 2013, 11:22
Posty: 237 (2/6)
Auto: Mazda 6 GJ, 2.0 145HP, WGN

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323