Wskaźnik temperatury na maximum

Postprzez maakkoo » 3 lut 2022, 12:41

Witam
Krótko opiszę mój problem z Premacy 1.8 benzyna rocznik 2000.
Na początku rozładowany akumulator a w konsekwencji z uwagi na ewidentne w nim zwarcie wymiana na nowy. Akumulator po prostu się nie ładował z 6A prąd po 1 min spadał na 0A. Woltomierz pokazał 2.5V więc wymieniłem na sprawny.
Teraz samochód odpala i szarpie a w konsekwencji gaśnie. I teraz najważniejsze, po upływie ok. 30s przy próbie kolejnego podpalenia wskaźnik temperatury wody idzie od razu na Max i można kręcić rozrusznikiem ile się chce a i tak nie odpala jakby nie było podawane paliwo.
Oczywiście wymieniłem czujnik temperatury ale w dalszym ciągu jest to samo. Jak rozłacze akumulator i ponownie podepnę to czujnik jest ok samochód odpala ale szarpie i gaśnie ale już przy drugim odpaleniu jak w opisie powyżej. Czy jest jakiś restart ? Może akumulator zrobił zwarcie i coś uszkodził ?

Jak macie sugestie będę wdzięczny.
Początkujący
 
Od: 2 lut 2022, 19:06
Posty: 1
Auto: Mazda Premacy 1.8 benzyna

Postprzez ravalski » 18 lut 2022, 07:42

Moze sprawdz bezpieczniki te w kabinie i pod maską rownież czy temp rosnie zaraz po uruchomieniu czy silnik jednak chwile chodzi i zdarzy sie zagrzac?
Początkujący
 
Od: 12 sty 2012, 22:18
Posty: 16
Skąd: Narol
Auto: Mazda Premacy Activ 1.9 benzyna, LPG

Postprzez Pax » 18 lut 2022, 17:59

Tak jak pisał kolega wyżej sprawdż bezpieczniki ,proponowałbym również przeprowadzić reset kompa odłącz klemę i wciśnij pedał hamulca na 20-30sek. (Chcąc wyjąć akumulator z samochodu w pierwszej kolejności należy odłączyć biegun ujemny (klemę minusową) od tzw. masy pojazdu, a następnie biegun dodatni (klemę plusową). Przy montażu postępujemy odwrotnie) .
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 30 paź 2021, 15:08
Posty: 3 (1/0)
Skąd: lubuskie
Auto: Mazda 5 cr 1.8 2006r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy