Dziwny dźwięk po wyłączeniu silnika

Postprzez carlito » 24 lis 2008, 18:42

Czy szum webasto o którym piszecie to coś w rodzaju szurania metalem o metal lub cegłą po asfalcie? Nie występuje na ciepłym silniku i nie słyszałem tego po zakończeniu jazdy, a jedynie przez kilka pierwszych minut po uruchomieniu. Po lewej stronie, czyli od strony kierowcy.
Wybaczcie głupie pytanie, ale nie jestem na 100% pewien, że mówimy o tym samym.
Saludos
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2008, 13:59
Posty: 47
Skąd: Warszawa/M.Maz.
Auto: Mazda 6 2.0 CiTD 121 KM GG

Postprzez Grzyby » 24 lis 2008, 21:41

carlito napisał(a):od strony kierowcy.

Nie. Webasto jest po prawej stronie – od pasażera pod szybą.
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 23:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez carlito » 24 lis 2008, 21:48

To co może hałasować po lewej stronie?
Saludos
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2008, 13:59
Posty: 47
Skąd: Warszawa/M.Maz.
Auto: Mazda 6 2.0 CiTD 121 KM GG

Postprzez Ukman » 26 lis 2008, 00:02

Co do dzwinego dzwieku przyłączam sie do wątku . Dzwiek słyszalny przy minimalnych obrotach na postoju . Gdy doda sie gazu to powyzej 900 obr juz nie slychac . Dzwiek z tygodnia na tydzien coraz bardziej jest glosniejszy i zaczyna mnie to denerowac bo niedlugo wyjezdzam w podroz i nie chce zeby sie cos sypnęło .

Dzwiek :

http://www.wrzuta.pl/film/a5N5IKZdSP/dz ... ek_mazda_6

Najlepiej słyszalny jest w tym miejscu :

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
 
Od: 9 lip 2008, 21:01
Posty: 579
Skąd: Wawa/Northampton
Auto: Mazda 6 Ts2 SL

Postprzez Enduro » 26 lis 2008, 00:09

Ukman!
kto grzebal tobie przy EGR-rze!!!
on wkrecil tobie tam chamski sruby..
w miejsce gdzie powinny byc szpilki!!!
i to ma na celu, aby nie uszkodzic gwintu w aluminowy korpusie
kolektora powietrza
a nie jest to trudne, przy wkrecaniu srub!!!
mam nadzieje, ze ten ktos zrobil to dobrze
i ze jest okay
bo jak nie, to masz problem...
e.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Ukman » 26 lis 2008, 00:23

Jesli chodzi o te sruby zrobił to serwis mazdy nie wiem dlaczego są tam sruby ale jest ok ...
Avatar użytkownika
 
Od: 9 lip 2008, 21:01
Posty: 579
Skąd: Wawa/Northampton
Auto: Mazda 6 Ts2 SL

Postprzez Ukman » 26 lis 2008, 00:26

Niedługo bede czyscił ten zawór EGR i go zaslepie .
Avatar użytkownika
 
Od: 9 lip 2008, 21:01
Posty: 579
Skąd: Wawa/Northampton
Auto: Mazda 6 Ts2 SL

Postprzez Enduro » 26 lis 2008, 12:57

Ukman napisał(a):Niedługo bede czyscił ten zawór EGR

to wkręć wtedy szpilki, tak jak jest fabrycznie/seryjnie
i nie jest tak bez powodu,
bo srubami mozesz narobić sobie problemu...
pozdr.
E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Blondas » 26 lis 2008, 14:59

Też dopiszę się, że u mnie takie same dźwięki, no i taki dziwny smrodek. Szum i wentylatorek (czy pompka) to z tego co piszecie webasto, z resztą oczytawszy się wcześniej nie byłem szczególnie zaniepokojony. A tak z ciekawości, to ten smrodek (taki rozgrzany plastik z metalem żeby go przybliżyć do czegoś, może z nutką zapachu gorącego oleju <jem> ) czym jest spowodowany?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 lip 2008, 14:51
Posty: 43
Skąd: Kraków
Auto: Mazda MPV, 2004, 2.0 MZR-CD

Postprzez SPIDER01 » 29 lis 2008, 18:32

Ja tez sie dołączę , po wyłączeniu silnika słychać szum ok 10-15 s. Z tego co pisaliscie webasto , ale żeby tak głośno? I tak ma być ?
Dziwne jak dla mnie ...
SPIDER01
 

Postprzez xANDy » 4 gru 2008, 12:21

webasto śmierdzi trochę jak palona świeczka, podgrzany znicz, przypiekany plastik, ludzie ile razy to powtarzać!?

JAKĄ czcionką to pisać! kolor, wymiar czy coś – powiedzcie mi, bo nie tylko ja jestem zmęczony tymi pytaniami!

Na poczcie, nan GG dostaję całe tabuny zapytań z jednej i dezaprobaty z drugiej (żebym coś z tym zrobił).
Ale co ja mam zrobić, jak ludzie nie czytają ze zrozumieniem?!?!?!?!?

Jasny gwint.. mam problemy z internetem, z dostępem do komputera, otwieram pocztę i mam zestaw takich info... ludzie LITOŚCI – proszę o używanie oczu i mózgu w zestawieniu ze sobą – czytac i myśleć!!

A potem ktoś się dziwi, że moderatorzy pastwią się nad koszem.....
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Lorento » 4 gru 2008, 14:00

xANDy – na ludzką bezmyślność, głupotę, indolencję, no i śmierdzące lenistwo nie poradzisz nic. To jest PL właśnie! :| Nie łudź się, że Twój powyższy post rozwiąże problem. Oni będa pisac dalej o tym dźwięku webasto, zawsze pisali...... <snajper>
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez mkowals1 » 25 cze 2010, 23:45

Witam. Mam Mazde 3 1.6D 109KM 2008r (wiem, że ten dział jest odnośnie innego modelu ale problem podobny). Kilka dni temu również zauważyłem, że po wyłączeniu silnika słychać dziwny dźwięk coś jakby cewka piszczała, po około 15-20 sekundach słychać jakby się coś wyłączyło. Dźwięk dochodzi jakby za silnika.
Wydaje mi się że ten model nie ma webasto (tym bardziej, że jest z UK).
Samochodem jeżdżę już prawie 2 lata i nigdy wcześniej nic takiego nie słyszałem, natomiast praktycznie zawsze po zgaszeniu silnika włączał się wentylator. Ostatnio się nie włączył więc pomyślałem że może uszkodził się jakiś przekaźnik. Ale po zostaniu odpalonego samochodu na postoju przez dłuższy czas, wentylator pracuje normalnie i temperatura silnika nie podnosi się – więc to na pewno nie to.
Proszę o jakiś sugestie.
mkowals1
 

Postprzez Bob_DG » 21 paź 2010, 13:19

Witam, a czy mazda 3 z silnikiem 2.0 D 143 km posiada webasto ?
Początkujący
 
Od: 5 maja 2010, 11:18
Posty: 28
Auto: MAZDA 3 2.0 MZR-CD 2007 rok

Postprzez xANDy » 22 paź 2010, 10:30

To jest dogrzewacz powiązany z silnikiem a nie z maską – więc powinno być. Jest na tyle mało tych mazd dwulitrowych, że jakoś mało jest o tym informacji.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez Bob_DG » 22 paź 2010, 11:13

Właśnie i tu jest problem bo nigdzie nie ma na ten temat informacji. Dodatkowo nie zauważyłem objawów opisanych wyżej, chyba że nie spadła jeszcze temperatura tak aby webasto się u mnie włączyło.
Czyżby Mazda 3 z dwulitrowym dieslem była zubużona o to ciekawe urządzenie ?
Początkujący
 
Od: 5 maja 2010, 11:18
Posty: 28
Auto: MAZDA 3 2.0 MZR-CD 2007 rok

Postprzez Lorento » 22 paź 2010, 11:36

Czy przemieszczenie 4 liter sprzed komputera do drzwi kierowcy, otwarcie ich, schylenie się, pociągnięcie wajchy od maski, przemieszczenie się ku przodowi pojazdu, staniecie doń twarzą, pochylenie się, uniesienie maski, oparcie jej na patyku, jeszcze raz pochylenie się i spojrzenie w okolice pomiędzy silnikiem i grodzią komory silnikowej przekracza naprawdę możliwości przeciętnego człowieka??? Jeżeli tak, to przepraszam i jeszcze raz przepraszam niczym Prezydent...
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Bob_DG » 22 paź 2010, 12:04

Lorento napisał(a):Czy przemieszczenie 4 liter sprzed komputera do drzwi kierowcy, otwarcie ich, schylenie się, pociągnięcie wajchy od maski, przemieszczenie się ku przodowi pojazdu, staniecie doń twarzą, pochylenie się, uniesienie maski, oparcie jej na patyku, jeszcze raz pochylenie się i spojrzenie w okolice pomiędzy silnikiem i grodzią komory silnikowej przekracza naprawdę możliwości przeciętnego człowieka???

A ty myślisz, że tego nie zrobiłem ? W pierwszej kolejności tam zajrzałem ale nic takiego nie znalazłem.
Dlatego pozwoliłem sobie na zadanie pytania w odpowiednim temacie. Ale widzę, że kolega Lorento nie za bardzo rozumie istotę istnienia forum. A tak odbiegając trochę od tematu z dnia na dzień atmosfera na tym forum staję się coraz gorsza i to nie tylko moje zdanie. Głupkowate odpowiedzi i głupie docinki prowadzące tylko do tego aby udowodnić komuś że jest idiotą stają się coraz częstsze. Pod tym względem jedyne w swoim rodzaju forum.
Początkujący
 
Od: 5 maja 2010, 11:18
Posty: 28
Auto: MAZDA 3 2.0 MZR-CD 2007 rok

Postprzez Lorento » 22 paź 2010, 13:21

Bob_DG napisał(a):A ty myślisz, że tego nie zrobiłem ? W pierwszej kolejności tam zajrzałem ale nic takiego nie znalazłem.

Sorki, założyłem racjonalnie i logicznie coś przeciwnego – że nie zaglądałeś

Inaczej ( tez zakładam że działałeś racjonalnie) nie napisałbyś tego:
Bob_DG napisał(a):nie zauważyłem objawów opisanych wyżej, chyba że nie spadła jeszcze temperatura tak aby webasto się u mnie włączyło.


Teraz jednak zgłupiałem, oczekujesz na spadek temperatury i załaczenie się webasta..... którego jak stwierdziłeś organoleptycznie NIE MASZ!

Jestem jednak głupkiem. Popełniam błąd zakładając racjonalizm i logikę pytających. Jeszcze raz najmocniej przepraszam, mea culpa, mea maxima culpa.....

Bob_DG napisał(a):Pod tym względem jedyne w swoim rodzaju forum.

Nie wierzę, że tylko na tym forum mało kumaci i leniwi są ( zbyt rzadko jednakowoż ) tępieni, choć Grzybciu sie stara, ale on też chyba nie wydala...
POGROMCA ZENONÓW!
Nie przeginajcie! Gdzie? ....... W Aucie!!!
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2008, 21:21
Posty: 512 (0/1)
Auto: mazda 6 MZR 2,3

Postprzez Myjk » 22 paź 2010, 13:49

Bob_DG napisał(a):Dlatego pozwoliłem sobie na zadanie pytania w odpowiednim temacie.

Trzeba było zajrzeć tu: viewtopic.php?p=1545833#p1545833
i przeczytać to:
Poradnik by xANDy napisał(a):16. Webasto
Montowane jest standardowo w każdej Mazdzie 3/5/6 z 2 litrowym silnikiem diesla. W każdej – oznacza, że każda Mazda wyprodukowana dla „normalnego” świata – modele na kraje BeNeLux'u (szczególnie Holandii) mogą być okrojone ze wszystkiego (regulacja prędkości wycieraczek, brak KLIMATYZACJI, ABSu, własnie webasto, podgrzewanych lusterek, brak gwarancji i dostępu do akcji serwisowych). Modele na UK mogą także nie mieć dogrzewacza.


Bob_DG napisał(a): A tak odbiegając trochę od tematu z dnia na dzień atmosfera na tym forum staję się coraz gorsza i to nie tylko moje zdanie. Głupkowate odpowiedzi i głupie docinki prowadzące tylko do tego aby udowodnić komuś że jest idiotą stają się coraz częstsze. Pod tym względem jedyne w swoim rodzaju forum.

To trochę szerszy temat i nie da się go tak prosto opisać. Każda sytuacja ma dwie strony medalu.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 08:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6