Obsługa MP3 w fabrycznym radiu (zdjęcia na str. 32 i 36) (xCarLink, DMC, Yatour)

Wszystko o modyfikacjach i budowie nagłośnień naszych aut.

Postprzez Ven » 5 cze 2014, 14:15

Kurde jak tak czytam te problemy z xcl to naprawdę się ciesze że koleś u którego kupowałem zmieniarkę zaproponował mi zamiennik <jupi>
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2013, 16:24
Posty: 983 (102/40)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 3 sedan – Sprzedana
Scenic 2.0 16v – Rozbity
Santa Fe 2.0 CRDi

Postprzez bieski » 5 cze 2014, 14:25

Akurat to nie problem xcl, a kiepskich nośników danych :)

U mnie xcl zawieszał się tylko przy kiepskim pendrive. Po wsadzeniu karty SD nie zawiesił się ani razu...
......................
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 cze 2010, 09:37
Posty: 4533 (13/136)
Skąd: ZG
Auto: GJ

Postprzez Ven » 5 cze 2014, 14:29

bieski napisał(a):Akurat to nie problem xcl, a kiepskich nośników danych :)

U mnie xcl zawieszał się tylko przy kiepskim pendrive. Po wsadzeniu karty SD nie zawiesił się ani razu...


Faktycznie może właśnie dlatego nie mam problemów :)
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2013, 16:24
Posty: 983 (102/40)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 3 sedan – Sprzedana
Scenic 2.0 16v – Rozbity
Santa Fe 2.0 CRDi

Postprzez Mr_Bartek » 5 cze 2014, 16:56

Uzywam karty SanDisk 8GB i tylko xcl narzeka. :/

Sent from my HTC One using Tapatalk
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez matthies » 5 cze 2014, 17:50

mi jak sie zawiesza to tez tylko na pendrive. na karcie SD nie miałem żadnych problemów. Niestety jak się zawiesi to nie pomaga wyłączenie radia, ale odpięcie wtyczki i podpiecie z powrotem pomaga.
Kartę mam sdhc class 10, ale marki nie pamiętam, chociaż kojarzy mi się coś tez z SanDIsk.

Co do przełączania USB/SD, dodając że nie mam żadnych płyt w zmieniarce (BOSE) ja po prostu wciskam FM1 + CD na kilka sekund (przełącza mi się wtedy na radio), a po tym czasie klikając znowu CD włącza mi się drugie źródło.
Nie ukrywam ze sposobów które opisałeś nawet nie wiedziałem, że istnieją ale na pewno spróbuję aby zobaczyć czy można to potwierdzić dla każdego modelu.
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 18:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez Mr_Bartek » 5 cze 2014, 18:07

Może kupię gdzieś inną kartę i zobaczę czy nadal to samo występuje. Mam teraz jednak trochę inny plan. Mam zamiar kupić moduł bluetooth i łączyć się z telefonem za pomocą bluetooth. Wtedy XCL będzie używany jedynie jako przekaźnik dźwięku z telefonu a sterowanie w kierownicy nadal będzie działać. Po jakimś czasie zastąpię telefon tabletem lub iPodem.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez arekh91 » 5 cze 2014, 19:01

Witam wszystkich
Jestem nowym posiadaczem Mazdy 6 i jest to mój pierwszy wpis na forum:)
Kupiłem zmieniarkę YATOUR, wyciągnąłem radio oraz zrobiłem zworkę, po zamontowaniu radia radio nie działa. To znaczy słychać jak pracuje jak by zmieniarka ale nie nie reaguje żaden przycisk, na wyświetlaczu pokazuje się tylko zegarek i sterowanie od klimy, nie można też zmienić aby pokazywało się spalanie, ilość kilometrów itp... jest tylko jest zegarek. Mazda 6 2003r Radio CD ze zmieniarką na 6 płyt.
Może ktoś się spotkał z takim problemem i może coś mi poradzi.

Dopisano 6 cze 2014, 12:37:

Hm po przejechaniu ok 10km wszystko zaczęło działać co mnie bardzo ucieszyło :D lecz po chwili znowu przestało działać :) więc sprawdziłem wszystkie wiązki przewody i wydaja się ok. Znowu trochę przejechałem i znowu zaczęło działać :) Jak na razie działa już dłuższy czas i mam nadzieję że tak zostanie. Przestała za to działać zapalniczka, a wcześniej na pewno działała. Czy to może być powiązane? Przyczyną przerywania radia może jest słabo zrobiona zworka? zrobiłem ją samą cyną.
arekh91
 

Postprzez Janoszka » 17 cze 2014, 14:37

Pytanie mam do użyszkodników xCL z modułem bluetooth w M6
Gdzie zamontowaliście mikrofon całego tego zestawu? I gdzie daliście moduł? Moduł musi być "pod ręką"?
Zastanawiam się nad przepuszczeniem przewodu od mikrofonu przez słupek A . Ale tam niby jest kurtyna powietrzna i nie chciałbym czegoś popsuć.
Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję i ... i to chyba wszystko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2012, 21:28
Posty: 95 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GH
2.0E A/T
147 KM
--------
było
M6 GY FL 25B
2.0E A/T 147KM
GK6

Postprzez airbob » 17 cze 2014, 21:11

do arekh91
Prawdopodobnie uszkodziłeś złącz nożowe pomiędzy panelem frontowym a resztą radia. Kilkukrotnie o tym było pisane, poszukaj.
Co do zapalniczki to na 100% podczas demontażu tunelu środkowego połamałeś wtyczkę przyłączeniową gniazda zapalniczki, też o tym było już pisane.

do Janoszka
Kurtyny jak znam życie są tylko na poziomym odcinku nad głową. Jeżeli delikatnie wsuniesz przewód pod osłonę słupka A to nic się nie stanie. Najlepiej było by zdemontować tą osłonę ale to znacznie więcej roboty.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Janoszka » 17 cze 2014, 21:42

airbob napisał(a): Najlepiej było by zdemontować tą osłonę ale to znacznie więcej roboty.

No właśnie taki miałem plan. Ona jakoś przytwierdzona jest pod deską rozdzielczą?
Niby jeżdżę często autem a nawet nie wiem jak się ta osłona trzyma. <zawstydzony>
Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję i ... i to chyba wszystko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2012, 21:28
Posty: 95 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GH
2.0E A/T
147 KM
--------
było
M6 GY FL 25B
2.0E A/T 147KM
GK6

Postprzez airbob » 17 cze 2014, 23:03

Oj nie wiem jak jest w m6 ale z doświadczenia z innych aut to osłona tylko zachodzi za deskę rozdzielczą i nie jest do niej mocowana. Natomiast do słupków jest mocowana na spinki zatrzaski i czasem na wkręty schowane pod przeróżnymi plastikowymi zaślepkami np. z napisem airbag.
Jeśli jest szansa wsunąć ten kabel pomiędzy szybę a osłonę i obyć się bez ściągania osłony to tak zrób, nie warto rwać tego dla samej idei. Większość montażystów alarmów w ten sposób przeprowadza przewody do czujników ultradźwiękowych.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Janoszka » 19 cze 2014, 14:29

airbob napisał(a):Jeśli jest szansa wsunąć ten kabel pomiędzy szybę a osłonę i obyć się bez ściągania osłony to tak zrób, nie warto rwać tego dla samej idei.

Pokonałem (jak się okazało błahy) problem. Wystarczyło zsunąć uszczelkę drzwi i dostęp jest lepiej niż znakomity. Przewód z mikrofonem zainstalowany idealnie jak z żurnala.
Poducha w słupku jest w górnej jego połowie.
A tak przy okazji to jest to dobry i nieinwazyjny sposób na sprawdzenie czy w ogóle tam poduchy są.
U mnie są :D i wyglądają na nieużywane <diabełek>
Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję i ... i to chyba wszystko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2012, 21:28
Posty: 95 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GH
2.0E A/T
147 KM
--------
było
M6 GY FL 25B
2.0E A/T 147KM
GK6

Postprzez cxax » 14 lip 2014, 21:13

Myjk napisał(a):
kulca napisał(a):musialem wyjac radio bo lapa mi nie chciala wejsc

Trzeba dłoń na "plasticzka" i operować paluszkami. :) Wszyscy dają foto-relacje,
to ja też dam jak zadowolić Madzię ręką. :) Optymalne ustawie do wyszukania
najważniejszego punktu:
Obrazek Obrazek
Potem posuw w dziurkę i szukać, szukać... ;) Kciuk musi być jak na zdjęciu,
dokładnie w takim właśnie ułożeniu, inaczej wpadnie na przeszkody i nici z całej akcji.


Dzisiaj zamontowałem Xcarlink'a u siebie. Za wszelką cenę chciałem uniknąć rozbierana radia, skorzystałem z rady Myjka i udało się. Nie było łatwo, widocznie mam większe dłonie, zaliczyłem kilka zadrapań, ale znalazłem dziurkę hehe.

Nie miałem czasu dokładnie sprawdzić czy wszystko działa jak należy, odpaliłem na pierwszym pendrive z brzegu i wydaje się być ok.

Dzięki Myjk za ten post.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sty 2014, 16:20
Posty: 32 (1/0)
Skąd: Gliwice
Auto: Mazda 6, Sport Exclusive '05 147KM

Postprzez konieko » 24 lip 2014, 08:47

Czy po podlaczeniu modulu Bluetooth dziala odtwarzanie muzyki przez Bluetooth wlasnie?
Czy sluzy on tylko jako zestaw glosnomowiacy?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 gru 2012, 13:42
Posty: 26
Auto: Mazda 6 GG1, Silnik 2.0 benzyna+gaz

Postprzez konieko » 1 sie 2014, 09:04

A wiec dziala. Jakosc dzwieku poprzez bluetooth taka sama jak przez USB lub karte SD.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 gru 2012, 13:42
Posty: 26
Auto: Mazda 6 GG1, Silnik 2.0 benzyna+gaz

Postprzez airbob » 1 sie 2014, 11:15

Napisz coś więcej o sposobie obsługi, jak się korzysta z tego BT, bo nie byleś pierwszą osobą która o to pytała a opisu brak.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1545 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez konieko » 1 sie 2014, 13:11

Postaram się napisać parę zdań na temat obsługi i sposobu działania bo wczoraj go dopiero zamontowałem i było już za późno na dokładnie testowanie.
Niestety nie obyło się bez demontażu radia. Zarówno moje jak i mojej zony dłonie okazały się nieodpowiednie aby podłączyć wtyczkę do radia nie rozbierając środkowej konsoli.

Mój sprzęt to:
YATOUR YT-M06 + Modul Bluetooth tej samej firmy
Karta SDHC SanDisk 32GB Class 10
USB Pendrive SanDIsk 32GB
Telefon Samsung Galaxy S2 ze stockowym Androidem w wersji 4.1.2

Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki z karty lub pendrive'a to nie mam większych zastrzeżeń.
Oczywiście katalogi z muzyką muszą być nazywane CD01, CD02 itd.
Moje radio widzi okolo 12 z 18-stu katalogow z tym, ze z ostatnim mam problem przy zmianie utworow. Radio pokazuje dziwnie kolejna dziesiatke katalogow mianowicie:
Katalogi 1-10 pokazuje jako EX 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0
Katalogi 11-12 pokazuje jako EX 1,2 i przeskakuje do pierwszego katalogu EX 1.
Jeszcze nie rozgryzlem dlaczego nie widzi wiecej katalogow mimo iz plikow jest okolo 550.
Dźwięk jest taki jakby muzyka odtwarzana była z CD i jej jakość zależy od jakości MP3-jek.
Ja jestem bardzo zadowolony bo moje radio kiepsko zbiera stacje radiowe.

Niestety po sparowaniu telefonu z modułem Bluetooth nie działa sterowanie z kierownicy.
Możliwe jest tylko ustawienie głośności natomiast z radia udało mi się zapauzować odtwarzana muzykę przyciskiem "6". Inne nie spełniają żadnej funkcji a przynajmniej mnie się nie udało niczego dokonać.
Jeśli chodzi o odbieranie połączeń to dźwięk dzwonka po przyjściu połączenia odtwarzany jest najpierw na telefonie a w głośnikach słychać takie "pikanie". Po odebraniu połączenia klawiszem "6" radia lub odpowiednim w telefonie, dźwięk rozmówcy słychać już w głośnikach a mówimy do mikofonu dołączonego do zestawu bluetooth. Niestety jeśli nie mamy podłączonego zewnętrznego mikrofonu do modułu bluetooth rozmówca nic nie słyszy. Należy wtedy przełączyć się w telefonie na tryb głośnomówiący ale to aktywuje odtwarzacz mp3 i usłyszymy muzykę w głośnikach z karty lub pendrive'a. Rozłączenie połączenia następuje klawiszem "6" lub odpowiednim w telefonie.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 gru 2012, 13:42
Posty: 26
Auto: Mazda 6 GG1, Silnik 2.0 benzyna+gaz

Postprzez jack3000 » 14 sie 2014, 11:07

czy możecie coś powiedzieć o sklepie hadron? Planowałem zamówić xcl ze strony emide, ale emulatory nie są dostępne. Posiadają je natomiast w sklepie hadron http://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/64 ... -2008.html
rozumiem, że są to typowi dystrybutorzy, a producent jest cały czas ten sam tak?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2013, 08:38
Posty: 89 (0/1)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 3 BK Active+ 1.6 2008

Postprzez Janoszka » 14 sie 2014, 11:38

jack3000 napisał(a):czy możecie coś powiedzieć o sklepie
rozu
jack3000 napisał(a):czy możecie coś powiedzieć o sklepie hadron?
rozumiem, że są to typowi dystrybutorzy, a producent jest cały czas ten sam tak?

Kupiłem u nich moduł BT do xCL. Robiłem przedpłatę. przesyłka szybko przyszła.Działa bez większych zastrzeżeń.
Baba w nim siedzi. Po włączeniu radia mówi 'conect with phone or computer'
Podczas podłączania telefonu gada 'phone one conected'. Na początku połączeń mówi 'phone one call active' lub coś w tym stylu. I ten komunikat przeszkadza bo następuje po nawiązaniu połączenia i dopiero możemy rozmawiać.
Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję i ... i to chyba wszystko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 paź 2012, 21:28
Posty: 95 (0/2)
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GH
2.0E A/T
147 KM
--------
było
M6 GY FL 25B
2.0E A/T 147KM
GK6

Postprzez Yaz » 14 sie 2014, 11:41

Ja kupiłem swoją zmieniarkę w hadronie. Polecam. Zamówiłem przesyłkę przez telefon za pobraniem, żeby zaoszczędzić czasu na rejestrację na stronie, bo był piątek. Przesyłka została wysłana tego samego dnia. Pan spytał jaki mam model i uprzedził o lutowaniu zworki, czego byłem świadomy. Przesyłka przyszław poniedziałek. Od razu zainstalowałem i śmiga jak ta lala. ;–)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2012, 08:06
Posty: 223 (4/0)
Skąd: Olsztyn
Auto: Mazda6 GY 2,0 MZR-CD 121KM 2004

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Tuning i modyfikacje