Jakie głośniki 5x7

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez jesus » 21 cze 2006, 14:38

pozdrawiam
My cars are able to eat my soul & money in seconds.

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2004, 13:40
Posty: 252 (0/1)
Skąd: Toruń
Auto: 2xRX-7 FD3S 1.3
RX-8
MX-6

Postprzez jacobs » 21 cze 2006, 14:43

jeżeli nie chcesz szesnastek, to kup te alpine.
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Xionc » 10 lip 2006, 07:36

jacobs, co Ty mówisz? Słyszałeś kiedys te głośniki Alpine? Dno i wodorosty, gra jak stary Kasprzak. Omijaj z daleka. Z tego co tam jest to nic nie bierz :D Ale wygooglowałem coś takiego: (w tej kolejności co wymienione)

http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=1989
http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=2244
http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=2512
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez jacobs » 10 lip 2006, 09:37

Xionc napisał(a):jacobs, co Ty mówisz? Słyszałeś kiedys te głośniki Alpine? Dno i wodorosty, gra jak stary Kasprzak.

hahaha
powiedziałem co ma wybrać z tych trzech :). Nie każdy kupuje głośniki za 300 zł :P
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez 007-BOND » 10 lip 2006, 09:40

tak się wtrącę :D

a co sądzicie o tych ??

Blaupunkt GTX 572 160W http://www.audiosklep.pl/product_info.p ... cts_id=402

bo też nie miałem kasy na droższe :|
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 3 maja 2006, 22:04
Posty: 11
Skąd: Luboń
Auto: Mazda 323F (BA) 1.5 16V '98

Postprzez Xionc » 10 lip 2006, 10:58

Ja tam nie wiem, słyszalem ze z blaupunktów to tylko najwyzsza seria (zapomnialem nazwy). Ale juz lepsze te, niż tamte Alpine... (przyjmuje w ciemno)


jacobs napisał(a):powiedziałem co ma wybrać z tych trzech . Nie każdy kupuje głośniki za 300 zł


z tych 3 to ja bym wziął PYLE, jak już. No tak, nie każdy za 300, niektorzy za 3000 :P (nie, nie o sobie)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez jacobs » 10 lip 2006, 11:11

a ja bym założył 16 :P
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Eternity » 10 lip 2006, 15:29

Xionc napisał(a):http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/index.php?cat_id=&man_id=&prod_id=2244
http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/oferta/ ... od_id=2512


z tymi mogłabym sie zgodzić....chociaż cena niekoniecznie musi odpowiadać.....

Biorąc pod uwagę wszystkie te linki, które wymieniłeś jesus, to ja wybrałabym boshmanny...cena i jakość.....głośniki tej firmy mają bardzo ładnie brzmiące niskie tony....gorzej z wysokimi( coś za coś) poza tym są to wytrzymałe głośniki( wiem, bo miałam głośniki tej firmy w poprzednim aucie, półkę z jednodrożnymi ok.320 muzycznej( oczywiście to też trzeba brać z przymróżeniem oka....taki mały dopalacz basowy :) )
Nie słyszałam jak brzmią PYLE, także o tych nie wiele moge powiedzieć.....
W wyborze głośników kieruj się :
– pasmem przenoszenia,
– mocą znamionową, sinusoidalna
– no i ceną, niektóre nie są warte swojej ceny :D
– pamiętać trzeba, że kable to bardzo ważny element w całym car audio( i nie tylko :) )


Ale co ja Ci tłumaczę, pewnie sam wiesz czym się kierować <glupek2> z drugiej strony zawsze sie przyda czyjaś pomoc w wyborze ;)
Edit by mod: Rozmiar samej fotografii/grafiki w podpisie (i całego podpisu) jest jasno określony w temacie FAQ przyklejonym w każdym z działów. Proszę o przestrzeganie zaleceń.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 maja 2006, 20:52
Posty: 27
Skąd: wawa/ radom
Auto: D16Z6

Postprzez Xionc » 11 lip 2006, 14:09

Eternity napisał(a):z tymi mogłabym sie zgodzić...


a DLS to już nie ;> ?


Eternity napisał(a):W wyborze głośników kieruj się :
– pasmem przenoszenia,
– mocą znamionową, sinusoidalna


bzdura

Eternity napisał(a):– no i ceną, niektóre nie są warte swojej ceny zeby


jak ze wszystkim, nie można się nie zgodzić

Eternity napisał(a):– pamiętać trzeba, że kable to bardzo ważny element w całym car audio( i nie tylko usmiech )


Przy głośnikach za 200pln kable raczej nic nie dadzą, niewiele, ale oglnie to święta prawda z tym całym okablowaniem kablach.

Eternity napisał(a):boshmanny...cena i jakość


:] a co na to świstak? :]
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez Eternity » 11 lip 2006, 15:33

Xionc zauważyłam jakiś sarkazm w Twojej wypowiedzi...



Xionc napisał(a): a co na to świstak?




a to na to, że czasami nie każdy jest w stanie wydać sporą kasę na głośniki.....podałam przykład....(mówimy tutaj o głośnikach z niższej półki)....z którym nie musisz się zgadzać...




Xionc napisał(a):bzdura



i tutaj tak samo jest to przykład czym można się kierować, ponieważ wiadomo, że na wybór sprzętu grającego składa sie wiele czynników...

i temat uważam za zamknięty, ponieważ wiem jaki bedzie tego finał. :D
Edit by mod: Rozmiar samej fotografii/grafiki w podpisie (i całego podpisu) jest jasno określony w temacie FAQ przyklejonym w każdym z działów. Proszę o przestrzeganie zaleceń.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 maja 2006, 20:52
Posty: 27
Skąd: wawa/ radom
Auto: D16Z6

Postprzez jesus » 11 lip 2006, 16:39

Eternity napisał(a):i temat uważam za zamknięty, ponieważ wiem jaki bedzie tego finał. :D


dobry temat zaczyna się robić a Ty chcesz już go zamykać :P nieładnie.
pozdrawiam
My cars are able to eat my soul & money in seconds.

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2004, 13:40
Posty: 252 (0/1)
Skąd: Toruń
Auto: 2xRX-7 FD3S 1.3
RX-8
MX-6

Postprzez Xionc » 11 lip 2006, 18:33

Nie tam sarkazm, nutka humoru ;)

Prawda jest taka, że zamienić siekierkę na kijek (fabryczne padalce na nie fabryczne tandety) to nie sztuka.

A co do tych wskazowek ktorymi mozna sie kierowac kupując sprzet audio, tutaj glosniki, to na prawdę nie patrz a przede wszystkim nie ufaj parametrom. Parametry to na prawdę nie wszystko, w zasadzie bardzo mało. Pierwsze czym trzeba się kierować to brzmienie. No, w przypadku car audio to jeszcze czy da się to upchnąć w drzwii ;)

Pasmo przenoszenia – owszem... moze... ale chodzi o charakterystykę częstotliwościową, czyli o jak największą liniowość głośnika / systemu. Skutecznosc i parę innych rzeczy, to jest ważne. Wiele z nich niest niemierzalnych, i to właśnie nazywa się brzmieniem. ;) (ale wymyśliłem definicję, uuch)

Eternity, wierz lub nie, pasjonuje się audio od kilku lat i zapewniam Cię, że moc muzyczna to mega bzdura, a pasmo przenoszenia podawane przez broducenta buszmena czy innego szajsu jest wyssana z palca. Czemu? Bo nie podaje się przy tym spadku skuteczność. PC speaker też przenosi 50Hz, tylko z tak cicho, ze nie wiem czy nietoperz usłyszy. ;)

Generalnie i tak mi imponuje Twoja wypowiedź, to ze probujesz sie jakos w temacie audio poruszać, poniewaz 99% dziewczyn ktore znam, nie odroznia magnetofonu typu jamnik od porządnego systemu. Jedyne co potrafią powiedzieć to to, że jest głośniej. Piszę to zupełnie powaznie, bez cienia sarkazmu :)

Może spotkamy się na jakimś spocie i posłuchamy roznych sprzętów :)
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez jacobs » 11 lip 2006, 19:18

Xionc napisał(a):Generalnie i tak mi imponuje Twoja wypowiedź, to ze probujesz sie jakos w temacie audio poruszać, poniewaz 99% dziewczyn ktore znam, nie odroznia magnetofonu typu jamnik od porządnego systemu. Jedyne co potrafią powiedzieć to to, że jest głośniej. Piszę to zupełnie powaznie, bez cienia sarkazmu

O tym że Eternity zna sie na rzeczach, o których większość dziewczyn nie wie nic, zdążyliśmy sie już przekonać :).
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Eternity » 12 lip 2006, 10:22

jesus napisał(a):dobry temat zaczyna się robić a Ty chcesz już go zamykać nieładnie.


jesus, kochanie idź sie pomodlić :P :P :D



Xionc napisał(a):chodzi o charakterystykę częstotliwościową, czyli o jak największą liniowość głośnika / systemu. Skutecznosc i parę innych rzeczy, to jest ważne. Wiele z nich niest niemierzalnych, i to właśnie nazywa się brzmieniem

zgadzam się :D



Xionc napisał(a):pasjonuje się audio od kilku lat
super, bardzo pozytywne zainteresowanie :D


Xionc napisał(a):pasmo przenoszenia podawane przez broducenta buszmena czy innego szajsu jest wyssana z palca

to też wiem.....i dlatego pewnie cena jest całkiem przyzwoita.
Małe OT ;) :
Dla zwykłego laika, który wsiądzie Ci do autka to jakie jest nagłośnienie i tak nie ma znaczenia.....i teraz tylko jedno, robisz to dla siebie (bądź też z innych powodów) tylko następuje pytanie, czy wartość nagłośnienia w samochodzie ma przewyższać wartość auta....przecież nie będziesz całe życie jeździć tym samym autem....i co potem będziesz to wszystko wyciagał, wybebeszał itp.?! Mam znajomego, który na swój sprzęt grający wyłożył ok. 15 tyś. (przynajmniej na tyle jest car audio ubezpieczone) teraz chce sprzedać auto, które jest mniej warte....cene wystawił sporą...nikt nie chce kupić auta....a car audio jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie...( miejsce 4 w car audio w Polsce) a nie da się tego zwyczajnie wyjąć....
Pewnie zaraz napiszesz, że nie musi tak być, żeby efekt był niezły....
Nagłośnienie w mojej Madzi, bedę robić od podstaw i chętnie wysłuchałabym Twoich propozycji :D
Dla mnie nagłośnienie ma być miłe dla ucha i nie dużym kosztem, ponieważ nie mam słuchu absolutnego i nie jestem jakimś wybitnym znawcą.... ;)


Xionc napisał(a):Generalnie i tak mi imponuje Twoja wypowiedź

szczerze, to w zasadzie niczym konkretnym się nie wykazałam......

Xionc napisał(a):Może spotkamy się na jakimś spocie i posłuchamy roznych sprzętów

:D chętnie nauczę się czegoś nowego.... :D


jacobs napisał(a):O tym że Eternity zna sie na rzeczach, o których większość dziewczyn nie wie nic, zdążyliśmy sie już przekonać

To miłe co mówisz, ja jednak posiadam sporą dawkę samokrytycyzmu.... :)

Pzdr.
Edit by mod: Rozmiar samej fotografii/grafiki w podpisie (i całego podpisu) jest jasno określony w temacie FAQ przyklejonym w każdym z działów. Proszę o przestrzeganie zaleceń.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 maja 2006, 20:52
Posty: 27
Skąd: wawa/ radom
Auto: D16Z6

Postprzez Xionc » 12 lip 2006, 12:32

Eternity napisał(a):Nagłośnienie w mojej Madzi, bedę robić od podstaw i chętnie wysłuchałabym Twoich propozycji zeby


budżet na: radio + zestaw na przód + montaż ~~ 1000 PLN :)
budżet na: radio + zestaw na przód + wzmacniacz + subwoofer + montaż ~~ 2500 PLN :)

Dodam, ze ostatnio słuchałem zestawu DLS R6A, ktory ma taki woofer, ze nie moglem uwierzyc ze sub nie gra. Serio, fotele się trzęsły. Także jeszcze jest opcja 3:

budżet na: radio + dobry zestaw na przód + wzmacniacz + montaż ~~ 2000 PLN

Przykłąd przypadku 3:

Alpine 9848RB 655PLN
DLS R6A 737PLN
Dobra używka np INFINITY ra7502 420PLN (wzmacniaczy jest ogromny wybór, czasem jakąś starą porządną Alpinke można dostać za śmieszne pieniądze) :)
+ maty, kable, panele, kilka kropli potu ~ 2000. Można też robić etapowo – w pierwszej fazie zrezygnować ze wzmacniacza (i co za tym idzie wiązki kabli).

Niestety same kable i maty to około 500PLN, zeby to jakoś grało. (np kable zasilające do wzmacniacza 20mm kosztują 20 PLN z metra. 2x 5m = 200PLN)

Taki tylko przykładzik, oczywiście da się taniej.. radio first, glosniki buszmen, elipsy na tył tez buszmen i gra jak ta lala :D
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez jacobs » 12 lip 2006, 12:50

Xionc napisał(a):Taki tylko przykładzik, oczywiście da się taniej.. radio first, glosniki buszmen, elipsy na tył tez buszmen i gra jak ta lala

można jeszcze jakiegoś mocnego wzmaka dorzucić http://allegro.pl/item114963864_wzmacni ... edaz_.html :D
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez Eternity » 12 lip 2006, 14:36

<lol> <lol> <lol>
Zacznijmy od tego, że nie będę robiła wszystkiego naraz....zwyczajnie mnie na to nie stać.....
ale.....na początek zamierzam zainwestować w radio, kable, wygłuszenie.....potem przyjdzie czas na głośniki ( i tutaj będzie duży problem :) :D :D :) )
radio + zestaw na przód( rozumiem, że miałeś na myśli system dsk?!) +okablowanie


Xionc napisał(a):Alpine 9848RB
myślałam właśnie o kupnie tego radia, bo na serię CDA mnie nie stać :|
Jeszcze zastanawiam się nad :http://www.allegro.pl/item114949052__clarion_dxz_468_audioprofit_firma_.html ( co sądzisz na ten temat?!)

Xionc napisał(a):DLS R6A 737PLN
uwielbiam takie zdjęcia, na których <killer> niewiele widać



Xionc napisał(a):Taki tylko przykładzik, oczywiście da się taniej.. radio first, gra jak ta lala

tak, założę u siebie w kolejnym samochodzie.....to będzie mała prowokacja.... ;)
Edit by mod: Rozmiar samej fotografii/grafiki w podpisie (i całego podpisu) jest jasno określony w temacie FAQ przyklejonym w każdym z działów. Proszę o przestrzeganie zaleceń.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 28 maja 2006, 20:52
Posty: 27
Skąd: wawa/ radom
Auto: D16Z6

Postprzez Xionc » 12 lip 2006, 15:20

Eternity napisał(a):Jeszcze zastanawiam się nad :http://www.allegro.pl/item114949052__clarion_dxz_468_audioprofit_firma_.html ( co sądzisz na ten temat?!)


Słyszałem młodszego brata i bardzo dobrze sobie radzi. Ma taki klarowny i czysty dzwiek. Alpine ma jak dla mnie takie charakterystyczne brzmienie, ale bardzo przyjemne, mi się podoba..

Eternity napisał(a):myślałam właśnie o kupnie tego radia, bo na serię CDA mnie nie stać ysz

mnie też :), dlatego je kupiłem. jak chcesz posłuchac to na jakims spocie warszawskim zapraszam

Eternity napisał(a):uwielbiam takie zdjęcia, na których killer niewiele widać

proszę bardzo, tu jest zdjęcie jak wielkie jak koń: http://www.dls.se/english/index.htm
Pozdrawiam,
Xionc Krzysztof :)

Moje byłe: 2 x 323BG | 2 x 323BA | 1 x Xedos6 CA | 1 x Mazda6 GG | 1 x Mazda6 GH
statusTest
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2004, 23:25
Posty: 2479 (5/23)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T AT AWD '08

Postprzez jesus » 12 lip 2006, 15:32

szkoda, że nie znam się na audio – bo bym chętnie swoje 3 grosze wrzucił
pozdrawiam
My cars are able to eat my soul & money in seconds.

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 maja 2004, 13:40
Posty: 252 (0/1)
Skąd: Toruń
Auto: 2xRX-7 FD3S 1.3
RX-8
MX-6

Postprzez jacobs » 12 lip 2006, 15:48

jesus napisał(a):szkoda, że nie znam się na audio – bo bym chętnie swoje 3 grosze wrzucił

hehe przemów jesusie <lol>
If you’re in control, you’re not going fast enough.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje