Opony zimowe

Postprzez zadra » 4 lis 2019, 21:49

Jeśli producent nie ma w zalecanych indeksu H to nie musisz takich opon kupować.
Jedyną cechą ktora będzie za tymi oponami przemawiała to bardziej sztywne barki i co za tym idzie twardsze prowadzenie.
staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz

Od: 27 cze 2007, 17:07
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez Mr_Bartek » 4 lis 2019, 22:08

Producent zaleca 89V. Na oponeo jest może z 10 modeli opon z nośnością 91 (bo z 89 jest 0) i indeksem V więc chyba coś się nie zgadza i jest na to jakiś patent. :)

O ile dobrze pamiętam to w Niemczech, przy ich restrykcyjnych normach, jest możliwe odstępstwo od indeksu prędkości na oponach zimowych. W paru autach z Niemiec widziałem naklejką na liczniku z maksymalną dopuszczalną prędkością, która odpowiadała indeksowi na oponach.

Link do niemieckiego artykułu (tlumaczonego przez Goole Translator): https://translate.googleusercontent.com ... GYcahdASbQ

W sumie nie wiem co zrobić. Różnica znikoma bo tylko 15zł na oponie. Może warto dopłacić by mieć oponę jak najbardziej zbliżoną do nominału?
Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is a mystery.
Koordynator Forum
Koordynator Witryny

Od: 7 kwi 2014, 12:44
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez mitzer » 5 lis 2019, 12:28

A czy decyzji zakupowej, sugerujecie się jakimiś dodatkowymi cechami – nie wiem, jakimiś rankingami. Kiedyś za dosyć wiarygodne uchodziły te od ADAC (czyli największego motozwiązku dzialającego w Niemczech).
Czy np weryfikujecie indeksy nośności, prędkości? Czy sugerujecie się głównie ceną?
Tutaj też myślę, że dobrze zostało to opisane.
Ostatnio edytowano 15 lis 2019, 11:54 przez mitzer, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący

Od: 19 paź 2019, 10:24
Auto: Mazda 323F II 1996 r pb+lpg 1996

Postprzez zadra » 5 lis 2019, 19:46

Ja rankingi oczywiście przeglądam, ale tylko, żeby być na bieżąco co do przodujacych marek, natomiast widomym jest, że za wygraną w rankingu idzie reklama i bardzo duże pieniądze, więc domyślam się,że są bardzo sponsorowane a przecież ten kto sponsoruje ten wymaga. Innym aspektem jest to,że wiarygodność takich rankingów psują sami producenci opon, np nokian który dla testów w rankingach przygotowała specjalne opony a nie dawał takich prosto z linii produkcyjnej.
Bardziej biorę pod uwagę opinie na stronach internetowych, ale w sumie patrzę też przez pryzmat firmy a najbardziej własnego doświadczenia.
Forumowicz

Postprzez zadra » 18 kwi 2020, 23:54

Zakończyłem niedawno sezon zimowy.
Późną jesienią zamontowałem Bridgestony w rozmiarze 15".
Jeśli pojedyncza opinia po jednym mało zimowym sezonie jest coś warta, to z mojej strony opony dostają same piątki.
Nie są głośne, jedno awaryjne hamowanie również zaliczyły pozytywnie. Na b.śliskim łuku informują lekkim uślizgiem o stanie nawierzchni lecz nie tracą przyczepności na tyle,żeby auto wypadło z toru jazdy.
Po prostu polecam.
Forumowicz