Chce do niej kupić felgi aluminiowe na zime z poprzedniego modelu (foto poniżej)
Proszę o info jaki dobrać rozmiar opon do tych felg... Myslałem nad 196/65

Dzięki za odpowiedź!
www.mazdaspeed.pl



http://allegro.pl/nakretki-do-kol-felg- ... 38578.htmlkprzemo24 napisał(a):A jaki masz rozmiar opon?

powinny być 205/60 r16kprzemo24 napisał(a):Chce do niej kupić felgi aluminiowe na zime z poprzedniego modelu (foto poniżej)
Proszę o info jaki dobrać rozmiar opon do tych felg... Myslałem nad 196/65
kogut1235 napisał(a):Ten pogląd to już niekoniecznie aktualny jestpo pierwsze felgi aluminiowe już od długiegooo czasu są odporne na warunki drogowe występujące zimią , druga sprawa to że węższa opona nie zawsze jest lepsza na śniegu z tego powodu że w większych rozmiarach można kupić opony premium (nie chodzi mi o markę) tylko o model. Był kiedyś taki artykuł w prasie motoryzacyjnej gdzie właśnie sprawdzali czy węższa opona jest rzeczywiście lepsza. Generalnie w tych samych autach opona premium mimo że szersza sprawowała się lepiej . Węższa wygrywała też ale jak była założona w aucie np kompaktowym sprzed lat , auto lżejsze więc lepiej sobie radziło na śniegu.
kogut1235 napisał(a):b2 napisał(a):na zimę najlepiej stalowe felgi i mniejszy rozmiar opony np. 195/65R16.
Ten pogląd to już niekoniecznie aktualny jestpo pierwsze felgi aluminiowe już od długiegooo czasu są odporne na warunki drogowe występujące zimią , druga sprawa to że węższa opona nie zawsze jest lepsza na śniegu z tego powodu że w większych rozmiarach można kupić opony premium (nie chodzi mi o markę) tylko o model. Był kiedyś taki artykuł w prasie motoryzacyjnej gdzie właśnie sprawdzali czy węższa opona jest rzeczywiście lepsza. Generalnie w tych samych autach opona premium mimo że szersza sprawowała się lepiej . Węższa wygrywała też ale jak była założona w aucie np kompaktowym sprzed lat , auto lżejsze więc lepiej sobie radziło na śniegu.
larret napisał(a):okładnie. 17'' z szerszą oponą zwyczajnie dzięki większej powierzchni pozwala na lepszą kontorlę. Ale w zamian większa powierzchnia oznacza więcej oporów, które silnik musi pokonać = (nieznacznie zazwyczaj) większe użycie paliwa.
b2 napisał(a):
tak, tak, to chyba continental usiłował wmówić ludziom, że szersza (droższa) opona klasy premium na zimę jest lepsza, niż wąska. Dla mnie bardziej istotne od marketingowego bełkotu są proste prawa fizyki – węższa opona ma mniejszą powierzchnię styku z nawierzchnią, a tym samym większy nacisk na cm2, większa praca bieżnika (tarcie). I subiektywna ocena tego zachowania samego auta na różnym rozmiarze zimówki. Dlatego na zimę mam felgi 16 (alu) na wysokim profilu. dziur się mniej boję, niż na letniej 18'', a auto jedzie, a nie sunie jak na płozach.
Janusz626 napisał(a):Ale o co wam chodzi.... o szerokość bieżnika czy średnice obręczy.... ? zasadnicza różnica w Waszych porównaniach.
). Tak się właśnie zastanawiam dlaczego kierowcy startujący w rajdach w okresie zimowym mają właśnie "cieńsze" opony? Przecież na szerszych też by dało radę i nawet trochę więcej kolców by sie zmieściło Tak nie do końca to prawda. Kierowcy rajdowi sięgają po cieńsze opony jeżeli będą jeździć po śniegu. Sam okres zimowy nie ma tu znaczenia. A co do dywagacji kolegów wcześniej na temat szersza czy cieńsza – ciągle podnosicie argument, ze koniecznie musi być cieńsza opona bo w śniegu jest lepsza i lepiej "ciągnie". Generalnie zgadza się. Tylko zastanówcie się ile czasu podczas zimy jeździcie w śniegu? Śmiem twierdzić że jest to może z 10 % całego okresu. Na pewno nie więcej. Na dodatek jeździcie spokojnie i ostrożnie a nie sportowo. Pozostały okres zimy jeździmy na odśnieżonych drogach albo suchych albo tylko mokrych. Na tego typu nawierzchni cienki opony spowodują poślizg przy ruszaniu i hamowaniu, gorszą przyczepność na zakrętach. Wydaje mi się więc że w związku z tym lepiej założyć normalne opony zgodne z zaleceniami producenta i czuć się bezpiecznie w 90% sytuacji kosztem tych ewentualnych paru procent sytuacji gdzie może przydałaby się węższa opona. Wybór należy do Was.CudownyBocianek napisał(a):Tak się właśnie zastanawiam dlaczego kierowcy startujący w rajdach w okresie zimowym mają właśnie "cieńsze" opony?




Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6