Stuki na zimnym silniku

Postprzez bania27 » 9 lip 2013, 23:11

Witam wszystkich.

Chciałbym się poradzić w sprawie niepokojących odgłosów pochodzących z wnętrza mojej Madzi.
Przeszukałem dużą część forum w poszukiwaniu podobnych stuków, bez rezultatu.
Zjawisko występuje z reguły zaraz po odpaleniu na zimnym silniku (raz na 10-15 rozruchów). Trwa około 20 sekund. Raz stuka wolniej innym razem szybciej. Nie ma znaczenia czy odpalam silnik z wciśniętym sprzęgłem czy nie. Ponowne wciskanie sprzęgła nie powoduje żadnych zmian, jedynie na pedale sprzęgła daje się wyczuć drganie w rytm stuków. Wrzucenie biegu i ruszanie powolne/szybkie nic nie zmienia, jak gdyby po prostu musiało przeskoczyć/stuknąć określoną liczbę razy i wtedy przestaje.
Mechanik twierdzi (nie słyszał stuków jedynie z mojej relacji wywnioskował) ze może to być łożysko wyciskowe sprzęgła.

Co Wy o tym sądzicie ?

Dodam że autko mam od Października 2012r. Jedyne co przy nim zrobiłem to wymiana oleju,filtrów oraz tarcz i kloców hamulcowych tylnych. No i oczywiście dobra instalacja gazowa ale to raczej nie ma znaczenia. Autko sprawuje się bez zarzutów jedynie opisany problem występuje co jakiś czas.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
bania27
 

Postprzez Patryk 1814 » 3 maja 2017, 21:18

Witam. Jestem tutaj nowy wiec każdego pozdrawiam i bylbym wdzięczny za odpowiedzi. Mam Mazde 6 2.0 benzyna +lpg 147km 2007r mój problem polega na tym że jak auto postoi cała noc to strasznie mi puka w okolicy pokrywy zaworow(albo mi się wydaje że tam) natomiast jak pochodzi z 1-2 min to juz jest cicho tak samo jest jak silnik ciepły to zadnego pukania nie slychac,i moje pytanie czy to jest wina popychaczy czy łańcuszka rozrządu? Dziekuje
Początkujący
 
Od: 2 maja 2017, 20:30
Posty: 4
Skąd: BIRMINGHAM
Auto: Mazda 6 2007 hatchback 2.0 benzyna +lpg 147km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6