Kampania – wątek dyskusyjny.

NA PRZEJŚCIU NIE MA LEPSZYCH!

Postprzez brii » 4 mar 2019, 18:22

Skoro "na przejściu nie ma lepszych" to czemu kierowcy mają być faworyzowani? Cała kampania wraz z jej nazwą to jedna wielka hipokryzja
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8962 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez loockas » 4 mar 2019, 18:24

brii napisał(a):Może warto odspawac tyłek od fotela i w ramach bezpieczeństwa i ekologii również trochę się przejść i zobaczyć jak to jest?


Czasami mam wrażenie, że ludzie sami chcą się dzielić na grupy. Na każdym kroku "wojna" np rowerzystów z kierowcami, a przecież zdecydowana większość kierowców jeździ na rowerze i odwrotnie. Piesi z kierowcami, jak by ci w puszkach nie chodzili pieszo. Kierowcy samochodów vs motocykliści itd, itd.

brii napisał(a):Skoro "na przejściu nie ma lepszych" to czemu kierowcy mają być faworyzowani? Cała kampania wraz z jej nazwą to jedna wielka hipokryzja


Dokładnie. Mnie tytuł tej kampanii nieco szokuje i dziwię się, że ktoś to zaklepał... I jeszcze ten bazarek z zapachami <lol>
Ostatnio edytowano 4 mar 2019, 18:27 przez loockas, łącznie edytowano 1 raz
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Koci@k » 4 mar 2019, 18:26

Ale w którym miejscu widzisz jakiekolwiek faworyzowanie? :) Chodzi o to by jedni szanowali drugich i zwracali należytą uwagę...moim zdaniem o nic więcej. Nie wiem, no może macie inny punkt widzenia, którego nie rozumiem po prostu :)
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez WisniaUs » 4 mar 2019, 18:41

brii napisał(a):Może warto odspawac tyłek od fotela i w ramach bezpieczeństwa i ekologii również trochę się przejść i zobaczyć jak to jest?


Wlasnie kolego duzo chodze i jezdze rowerami z dziecmi i nigdy nie chce miec pierwszenstwa przed pojazdami.10 lat pobytu w usa tez mnie nauczylo wg tamtejszego prawa ze nie ma opcji aby pieszy mial pierwszenstwo przed autami.
WisniaUs
 

Postprzez sewo » 4 mar 2019, 18:44

A ten bazarek na zlocie będzie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2248 (37/52)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez WisniaUs » 4 mar 2019, 18:47

Koci@k napisał(a):Chodzi o to by jedni szanowali drugich i zwracali należytą uwagę...moim zdaniem o nic więcej.


Tak dokładnie i tak byc powinno ale pod zadnym pozorem rower czy pieszy nie moze mieć pierwszenstwa na sciezce rowerowej czy przejsciu przed pojazdem.Szanuje wszystkich w ustepuje jadą samochodem jednym i drugicm ale chodzi mi o sytuacje skrajnie niebezpieczne gdzie zawsze wygra większy i co pieszemu z prawa pierwszenstwa jak np osieroci dzieci???? <płacze>
WisniaUs
 

Postprzez stachan » 4 mar 2019, 19:00

To przykre, że dość oczywiste hasło wiodące nie jest tak jednoznaczne, jak z pozoru się wydawało. Nawet nie bardzo sobie wyobrażam, że można je inaczej zrozumieć niż literalnie. Inspiracją do podjęcia przygotowań kampanii były obserwacje zachowań kierowców oraz pieszych. Całkiem przypadkowo zbiegło się to wszystko z inicjatywą RPO, która dość jednostronnie, ale jednak sygnalizuje podobny problem.

Oczywiście nikt nikogo nie zmusza ani do poparcia samej inicjatywy, ani do jej wsparcia poprzez zakup zawieszki, która wisząc na lusterku podczas codziennych podróży ma przypominać kierowcy o tym, że pieszy na pasach nie jest intruzem. Jeżeli chęć budowania poprawnej relacji kierowca – pieszy jest godne krytyki, to nie bardzo wiem po jaki typ argumentacji sięgnąć...

Pozostanę zatem bierny w tej dyskusji mając jako pociechę słowa Gervais`a: "Lepiej jest stworzyć coś, co inni skrytykują, niż nie stworzyć niczego i krytykować innych".

<peace>
Obrazek
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
Koordynator Finansów
Koordynator Konkursów
 
Od: 21 wrz 2006, 17:09
Posty: 5603 (328/453)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GH 2.0 LF-DE

Postprzez Norreca » 4 mar 2019, 19:04

zapominacie o jednym z najważniejszych punktów.
silniejszy czyli auto jak ma przepis że musi ustąpić (przejście dla pieszych) kontroluje się i otoczenie bo wie ze jak potrąci to ZAWSZE będzie z jego winy.
w przypadku gdzie nie ma takiego przepisu dochodzi do wypadków gdzie jeden się zatrzyma a drugi nie.

i tak statystycznie to ocali więcej osób.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez WisniaUs » 4 mar 2019, 19:16

Norreca napisał(a): bo wie ze jak potrąci to ZAWSZE będzie z jego winy.


Auto ma obowiazek zwolnic przed przejsciem a pieszy niech wie ze jak wejdzie nagle to moze byc martwy z wlasnej winy.Dlaczego ja mam isc siedziec bo ktos mi wtargnal na jezdnie na przejsciu bo mial takie prawo??!!!! Niech idzie pod nadjezdzajacy pociag i obwincie maszyniste bo nie wyhamowal :D

-- 4 mar 2019, 19:20 --

WSZYSCY KIEROWCY TO PIESI ALE NIE WSZYSCY PIESI TO KIEROWCY!!!!!! ZAPAMIETAJCIE TO SOBIE WRESZCIE!!!!!!!
WisniaUs
 

Postprzez sewo » 4 mar 2019, 19:54

WisniaUs napisał(a):
WSZYSCY KIEROWCY TO PIESI ALE NIE WSZYSCY PIESI TO KIEROWCY!!!!!! ZAPAMIETAJCIE TO SOBIE WRESZCIE!!!!!!!


Polać temu Panu ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Wielkopolski
 
Od: 11 cze 2007, 19:54
Posty: 2248 (37/52)
Skąd: Poznań / Komorniki / Wiry / Luboń
Auto: Cx7 Er
MX5 Na
Transit Connect
Było:
MX5 Nbfl , RX8 Fe

Postprzez Norreca » 4 mar 2019, 19:59

WisniaUs napisał(a):WSZYSCY KIEROWCY TO PIESI ALE NIE WSZYSCY PIESI TO KIEROWCY!!!!!! ZAPAMIETAJCIE TO SOBIE WRESZCIE!!!!!!!


bzdura i nie ma nic wspólnego z wątkiem, wybiegnie Ci twoje dziecko na przejście bo się czegoś przestraszy lub za psem pobiegnie nie zdarzysz zareagować i potraci je auto jadące zgodnie z przepisami będziesz winił swoje dziecko ??
nie sądzę, będzie cały świat winny.
(oczywiście nie życzymy nic takiego – bo wielu lubi odbierać takie przykłady w ten sposób)

troszkę obiektywizmu się przyda.
Obrazek
Klubowicz
 
Od: 10 sty 2013, 13:17
Posty: 1915 (84/101)
Skąd: Wiesbaden / Bydgoszcz
Auto: Była:
Mazda 3 BK Y6 ‘07 1.6
Mazda 3 BL R2 '10 2.2
Mazda MX-5 NC '08 2.0
Jest:
MPS BL3 '13 2.3

Postprzez tadziol » 4 mar 2019, 20:12

Generalnie wszystko to co miałem do powiedzenia wyjął mi z ust kolega WiśniaUS.
I popieram W całej rozciągłości to co pisze.

stachan napisał(a):poruszony został problem niedostatecznej ochrony prawnej osób korzystających z przejść dla pieszych


A ja się pytam gdzie jest ochrona prawna kierowców przed pieszymi którzy potrafią przebiegać przez drogę lub przez przejście na czerwonym świetle I powodują tym samym zagrożenie. Co ma zrobić kierowca któremu taki typ wpadł na maskę a potem uciekł między bloki. Oczywiście kierowca zostaję Z problemem I Jemu pomoc już się nie należy. Jeżeli potrzeba przykładu to odsyłam do ogólnodostępnych filmów na YT.

Chociaż mógłbym się zgodzić na wprowadzenie takich przepisów Ale pod 1 warunkiem :
Każdy pieszy który będzie przebiegał przez jezdnię W Miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle będzie karany mandatem wysokości 500 zł oraz 10 pkt. karnymi. Po uzbieraniu 30 punktów karnych pieszy będzie miał zakaz opuszczania domu na okres 1 miesiąca.
Do egzekwowania powyższego zostaną powołane specjalne jednostki policji I straży miejskiej które Z taką samą zaciekłością I zaangażowaniem jak kontrole prędkości czy loty dronem nad kominem lub blokowanie kół będą pilnowały niegrzecznych pieszych.
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez WisniaUs » 4 mar 2019, 20:18

Norreca napisał(a):będziesz winił swoje dziecko


Tak a kogo kierowce???Np Dziecko do 10 roku życia ma byc pod opieka doroslego i to ja za nie odpowaidam. Co kierowca ma isc do pierdla bo ja dziaciaka nie upilnowałem i jego dzieci maja zyc jakis czas bez ojca??? Życie kolego życie.Mówie raz jeszcze daj prawo pierwszenstwa pieszmu przed tramwajem i pociagiem i wymagaj od maszynisty aby sie zatrzymal !!! Tez go bedziesz winił jak ci sie dziecko wymknie????Błagam to juz nie ma sensnu kopać sie z koniem,Bywajcie pozdrawiam i róbta co chceta w tej dżungli heheh a i tak w starciu zawsze wygra wiekszy i silniejszy ! ( Auto) :P
WisniaUs
 

Postprzez Płomień » 4 mar 2019, 20:19

Dziecko może wybiec i poza przejściem.
Nie wiem czy przestraszone dziecko, który wybiega na jezdnię nie myśląc o samochodach, będzie szukało pasów, bo tam ma prawo :D

Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że jedna osoba ma brać odpowiedzialność za inną obcą, tylko dlatego że siedzi za kierownicą. Każdy pracuje na własny rachunek, i każdy powinien dbać o bezpieczeństwo własnego tyłka. Zwłaszcza Ci, których tyłek jest narażony bardziej.

Motocykliści już na kursie nauki jazdy są uczeni, że muszą myśleć z wyprzedzeniem za wszystkich użytkowników ruchu, bo w razie kolizji są najbardziej narażeni na poważny uszczerbek na zdrowiu. Analogia do pieszych jest oczywista. Pieszy, czy chce czy nie, też jest uczestnikiem ruchu.

Klub MazdaSpeed dostrzega kluczową rolę działań prewencyjnych w zakresie zwiększenia poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza osób pieszych i innych niechronionych uczestników ruchu. Niniejszym zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszej kampanii edukacyjnej [...]


Edukujmy siebie i otoczenie, zamiast się spierać kto powinien mieć pierwszeństwo. Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.
Obrazek
Avatar użytkownika
Klubowicz
CUP 2018 miejsce 1
 
Od: 13 lis 2014, 17:47
Posty: 1120 (25/84)
Skąd: Łódź / Kowary
Auto: Xedos 6 KL `92
323C `96 ZM-VE
Mazda 6 GH

Postprzez Pawko_6 » 4 mar 2019, 20:29

WisniaUs podpisuje się pod Twoim rozumowaniem obiema rękami.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 gru 2003, 15:25
Posty: 1083 (3/4)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda6 GJ SkyActiv-G 2.5 '15 SkyPassion
CX-7 Sport EU powered by DISI-tune

Poprzednie auto:
Mazda6 GG L3 '02

Postprzez tadziol » 4 mar 2019, 21:01

No to jest nas trzech <spoko>
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 28 cze 2005, 19:13
Posty: 3235 (6/149)
Skąd: Katowice
Auto: Mazda6 GY
RF7J & V-Tech Box,CX-7 L3-VDT,BJ RF4F

Postprzez kinki » 4 mar 2019, 21:13

Czterech <spoko>
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6078 (452/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Postprzez Bigbluee » 4 mar 2019, 21:14

Ja jestem za tym aby na pierwszym białym pasie od strony pieszego widniał napis: "Spójrz w prawo albo giń. Twój wybór".
W tym kraju Policja nie robi żadnej prewencji, edukacji, nie dba o BRD, w sumie nikt z odpowiedzialnych o to nie dba. Ludzie nie sa przyzwyczajeni do edukacji na temat BRD. Wszelkiej maści kampanie są bezjajowe a takie jak za granica gdzie flaki latają w filmach aby uzmysłowić efekt końcowy niezachowania ostrożności, u nas są nie do pomyślenia.

Akcja fajna, popieram, ale w tym kraju nie przyniesie efektu.

Co przynosi efekt? Seria "Polskie drogi". Kazdy z nas pewnie grał w Dooma, Quake, ogólnie gry FPP (first-person perspective). Dają największą frajde i odzwierciedlenie realizmu bo jesteśmy w centrum wydarzeń. Polskie drogi? Włączyć na wielgachnym TV i oglądac jak samochody się składają albo koziołkują w rowie równiez w stylu FPP. To robi wrażenie i tylko to odnosi jakikolwiek efekt. Dosyć mocna brutalizacja ale brak wyobraźnie za kółkiem i na pasach jest tak ogromny, że tylko filmy z zycia wzięte przyniosą jakikolwiek efekt lub pisanie wprost dosadnie: "Spójrz w prawo albo giń. Twój wybór".
Ostatnio edytowano 4 mar 2019, 21:15 przez Bigbluee, łącznie edytowano 1 raz
Mój 2.0 Pb jest taki sam jak Wasz 2.0 Pb :)
Forumowicz
 
Od: 23 lut 2016, 13:50
Posty: 795 (5/49)
Skąd: Poznań
Auto: Volvo S80 2.0 PB+LPG

Postprzez realgs » 4 mar 2019, 21:15

Tak jak moi poprzednicy- mam nadzieję, że kampania jest szczera i rzeczywiście ma na celu zwiększenie pokory po OBU stronach konfliktu, a nie uświadomienie, że piesi są źli i "powodują" wypadki.

Jeżdżę dużo autem, głównie w długie trasy i wycieczki. W mieście staram się jeździć rowerem i na pewno nie dlatego, że mnie nie stać na jazdę autem, a dla dobra wspólnego mojego pięknego miasta:) Po stronie pieszych – raz – trzeba zwiększyć świadomość skrajnie głupich przypadków, gdzie przelatują przez pasy na czerwonym myśląc że zdążą. Dwa- dotrzeć do tych zapatrzonych w komórki, bo jak się nie rozglądną przed przejściem to żaden przepis ich nie uratuje, a co najwyżej ukarze sprawcę, oni i tak skończą na wózku niezależnie od obowiązującego prawa. Po stronie kierowców widzę więcej rzeczy do poprawy. Raz – dostosowanie prędkości. 95% aut jeździ w mieście za szybko i kropka. 50% aut jeździ w mieście DUŻO za szybko. Dwa – skrajnie głupie przypadki, jak w przypadku pieszych – u kierowców występuje czasem syndrom rodem z gry komputerowej, gdzie jeżdżą na zamek i chcą być koniecznie pierwsi, koniecznie szybciej, co czasem kończy się na przejechaniu kogoś na pasach bo auto obok się zatrzymało a rajdowiec przeklinając pod nosem "no co się ** wleczesz" chciał wyprzedzić. Z takimi zachowaniami na tor! Trzy – jakieś dziwne przekonanie o swoim pierwszeństwie podjeżdżając do przejścia dla pieszych na którym CZEKA lub 1-2 metry oboj stoi pieszy / rowerzysta – takie "a jeszcze zdążę, co się będę zatrzymywał". Cztery – totalny, ale to totalny zakaz używania komórki podczas jazdy. Jeśli musi się oderwać od drogi żeby odebrać, popatrzeć 2 sekundy na smartfon i przesunąć palcem – niech NIE odbiera. Jeśli bardzo tego potrzebuje – kupno zestawu głośnomówiącego lub odpowiednio wyposażonego auta. SMSy/whatsapp/fb/snapchat/insta powinny być karane w sposób bezwzględny. Jeśli nie ma odpowiedniego sprzętu a telefon jest ważny- zjechać na bok, prawie zawsze się da, to zależy na ile nam zależy na odebraniu i czy rzeczywiście to aż takie pilne.

Ja bardzo chętnie zobaczyłbym kolegów kierowców, którzy tak strasznie wyzywają rowerzystów lub pieszych, jakby na rok zamienili się rolami i dla odmiany musieliby/chcieliby z jakiegoś powodu porzucić auto. Za każdym razem jak się ośmielę przejechać przez pasy na rowerze(zachowując wszelkie środki ostrożności i rozglądając się na boki) to widzę, że kierowcy robią się czerwoni jak buraki i gotowi do bicia.
Nie mówię tu o przejeżdżaniu w sposób ryzykowny, mówię o sytuacji w której bardzo powoli (2-4km/h) zbliżam się do pasów, kierowca też zbliża się do pasów (zwykle o ~25km/h za szybko) i widzi mnie z daleka i już macha, wrzeszczy, trąbi, miga światłami, bo on z zapasem wie, że nie zamierza się zatrzymywać. Ostatnio, w ramach akcji nauki pokory dla kierowców w takich sytuacji schodzę z roweru i przechodzę przez jezdnie, przez co widzą, że marnują 5x więcej czasu niż jakbym w sposób kontrolowany i spokojny przejechał przez jezdnię na tych pasach. Prawda jest taka, że powinno być więcej przejazdów ścieżek rowerowych(wystarczy pomalować kawałek drogi a już nastawienie kierowców do rowerzystów się magicznie zmienia), kierowcy powinni dojeżdżać w okolicy pasów max 50-55km/h, wzajemna tolerancja powinna być większa (nie wpychać się na drogę w okolicy pasów z dużą prędkością – ani autem, ani rowerem, ani na piechotę). Ruch byłby płynny, a wypadków byłoby mniej – tak mało potrzeba – odrobiny spokoju. Rowerzyści i piesi powinni być skupieni na otaczającym ich ruchu, nie na smartfonach i powinni włączyć wyobraźnię przestrzenną i widząc wariata, który pędzi 80-100km/h w okolicy pasów zamiast przebiegać przez jezdnie chwycić kamień i zbić mu szybę... wróć – oczywiście olać idiotę i cieszyć się życiem;)
PS. Apropo filmiku, który ktoś wrzucał z dziwnymi zachowaniami na przejściach – jest też mnóstwo filmików dokładnie przeciwnych, gdzie auta się zatrzymują na jednym pasie a auta obok chcą wyprzedzić(nawet czasem omijając prawym pasem) i kończą potrącając / niemal potrącając kogoś na pasach.
Życzę dużo cierpliwości, pokory i wyobraźni po obu stronach barykady. <serduszka>
Pozdrawiam!
Początkujący
 
Od: 20 wrz 2012, 18:44
Posty: 25 (3/1)
Skąd: Wrocław, Śródmieście
Auto: 323S BA 1.5 LPG 97'

Postprzez kinki » 4 mar 2019, 21:16

Bigbluee napisał(a):"Spójrz w prawo albo giń. Twój wybór".

Chyba w lewo
Wladca ognia
Avatar użytkownika
Moderator Globalny
 
Od: 28 lis 2006, 23:08
Posty: 6078 (452/183)
Skąd: Poznań
Auto: A4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderatorzy

Koordynatorzy, Zarząd