pozwolicie, że się dołączę do wątku i zapytam, czy nie macie problemy z wrzucaniem "2"? Zasadniczo nie mam problemów z wrzucaniem biegów, ale jak wrzucam z "1" na "2" bieg, to skok jest BARDZO długi . Czy to normalne w BJ? czy powinienem sprawdzić drążek?, czy może skrzynię biegów?
I u mnie wszystkie biegi wchodzą normalnie, tylko zimą jak miałem jakiegoś "śmierdziucha" zalanego do skrzyni miałem problemy z dwójką. W Maździe skrzynia jest dość precyzyjna więc biegi powinny wchodzić bez szukania, chyba że masz duży luz na drążku (tulejki do wymiany) ale wtedy i z innymi byłby problem. Pozdrawiam
freshbratek napisał(a):a jaki syntetyk masz teraz zalany do skrzyni??
Hehe nie wiem ,chłopaki z Mazvagtech dobierali jakiegoś Castrola i zapomniałem zapisać nazwę Wiem że był trochę droższy od innych i oni mówili że jest naprawdę dobry. Jak będe u nich za 2 tyg. to się dowiem na przyszłość, możesz też do nich zadzwonić powinni powiedzieć. Coś mi się jednak przypomina że to był TAF-X, ale nie wiem na 100%.
nie jest to chyba problem z "szukaniem" biegów. ale jest to lekko denerwujące, zwłaszcza jak się sto na światłach i chce się "dobrze" wystartować. Wtedy trzeba jak najszybciej zmieniać biegi a tu na wrzucenie "2" traci się cenne sekundy .