Demontaż deski rozdzielczej, ramki radia, walka ze świerszczami

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez rajtkezjusz » 26 mar 2015, 20:53

metoda struny się sprawdza-przynajmniej u mnie,ale zima ma swoje prawa,latem cisza,zimą świerszczy mimo struny,ale o wiele szybciej przestaje.
rajtkezjusz
 

Postprzez pike22 » 27 maja 2015, 19:18

Witam.
Poniżej kilka fotek i moich spostrzeżeń dotyczących irytującego skrzypienia deski rozdzielczej ( i poradzenia sobie z tą upierdliwością) w mojej Premacy.
W moim przypadku – skrzypienie – ujawniało się podczas jazdy – już przy niewielkich nierównościach w jezdni i wolniejszej jeździe. Przy wyższych prędkościach i jeździe po równiutkim asfalcie, bywało, że dokuczliwe dźwięki nie występowały.
Rozwiązanie przyszło przypadkiem – jechałem jako pasażer i z nudów próbowałem rozwikłać przyczynę irytujących dźwięków. Zauważyłem, że po mocniejszym dociśnięciu deski w środkowej części, skrzypienie ustaje. Próby z podłożeniem czegoś od spodu i wytłumieniem drgań, spełzły na niczym (nie byłem w stanie dostać się tam ani po demontażu kratek nawiewu, ani po zdjęciu szuflady schowka).
Potem była kolejna jazda i szybki eksperyment z ...chusteczką higieniczną złożoną "w kostkę" i wciśniętą ciasno między szybę a plastik w środkowej części deski. O dziwo pomogło. Dalej tylko próba z czymś bardziej estetycznym – wypadło na niewielki kawałek twardej pianki (~1x2 cm).
Myślę, że zamienników może być wiele – np. guma, korek itp. (grubość i wielkość też trzeba sobie dopasować w zależności od potrzeby).
Nie twierdzę, że "mój patent" będzie pomocny w przypadku każdego skrzypienia deski, ale jeśli komuś to pomoże...
:)
pozdrawiam @pike
Załączniki
deska.jpg
po mocnym dociśnięciu deski rozdzielczej (+/– w tym miejscu), skrzypienie zwykle ustawało
pianka.jpg
Znaleziona w szpargałach "gruba" pianka – ta moja miała ~8mm grubości (mogła być też ciut grubsza)
gotowe.jpg
Po "naprawie".
pike22
 

Postprzez darnow6839 » 27 maja 2015, 23:11

To jest słuszna koncepcja. Zauważyłem to samo – lekkie dociśnięcie plastiku "ucisza" świerszcze. Zainspirowałem się kiedyś jadąc jako pasażer w Nissan Note – tam na całej szerokości szyby od lewej do prawej pomiędzy szybą a deską (plastikiem) jest coś ala uszczelka z pianki. Pierwszy raz spotkałem w aucie takie "uszczelnienie" ale od razu pomyślałem o zaadoptowaniu tego w CP :)

Pozdrawiam
Darek
Forumowicz
 
Od: 19 cze 2013, 22:53
Posty: 76 (0/1)
Auto: Mazda Premacy, 2003r., 1.8 B+G

Postprzez say » 10 cze 2015, 22:00

Ta pianka pomoże...na jakiś czas ale nie za długo. Sprawdzone empirycznie. Struna zaś dziala już od wielu lat...cisza.
Ps. Witam swierszczomaniaków :)

Mobile
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy