Problem z podświetleniem wyświetlacza radia

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez synco » 30 gru 2008, 21:17

Od pewnego czasu mam problem z podświetleniem wyświetlacza radia. Podświetlenie działa bez problemu po włączeniu świateł, oraz co ciekawe tylko z rana po przekręceniu kluczyka przed odpaleniem auta po odpaleniu przestaje świecić. Po zrobieniu testu wyskoczyły dwa błędy DTC 10:Er01 oraz DTC 10:Er02 ale chyba oba dotyczą napędu CD, jednak ten działa bez najmniejszego problemu zarówno na zwykłych płytaj jak i MP3. Może ma ktoś jakiś pomysł albo sugestie czym to moze być spowodowane.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 gru 2007, 13:51
Posty: 28
Skąd: Szczecin Gród Gryfa
Auto: Mazda 3 MZ-CD 1.6

Postprzez DeadlY » 31 gru 2008, 15:25

na poczatek sprawdz regulacje mocy podswietlenia, zapewne skrecona na zero ;)
WINNING BLUE MICA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 11:35
Posty: 552
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 3 BK LF było....

Postprzez synco » 31 gru 2008, 17:15

DeadlY napisał(a):na poczatek sprawdz regulacje mocy podswietlenia, zapewne skrecona na zero ;)



Cieszyłbym się gdyby to była taka błachostka jak piszesz ale niestety tak nie jest.
Problem leży w czymś innym.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 gru 2007, 13:51
Posty: 28
Skąd: Szczecin Gród Gryfa
Auto: Mazda 3 MZ-CD 1.6

Postprzez DeadlY » 1 sty 2009, 17:55

z tego co napisales to podswietlenie dziala, czyli bezpiecznik i dioda odpada, ja bym sie upieral przy pokretle od jasnosci podswietlenia – moze jest popsute...
WINNING BLUE MICA
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2008, 11:35
Posty: 552
Skąd: 3miasto
Auto: Mazda 3 BK LF było....

Postprzez synco » 31 mar 2010, 10:14

Witam, wracam do wątku, bo chyba warto. Problemem okazały się przepalone żaróweczki od pokręteł klimatyzacji. Dopiero teraz składając zbieg zdarzeń wszystko składa się w logiczną całość. Przy pokazaniu się problemu przepaliła się druga żaróweczka, jeździłem tak i dopiero trzecia przepalona żaróweczka skłoniła mnie do ich wymiany. Po wymianie, podświetlenie radia wróciło do pełnego funkcjonowania. Teraz pozostaje się tylko cieszyć pełnym podświetleniem. :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 gru 2007, 13:51
Posty: 28
Skąd: Szczecin Gród Gryfa
Auto: Mazda 3 MZ-CD 1.6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323