Lekko basowy odglos z okolicy tlumika oraz nibieskawe spaliny

Postprzez grego1 » 20 wrz 2010, 16:16

Witam,
Wlasnie ogladalem Mazde 6 2008 model SE , 1.8 benzyna, 43 tys km. przay wysiadanie zauwazylem ze przy dodaniu gazu tlumik wydaje lekko basowy dzwiek, oraz ze spaliny wydobywajace sie z niego maja niebieskawy odcien. dzwiek z tlumika przypomina lekko "sportowy". Dodatkowo zauwazylem ze koncowka tlumika wydaje sie lekko przegrzana.

Z gory dziekuje za opinie na ten temat.

G
grego1
 

Postprzez Tomek6 » 20 wrz 2010, 17:39

W kwestii dymienia się nie wypowiem.

Dźwięk taki jest i taki ma być ;)

Co to znaczy przegrzana końcówka <co?> Prawdopodobnie jest zwyczajnie osmolona, brudna, bo ktoś o nią nie dbał i wystarczy potraktować ją szmatką z jakąkolwiek pastą polerską typu automax i będzie wyglądała jak nowa ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lip 2009, 23:42
Posty: 1297

Postprzez grego1 » 20 wrz 2010, 21:36

NIe wyglada na osmalona, przebarwienie metalu w ksztalcie polokregu 1/3 wysokosci obwodu rury i dlugosci jakes 10cm, dodatkowo nakladka na rure tak samo przebarwionaw dolnej czesci. dymienie jest bardzo lekkie. Jako ze nie mam zbyt wielkiej wiedzy o samochodach ( bo i poco szczesliwy posiadacz mazdy 323 z 2001 przez siedem lat) zastanawialem sie czy to moze cos z katalizatorem. Pytalem dzis deleara mazdy ale powiedzial ze auto jest jeszcze na gwarancji wiec jak kupie to mam przyjechac i sie temu popprzygladaje. <ok> Opinie mile widziane
grego1
 

Postprzez Yapa » 25 wrz 2010, 11:42

grego1 napisał(a):Jako ze nie mam zbyt wielkiej wiedzy o samochodach ( bo i poco szczesliwy posiadacz mazdy 323 z 2001 przez siedem lat)

przy GH może Ci się wiedza przydać...
grego1 napisał(a):wiec jak kupie to mam przyjechac i sie temu popprzygladaje

a mogą zobaczyć zanim kupisz?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 gru 2007, 16:39
Posty: 527
Skąd: Olsztyn
Auto: GG SportKombi MZR-CD 2003 121 KM

Postprzez Jaksa » 29 wrz 2010, 00:03

Yapa napisał(a):mogą zobaczyć zanim kupisz
Dokladnie , w obecnych czasach duzo ludzi kupujac auto robi przeglady przed kupnem , wydatek mały a mozna sporo sie dowiedziec o samochodzie ( proponuje dokonywac takiej operacji w ASO lub w serwisie wyspecjalizowanym w danej marce – totalnie odpadają stacje kontroli pojazdów , tam nikt nie ma pojecia )
Serwis Mazdy Warszawa ( specjalizacja mazda nie mylić z autoryzacją :) ) http://www.autojaksa.com.pl
Nowy adres : Piaseczno ul. Sękocinska 19 ZAPRASZAMY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 mar 2004, 23:46
Posty: 7848 (2/7)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 2017 GL 2.2 SKY-D/6 2.5 BP 2019 / Mazda 3 BP 2019 .2.0 122KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6