Strona 1 z 1

Braki oleju i dziwne głosy przy odpalaniu

PostNapisane: 16 cze 2017, 00:28
przez RobertR
witam, od niedawna jestem posiadaczem cx7
pewnie ten wraca ja bumerang ale muszę zapytać:
– przy odpalaniu na zimnym silniku przez 1-2 sekundy silnik wydaję odgłos jak diesel po chwili ustępuję i praca jest normalna
– po wymianie oleju zrobiłem ok.2000 km i jak sprawdziłem olej to brakuje ok. 1.5 litra , trochę dużo go ubyło, wycieków brak-suchutko , dymienia nie zauważyłem więc nie wiem ,
pomóżcie , ja mam już swoje sugestie ale chciałbym poznać wasze.
z góry dzięx. robert

PostNapisane: 19 cze 2017, 20:37
przez rafgraf
Moj mechanik powiedzial ze to luz na lancuchu rozrzadu moze byc. Jaki przebieg? Wymieniales rozrzad?
Oleju nie powinien brac

PostNapisane: 22 cze 2017, 22:17
przez RobertR
przebieg 130 000 km , z tym olejem to może turbo bo lekko zapocone jest ale w kolektorze praktycznie śladowe ilości oleju , a z tym rozrządem to pewnie łańcuch albo wariator ,
denerwuje mnie jeszcze stukanie w prawym przednim kole w okolicach podszybia-wymieniłem poduszkę górnego mocowania i nic , luzów nigdzie nie ma-czary ???

PostNapisane: 23 cze 2017, 20:29
przez rafgraf
właśnie wymieniłem rozrząd i nic nie było zniszczone oprócz wariatora

Dopisano 23 cze 2017, 20:34:

kluczowe znaczenie ma dla tego silnika olej.
Zalecany jest 5W40 bo inaczej nie uszczelnia.
Polecam cały temat
viewtopic.php?t=87062

Re: głośna praca silnika przy rozruchu i braki oleju

PostNapisane: 26 cze 2017, 01:08
przez deeceee
Terkotanie na zimnym silniku przy odpalaniu może być spowodowane obluzowaniem (rozciągnięciem) łańcucha i/lub wyrobionym napinaczem tegoż łańcucha. Łańcuch najłatwiej sprawdzić wkładając palec w otwór wlewu oleju i podnosząc łańcuch palcem. Jeśli się swobodnie podnosi nad ząbkami wałków, to zapewne łańcuch do wymiany (ja wymieniam co 100kkm). Mazdowe łańcuchy są za słabe do tego silnika i się szybko wyciągają.
Co do oleju, to 1,5 l nie może uciekać bez wyraźnych śladów. Takie ilości jak u Ciebie, to mi zjadała turbina w ostatniej już, agonalnej fazie. Turbinę łatwo można sprawdzić zdejmując kanał dolotowy do turbiny od strony filtra (taki płaska plastikowa rura nałożnona na turbinę z prawej strony obok akumulatora) i palcami pomacać oś turbiny. Jeśli się rusza wzdłóżnie, to raczej turbina wypluwa olej do kolektora. Jeśli to turbina, to sprzedają gotowe CHRA firmy Melett. Można wręcz samemu wymienić go bez potrzeby regeneracji turbiny.

PostNapisane: 2 wrz 2017, 11:43
przez rafgraf
dzięki za cenne wskazówki @deeceee
Czy są jakieś inne symptomy zużycia turbiny np jakiś dźwięk na zimnym?