Problem z kontrolkami ABS, TCS, Poduszka

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez spike72 » 13 wrz 2007, 22:26

Witam serdecznie.
Jestem tu od niedawna i o od niedawna jestem posiadaczem ślicznej Madzi, prosto z Niemiec, ale mam mały problem.
W trakcie jazdy, lub przy uruchamianiu auta potrafią się zapalić kontrolki wymienione w temacie, nie mrugają (nie wyświetlają kodu, po prostu się palą światłem ciągłym) nie jest to reguła, czasami jest wszystko OK przez 2-3 dni.
Zauważyłem, że kontrolki gasną gdy szybko się ruszy (zerwie przyczepność), a przeważnie zapalają się gdy auto nurkuje przy hamowaniu, wygląda mi to na jakiś niestykający gdzieś przewód, przejrzałem prawie wszystkie kostki, rozłączyłem je i spryskałem WD-40, resetowałem też komputer i ruszałem wtykami do niego, ale wszystko to nie pomogło.
Tak jak mówiłem czasami jest wszystko Ok, a czasami mnie krew zalewa.
Auto było lekko uderzone w prawy przód, ale było naprawiane w Niemiecki serwisie Mazdy, niemiecki TUV ma do sierpnia 2008, mam dokumenty z tej naprawy, ale ostatnie pół roku zanim trafiło do mnie stało nieruszane od marca w szopie.
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Sławek.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2007, 00:55
Posty: 413
Skąd: Łódź

Postprzez Gość » 19 wrz 2007, 10:02

to typowy problem jeżeli chodzi o poduszki ale nic strasznego i najczęściej jest spowodowany wilgocią.
Gość
 

Postprzez NBR » 19 wrz 2007, 22:44

może czujnik/czujniki ABS padają w którymś kole
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez spike72 » 23 paź 2007, 21:00

Witam ponownie.
Zamykam temat. :)
Po odwiedzinach w kilku "dobrych warsztatach", widząc bezradność mechaników, postanowiłem się udać do autoryzowanego serwisu Mazdy w Łodzi (ul. Przestrzenna 59 tel. 0426814467).
Diagnostyka komputerowa systemu ABS/TCS wykazała niesprawny prawy tylny czujnik ABS – koszt 80zł,–
Zamówiłem nowiutki, oryginalny czujnik (czekałem ponad tydzień) – koszt 475 zł,–
Dziś byłem ponownie w A.S.O. na wymianie czujnika (1h) – koszt wymiany – 100zł,–
W sumie wydałem 655zł,– :( ale mam w pełni sprawny układ ABS/TCS, wykasowane błędy w jednostce sterującej i gwarancję A.S.O. na robociznę i sam czujnik.
Mechanicy w serwisie wykazali się pełną fachowością, sprawę załatwili szybko, w miłej atmosferze, nie robili problemu gdy kręciłem im się po sali napraw i patrzyłem im przez ramię na ręce. W sumie POLECAM!
Co do kontrolki poduszki okazało się, że jakiś "fachowiec" aby ukryć niesprawny czujnik w fotelu pasażera, podłączył w/w kontrolkę razem z kontrolką ABS, dlatego świeciły się wszystkie razem, ale ten problem udało mi się usunąć samemu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 wrz 2007, 00:55
Posty: 413
Skąd: Łódź

Postprzez NBR » 23 paź 2007, 21:12

spike72 napisał(a):Diagnostyka komputerowa systemu ABS/TCS wykazała niesprawny prawy tylny czujnik ABS – koszt 80zł,–
Zamówiłem nowiutki, oryginalny czujnik (czekałem ponad tydzień) – koszt 475 zł,–

gratuluje rozwiązania problemu – w sumie pierwszą żeczą jaką się sprawdza są czujniki :) , a czukniki ABS do GF pasuja też od 323f BJ... i są o połowe tańsze :|
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6