Zwariowana elektronika

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Fifik5 » 28 sie 2016, 15:11

Witam Panowie nie za bardzo wiem gdzie podpiąć ten wątek ze względu na kilka różnorodnych problemów w aucie. Auto zakupiłem w maju z tego co tutaj na forum wyczytałem to najprawdopodobniej GH przed liftem :)
Zacznę od moich problemów.... przy zakupie auta było wszystko ok, lecz auto jeździło na krótkich odcinkach, teraz jest trochę bardziej eksploatowane <glupek2> :
1. Po kilku dniach zapaliła się kontrolka check engin ( po wykasowaniu i odczycie błędów za każdym razem inne błąd, każdy z duperelą, błachostką, jednak mnie jako mechanika wkurza świecąca co chwilę kontrolka.
2. Słynny tutaj czerwony kluczyk, przeczytałem wszystko co możliwe tutaj, bateriaa, akumulator itd... u mnie specyficznie pojawia się podczas dłuższej trasy (czerwony kluczyk i dioda na przycisku) po czym po dłuższym postoju auta samoczynnie znika....
3.Tempomat. przy odpaleniu autka wszystko działa jak należy po przejechaniu paru kilometrów nie ma możliwości włączenia tempomatu kontrolka żółta świeci nie ma możliwości aktywacji, w tym samym momencie radio traci możliwość odczytywania tytułów piosenek a zmieniarka (system Bose) traci możliwość przełączania płyt, gdzieś usłyszałem że ma to coś wspólnego z komputerem komfortu. Po zrestartowaniu auta problem znika jak ręką odjął.
Trochę denerwujące jest to gdy w aucie tej klasy muszę podczas drogi zjeżdżać z autostrady i restartować auto. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny :)
Fifik5
 

Postprzez mario-k » 28 sie 2016, 20:37

Auto masz po dzwonie i jest popaprane z elektronika i kablami krötko. :(
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Postprzez Fifik5 » 28 sie 2016, 20:52

Autko bezwypadkowe :) serwisowane do dzisiaj. Mieszkam w Niemczech, auto kupione od pierwszego właściciela :) z pełną historią serwisową :)
Fifik5
 

Postprzez zelka » 29 sie 2016, 07:25

1. Kody błędów podaj, najlepiej zapisuj jeśli są powtarzające, to dość istotna informacja. Check jak się już zapali to nie z byle powodu, bo błahostki się nie zapalają.
2. Działa zamykanie/otwieranie keyless? Po odpaleniu auta czasami nie zapali się czerwony kluczyk tylko dopiero podczas jazdy i będzie walić po oczach non stop. Miałem to samo i wymieniałem oba mikrowyłączniki w klamkach.
3. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Pamiętam jak radio mi rozłączało właśnie przez problemy z keyless i słabą baterią w pilocie. Dosłownie potrafiło się wyłączyć samo i włączyć (proces taki jak przy odpaleniu auta).

Jedna sugestia, bo ja u siebie tego nie praktykowałem (a powinienem był) – jeśli masz keyless, wyciągnij z pilota kluczyk i pojeździj trochę odpalając auto normalnie kluczykiem w stacyjce. To tylko wyłącznie profilaktycznie, a nuż widelec...

mario-k napisał(a):Auto masz po dzwonie i jest popaprane z elektronika i kablami krötko.

Przykro słyszeć takie pochopne wnioski nie znając autora oraz jego auta...
Pozdrawiam
Adrian
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2012, 13:17
Posty: 1109 (1/12)
Skąd: Konin
Auto: Mazda 6 GH L5 '09
Była: Mazda 3 BK LF '04
Mazda 323F 1.8 BG SOHC '90

Postprzez robi31 » 3 wrz 2016, 22:17

Widze ze duzo osob dotyka problem z elektryka. Mam i ja problem jest tak ; autko odpale jade sobie i zaczyna sie dyskoteka radi gasnie pojawia sie czerwony kluczyk autko z kludka , autko jedzie normalnie nic mu sie nie dzieje po chwili wszystko wraca do normy , aby za 3 min znowu byla dyskoteka . Posiadam system odpalenia bez kluczyka i co jest zabawne ze jak zacznie sie dyskoteka to auta nie idzie wylaczyc tylko trzeba go zdusic , jak sie go zdusi to trzeba odlaczyc akumulator bo prad ciagle jest a przycisk Start nie reaguje . Ja podejrzewam akumulator , tylko kupilem nowy w styczniu i teraz zas sie to dzieje moze jest cos co zrzera aku . Czasem jest tak ze rano odpale normalnie jade do pracy a po 10h nie idzie odpalic bo przycisk Start nie reaguje , jak wcisne sprzeglo nic sie nie wyswietla , a powinien zielony kluczyk. Ma ktos jakis pomysl , przecierz nie idzie co 6 miesiecy kupowac akumulatora.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 wrz 2011, 12:29
Posty: 88 (15/3)
Skąd: uk
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzynka 2018

Postprzez zelka » 5 wrz 2016, 19:40

Robi31, a działa Ci z obu stron keyless entry (zamykanie jak i zarówno otwieranie)? Miałem podobne problemy, jeździłem z Forscanem i ELMem i sprawdzałem napięcie wyjściowe z alternatora i nie było zmian. Miałem zwarcie na tym ustrojstwie, gdzie właśnie potrafiło mi nawet radio zgasić.
Dla pewności rozbierz całą prawą stronę (koło, plastiki etc) albo kanał i pobaw się przy kostce w alternatorze. Ja miałem problem (choinki na desce – brak ładowania) po wypięciu i wpięciu wtyczki od tamtego czasu spokój.
Pozdrawiam
Adrian
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 wrz 2012, 13:17
Posty: 1109 (1/12)
Skąd: Konin
Auto: Mazda 6 GH L5 '09
Była: Mazda 3 BK LF '04
Mazda 323F 1.8 BG SOHC '90

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6