MegaZlot Ryki 2016 – wrażenia ze zlotu.

26-28 sierpnia 2016

Postprzez TheMonster » 28 sie 2016, 22:08

Mój pierwszy zlot. Żałuję strasznie że nie wziąłem udziału w konkurencjach, następnym razem nadrobię ^^
Naprawdę wspaniała ekipa, fajnie było Was wszystkich zobaczyć. Najlepsze że nie musiałem nigdy budzika ustawiać :D
Następnym razem muszę tylko trochę lepiej zaplanować trasę przejazdu :D

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
Tomasz W.
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Pomorza
Moderator
 
Od: 22 lis 2015, 15:59
Posty: 1521 (227/225)
Skąd: Bydgoszcz / Poznań
Auto: Mazda 3 Hikari, 2,0 150KM AT

Postprzez Beny » 28 sie 2016, 22:19

Zlot fajny,pogoda udana mi tam sie podobało jeśli chodzi o lotnisko <spoko>

Co do drifterów fajnie popatrzyć,ale lepiej gdyby wydzielić im jakieś miejsce na końcu lotniska niech sie wyszaleją.Buczosa laguna mało co na lawecie nie wróciła,i tonie do mechanika a do blacharza :|
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez loockas » 28 sie 2016, 22:21

Beny napisał(a):Buczosa laguna mało co na lawecie nie wróciła,i tonie do mechanika a do blacharza


Co się stało?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Beny » 28 sie 2016, 22:23

Na szczęście nic ;)
Obrazek
Przemek...
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 8 wrz 2006, 16:22
Posty: 8660 (84/80)
Skąd: KCH
Auto: Mazda 6gh 2.5pb
Mazda Xedos 9 2.5V6 KL
Mazda 323f 2.0 V6 GT

Postprzez Eklerek323f » 28 sie 2016, 22:25

Łódzkie też już zjechało do domu :)
Zlot okiem widza bo znów nie byłem swoim autem na duży plus, ogólnie bez zastrzeżeń, po upalaniu na torze, gdy wyjezdzalismy z lotniska w jednym z naszych Łódzkich aut (czerwona 626 ge z białym kołem) padł alternator, który pierw ładował chore napięcie a po próbie ujechania chociaż do trasy prawie stanął w płomieniach, auto po zaholowaniu na stacje do Kocka przestało tam całą noc, a dzięki Maliniakowi mieliśmy jak wrócić na kołach do domu <spoko>

Co do ośrodka to domki drewniane całkiem spoko, miłe zaskoczenie po tych z Poznania :D
Na śniadanie zastaliśmy prawie puste stoły i kończącą się wode w maszynce, ale podobno szybko została uzupełniona <spoko>

Dzięki wszystkim za fajną zabawe, do następnego!
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 14 lut 2010, 22:32
Posty: 2994 (13/28)
Skąd: Łódź
Auto: Mazda 626 GE KL sedan 93r.
Mazda 626 GE KL liftback 96r.



była
Mazda 323F BG
MX-6 2.5 V6 KL

Postprzez Grzyby » 28 sie 2016, 22:31

My jakieś 1.5h temu wróciliśmy. Chłopaki wyszaleli się w jeziorze a mnie spieklo jak raka.

Zlot mocno udany (po 5 latach przerwy to rewelacja spotkać resztę emerytow).

O ile hamulce w klocku wróciły do normy, to jednak coś zmielilem w skrzyni. O ostrym starcie można zapomnieć, od razu wali checkiem i wrzuca dwójkę. Na szczęście w trasie pozwala na dynamiczne redukcje i poza tym działa normalnie. Ogarnie się :)
Przynajmniej nie musiałem załatwiać lawety :p

Co do zachowania niektórych w autach i prędkości obok/między pieszym czy zaparkowany autami to powiem tyle. Chamstwo i głupota.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez torek » 28 sie 2016, 22:38

ja też już dojechałem :)
baaardzo dziękuje za baedzo udany zlot :D <spoko> <spoko> do zobaczenia za rok <jupi>

Dopisano 28 sie 2016, 22:38:

ja też już dojechałem :)
baaardzo dziękuje za baedzo udany zlot :D <spoko> <spoko> do zobaczenia za rok <jupi>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 gru 2014, 11:55
Posty: 781 (7/12)
Skąd: Warszawa
Auto: Silver Speed6 430KM – Jest
Black 6 MPS 326KM -Był
Saab 9-3 Cabrio 250KM -był

Postprzez Danmazda » 28 sie 2016, 22:57

Co prawda to około 15:30 byłem już w domku, jednakże po wyczerpującym weekendzie musiałem swoje odespać :D

Dziękuje za Mega pozytywny zlot, jak zwykle było super. Miło było poznać nowe osoby, także fajnie było porozmawiać że starą ekipą :)

Podziękowania dla osób będących na zlocie, bez Was nie byłoby tak super imprezy :) Do zobaczenia na następnym zlocie jak i kolejnych papa
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 20:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez Koci@k » 28 sie 2016, 22:59

Poznań właśnie dotarł :) Resztę napiszę jutro :)
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez PLaster » 28 sie 2016, 23:13

Cieszę się że zlot się udał i żałuję że tym razem nie byłem razem z wami.
www.czelej.net
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 4 lut 2008, 02:41
Posty: 2350 (22/37)
Skąd: Mark k. Warszawy/Podlasie
Auto: GH '10 L5 125KW
CR '08 LF 107KW

Postprzez Trolix » 29 sie 2016, 00:36

Co prawda to nie wtorek ale już wróciłem :–)
https://t.me/pump_upp
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2008, 11:40
Posty: 1206 (49/40)
Skąd: https://t.me/pump_upp

Postprzez Bartek1986 » 29 sie 2016, 01:55

Grzyby napisał(a):Przynajmniej nie musiałem załatwiać lawety :p


<lol> :] dzięki hehe

Ludzie to nie lubią pracować w weekendy. Dostałem 7 namiarów na znajomych laweciarzy. Zlitował się ostatni, który nie jest laweciarzem tylko zajmuję się autami i kupił sobie na własny użytek ;)

Grzyby napisał(a):Co do zachowania niektórych w autach i prędkości obok/między pieszym czy zaparkowany autami


Nigdy nie jestem tego w stanie pojąć. Jest "ćwiartka" i OES gdzie można co najwyżej zabić auto :D no i może siebie. Mo, a im mało.. Ja to nawet do tojtoja na jedynce bez gazu jeździłem, a wtedy auto jeszcze działało :]
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 wrz 2005, 13:44
Posty: 1814 (45/48)
Skąd: Lublin
Auto: Impreza GF8 GT
Impreza GF8 GT
Impreza GC8 GT Nardi Torino
Impreza GF8 STi
Impreza GC8 STi +++
Volvo S80 V8

Postprzez sq2jul » 29 sie 2016, 06:48

PLaster napisał(a):Cieszę się że zlot się udał i żałuję że tym razem nie byłem razem z wami.

Uwierz mi, że my też ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Smoki i gołe baby
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2007, 21:15
Posty: 6700 (241/160)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: gnojarz & bezdasznik

Postprzez piorunek » 29 sie 2016, 08:39

Żeby uciąć dyskusję o grillu i śniadaniu (próbuje patrzeć obiektywnie).
– grill został za szybko rozpalony chyba od razu po obiado-kolacji co nie trzyma się logiki, a my mieliśmy rozdanie nagród które trwało troszkę. Było zimne ale można było stanąć za sterem grilla i sobie odgrzać żeby było nie cieplejsze. Obsługa nie wyganiała za sterów grilla.
– co do śniadania obfite nie było ale z głodu nie dało się umrzeć. Informacja z kuchni ok 8:20 wyszła że będzie dla nas o 9:30. Przed nami jedli tam dzieci/młodzież kolonii/obozu. Troszkę czasu obsługa potrzebuje, żeby sprzątnąć po pierwszej ekipie i naszykować nam jedzenie. Za dobą monetę trzeba przyjąć pomyłkę w harmonogramie na identyfikatorze – zdarza się. Lub za mało przy imprezowaliśmy że przed 9-tą już byliśmy głodni i żołądek chciał trawić.

Według mnie mimo tych 2 niedociągnięciach jedzeniowych to za racje żywnościowe nie skreślałbym tej miejscowy. Nikt nie mówi o dobrym rosołku (maggi można było dostać od obsługi po wcześniejszej prośbie)i niedoprawionym jałowym mięsie gdzie też można było doprawić na talerzu. Może to nie był nocleg 5 gwiazdkowy, ale swoją funkcję spełnił. Łóżko było, jedzenie było, plaża była żeby ochłonąć po przebytych wrażeniach. No dobrze restauracja nie miała gwiazdki Michelin. Nie urywała 4 liter (tam gdzie kręgosłup kończy swoją szlachetną nazwę) jak było poprzedniego roku tylko to urywanie było następnego dnia w toalecie.

Informacyjnie podczas zlotu w Poznaniu od organizatora dowiedziałem się że jajecznicy nie będzie ponieważ po doświadczeniach z poprzednich ośrodków ciężko otrzymać potrawę która spełniała minimum smakowe. Czy ta nowa tradycja jest potrzymana? to nie wiem może się organizator oficjalnie wypowiedzieć.

Co do noclegu do z poziomu odległości, ilości uczestników trudno organizatorowi przewidzieć wszystkie niedogodności. Ze względu na to proponuje dać możliwość wyboru uczestnikowi noclegu czyli załatwia organizator wycenia koszt obiadokolacji i imprezy a uczestnik może wybrać nocleg obok w innym ośrodku. Oczywiście jeśli nie chce spać w tym samym ośrodku co reszta. Ktoś podczas któregoś zlotu coś takiego robił jeśli pamięć mnie nie myli.


PS
Ze względu że jestem z grupy WLPK to mam wypaczone spojrzenie na zloty do minimum. Byle było łóżko obojętne czy małżeńskie czy piętrowe, żarełko żeby 4 liter nie urywało i chłodnica czyli przerębel do schłodzenia emocji = jeziorko. Za to się liczy reszta pobawić się na torze przy alkoholu i pogadać z ludźmi.
Anarchia tylko prowadzi do upadku.
Zamiast strzelać do siebie zbudujmy coś (nie wykluczając mnie).
Forumowicz
 
Od: 24 lis 2013, 03:42
Posty: 61 (0/4)
Skąd: koziołki

Postprzez szkodnik_byd » 29 sie 2016, 08:53

PLaster napisał(a):Cieszę się że zlot się udał i żałuję że tym razem nie byłem razem z wami.

Nawet nie wiesz jak mnie skręcało, że nie mogłem być nawet na cytrynówkę z żalu nie mogłem patrzeć
–=[SzkodniK]=– –=[506112282]=– –=[790525980]=– –=[szkodnikbyd@gmail.com]=–
-=[cytrynowy]=-
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 3 gru 2006, 00:10
Posty: 6161 (890/431)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: X9 TA 2,5v6 MT 98r.
X9 TA 2,5v6 AT 01r. dawca
X9 TA 2,5v6 AT 99r. green
5 CW 1,6D 11r.
MX-5 NC 2,5 06r
były:
6 GG 2,0 02r.
626 GF2,0HP 98r.
323f BG 1,6 91r.

Postprzez macvas » 29 sie 2016, 08:57

To teraz kilka słów z mojej strony.
Na wstępie ukłony i podziękowania w stronę organizatorów i wszystkich zaangażowanych w pomoc, aby wszystko było jakie było. A było przednio! <faja>

Jak zawsze miło było spotkać stare twarze oraz nawiązać nowe znajomości i jak zawsze powtarzam, że to nie auta a ludzie budują atmosferę, dla której jeżdżę na Zloty. Z drugiej strony – co do aut – skłamałbym jednak, że nie podobało mi się to co Marek82 wyczynia z mx'em w szykanach. Poezja i adrenalinka <spoko> To i wiele, wiele innych (zabawnych lub niekoniecznie) sytuacji będę wspominał w oczekiwaniu na kolejny MegaZlot. To moje drugie Ryki, ale z wielu względów traktuję je jako pierwsze i takie, które chciałbym aby były punktem odniesienia do kolejnych ;P

Na koniec, jako Regio muszę podziękować mojej ekipie. Jestem z Was dumny. Jak na Nasze możliwości to pojawiliśmy się w fajnej, nie notowanej od lat liczbie i pokazaliśmy jako kolektyw, któremu nie jest obojętne dobro i zdrowie ;) pozostałych osób – tak ze swojej paczki jak również innych uczestników zlotu.

Dziękuję i do zobaczenia na kolejnych tej rangi imprezach <ok>
Obrazek
Maciek
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Podlasia
 
Od: 17 sie 2013, 20:33
Posty: 2292 (24/111)
Skąd: Białystok / Wysokie Mazowieckie
Auto: JEST
Mazda6 GJ Sky-G 2.5 '14 SkyPassion
BYŁA
Mazda3 1.6 BK MZ-CD '05

Postprzez Koci@k » 29 sie 2016, 10:14

To i ja coś skrobnę :)

Kolejny moim zdaniem udany zlot za nami. Frekwencja chyba większa niż rok temu, co cieszy. Wjazd na lotnisko obył się bez większych komplikacji i obsunięć czasowych (fajnie, że przestajecie się spóźniać) co pozwala nam organizatorom sprawniej działać już przy kolejnych zadaniach :) Co do ośrodka-warunki dużo lepsze niż w zeszłym roku-i spanie i jedzenie. Super rewelacji nie było ale śpimy tam w końcu tylko jedną czy dwie noce także wszystko można przeżyć :)
Co do podziałów noclegów jako osoba, która się tym już praktycznie co zlot zajmuje mogę powiedzieć tyle, że jest naprawdę co robić gdy trzeba podzielić dostępne domki i pokoje między 100-120 osób, z których każda ma inne wymagania (jeden chce łóżko wspólne, drugi osobne, trzeci coś tam jeszcze, czwarty chce tylko ze swoim regionem-gdzie nie zawsze akurat liczba osób przypasuje do np. jednego całego domku lub dwóch). Po to zakładam temat przed zlotem, żeby każdy mógł określić swoje wymagania a ja zawsze staram się brać wszystko pod uwagę (to, że ktoś jedzie w parze ze swoją żoną czy dziewczyną również). I jasne, że tym razem było trochę dziwnie z tymi łóżkami podwójnymi ale no niestety tutaj sprawa leży po stronie ośrodka a ja nie miałam na to wpływu :)
Chcę też tutaj podziękować wszystkim uczestnikom zlotu oraz wszystkim organizatorom, z którymi naprawdę dobrze się pracuje i myślę, że ze zlotu na zlot coraz lepiej to wychodzi i na więcej rzeczy zwracamy uwagę (każdy zlot czegoś tam uczy). Dziękuję Mr Bartkowi oraz Danielowi za ogarnięcie Pucharu Regionów-poswięcili na to też sporo czasu. Dziękuję też ekipie WLKP za świetne dogadane i bezproblemowe towarzystwo w domku (trochę głośne ale już tacy jesteśmy <lol> ).

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia na kolejnym zlocie wiosną ;)
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez Mr_Bartek » 29 sie 2016, 10:17

To i ja napiszę swoje dwa grosze. :D Pierwszy zlot zaliczony i było genialnie. Pogoda dopisała, sporo pięknych aut i ciekawych ludzi – jedynie w konkurencjach mogło mi pójść lepiej (ale jeśli za rok się uda dojechać na zlot to będę startował w czym tylko się będzie dało). Organizacja na wysokim poziomie tylko szkoda, że nie było zdjęcia grupowego ale to szczegół. Podziękowania wszystkim za miłą atmosferę, a szczególnie tym z domków A i B. Niestety skumulowane zmęczenie z tygodnia dało się we znaki i długo w sobotę nie wytrzymałem ale obiecuję, że następnym razem będzie lepiej. ;)
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Koci@k » 29 sie 2016, 11:06

Aaa zapomniałam dodać: OES na fotelu pasażera z Rafałem za kierownicą-coś świetnego! <jupi> Zrobiłam tylko jedną głupią rzecz-zdjęłam oksy, położyłam je na kolana <glupek2> i po pierwszym zakręcie zniknęły <lol> Po okrążeniu trzeba było przeszukać całe auto i znalazły się pod fotelem Rafała w miejscu gdzie generalnie nie miały jak się wcisnąć...nauczka na przyszłość :D
Aśka
Avatar użytkownika
Koordynator ds. Klubowiczów
 
Od: 15 wrz 2011, 11:04
Posty: 5496 (435/228)
Skąd: Poznań
Auto: Grey Fūjin

Postprzez loockas » 29 sie 2016, 14:13

Koci@k napisał(a):Co do ośrodka-warunki dużo lepsze niż w zeszłym roku-i spanie i jedzenie. Super rewelacji nie było ale śpimy tam w końcu tylko jedną czy dwie noce także wszystko można przeżyć


Pozwolę się nie zgodzić. Rok temu kolacja i śniadanie były lepsze, ale to może kwestia gustu :)

Tu nie chodzi o narzekanie czy granie francuskich piesków, ale nie bójmy się też wymagać jakiegoś standardu. Płacimy za ten ośrodek wcale nie małą jak na ten region kwotę. Pozostawienie grilla samemu sobie i wywalenie całego mięsa na talerz, a następnie ulotnienie się obsługi uważam za niepoważne. Ze śniadaniem oczywiście żartowałem, naleśników nie było. W zasadzie mało co tam było :) Nikt mi nie powie, że dla właściciela tego ośrodka nie jesteśmy atrakcyjnym klientem. Zostawiliśmy tam niemałe kilka(naście?) tysięcy złotych za jeden weekend. Imho powinniśmy jako klub zwrócić mu uwagę na takie detale, bo może nawet facet nie jest tego świadomy jak jego ludzie pracują? Tym bardziej, że byliśmy tam w 2011r i raczej poziom obsługi oraz kuchni był wyższy.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość