Mazda6 GG RF '02 150 PS Grace Green Mica :) 18" The End :(

GL / GJ / GH / GG / GY

Postprzez rafałmazda » 7 lut 2014, 18:27

mmarcis4 napisał(a):Ano jak by było słabe wyposazenie np:bez webasto to lipa przydało by się lepsze,a zaś jak jest fajna wersja wyposazenia (z webasto itp) to niestety wliczone są w to ewentualne naprawy które czasem sporo kosztują.

w pełni się zgadzam. Ojciec ma renault'a thalię i nie ma takich problemów, ale tam oprócz 2 x elektrycznych szyb i 2 x poduszek powietrznych więcej nie ma, tak więc zaczynają go irytować wydatki związane z M, bo jest sponsorem :P
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 15 lut 2014, 18:14

Dziś załatwiłem sprawę webasto (choć właściwie jeszcze nie do końca) :) po tym jak wczoraj zostało wymontowane z Mazdy, jeszcze wieczorem trafiło do serwisu webasto. Okazało się, że na palniku była duża ilość nagaru i dodatkowo silnik od webasto wykazywał kilka problemów. Dochodziło też do jakiegoś zwarcia. Tak więc mam wyczyszczone webasto z nowymi uszczelkami i ze zmienionym silnikiem (dobra używka). Mazdy nie mam, bo stoi w warsztacie, w którym webasto zostało zdemontowane. W poniedziałek dowiozę webasto do warsztatu i pewnie jeszcze popołudniu Mazda będzie gotowa do odbioru :D serwisant webasto powiedział, że jeśli urządzenie jest sprawne, nie śmierdzi i nie dymi. Zobaczymy jak będzie w praktyce <oczko> a tak wygląda webasto w całej okazałości:
1.jpg

2.jpg

3.jpg

a dla tych, którzy się znają, raport diagnostyczny :P
4.jpg
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez glenart » 21 lut 2014, 09:41

Jakie masz mapy w madzi ?
Początkujący
 
Od: 23 sty 2014, 14:18
Posty: 9
Auto: Mazda 6 2.0 CiTD AMBITION, 2006r,

Postprzez rafałmazda » 21 lut 2014, 11:38

obecnie mam wrzucone mapki Europy wschodniej z linku zamieszczonego w pierwszej stronie mojego wątku <oczko> ciągle myślę nad tym, dlaczego u mnie działają, a niektórzy koledzy z forum mają problemy <oczy> Jeśli komuś bardzo stawia się ta nawigacja, a denerwuje go nieużyteczny mebelek, jest inne rozwiązanie. Rozmawiałem z panem zajmującym się car-audio, nawigacjami i radiami cb (od niego właśnie mam moje cb) i powiedział, że nowych map do tego nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby złamać tą navi, a wtedy to już jakaś automapa czy coś :D zastanawiam się nad takim rozwiązaniem :P
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 22 lut 2014, 21:51

po prawie tygodniu użytkowania zregenerowanego webasto mogę powiedzieć, że to działa <czarodziej> pracuje równo, nie dymi, nie śmierdzi i szybko nagrzewa :D chociaż przy obecnej wiośnie zimą nie czuć aż tak bardzo zalet webasto <glupek2>
Dziś szóstka przeszła przegląd techniczny na szóstkę <jupi> obecnie Mazda zbliża się do wymiany oleju i filtrów. I ciągle się zastanawiam czy zostać przy dexelii ultra 5w30/elfie evolution sxr 5w30 (podobno to samo) czy może jednak zmienić na coś innego. Czytałem tu na forum o olejach, ale nic konkretnego co by mnie usatysfakcjonowało nie znalazłem. A w internecie każdy pisze inaczej <oczy> na obecnej dexelii nic złego się nie dzieje, ale zastanawiam się czy nie ma jakiegoś lepszego oleju dla silnika :> a jeszcze przeczytałem, że dexelia to hydrosyntetyk, potrafią ją oszukiwać i znalazłem to http://imageshack.us/a/img69/5145/ib6t.jpg <oczy> Macie może jakieś trafne sugestie? :)
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez matthies » 22 lut 2014, 22:22

w temacie olejowym masz mnóstwo dywagacji na temat doboru oleju, który notabene został zamknięty bo niektórzy sobie jawnie szydzili z pozostałych.
Generalnie jaki olej nie wlejesz to będzie dobry, byleby był oryginalny i jednak z tych polecanych. Valvo, LiquiMoly, AMSOil, Millers, Mobil, cokolwiek. Najważniejsze aby był naprawdę pełnym syntetykiem jeżeli taki właśnie chcesz wlać.
Co do obrazka, obstawiam albo właśnie jedną z podróbek, albo zaniedbanie kierowcy. Przy oleju najważniejsza po prostu jest wymiana w odpowiednim momencie.
Obrazek
Moderator GJ
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 10 cze 2012, 17:04
Posty: 6358 (61/116)
Skąd: Toruń
Auto: M6 GY-L3 2,3l 122kW '04

Postprzez rafałmazda » 22 lut 2014, 22:31

przy wymianie oleju pewnie też smok olejowy zostanie wyczyszczony (tak na wszelki wypadek <oczko> ) Mazda ma teraz 143tys. przebiegu i pewnie od nowości nie był czyszczony, więc to chyba najwyższy czas :D a o jakimś pełnym syntetyku muszę pomyśleć, bo hydrosyntetyk jakoś do mnie nie przemawia :P
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 12 mar 2014, 19:26

mały update tematu :) wiosna idzie, więc trzeba coś zrobić z Mazdą :D może na początek wspomnę, że na przełomie lutego/marca szóstka miała u mnie 2. urodziny :] ogólnie nie narzekam, ale eksploatacja swoje kosztuje <oczy> a do tego dochodzą pomysły na nowe mody :P zapraszam na małe fotostory z opisem <lol>
wczoraj został uchwycony ciekawy przebieg
DSC_0041.jpg

poza tym dziś do mnie doszła przesyłka, a w niej
DSC_0050.jpg

dodatkowo dziś z racji na pogodę trochę powalczyłem z Mazdą :) jak uważacie, które ładniejsze? <glupek2>
DSC_0053.jpg
wybaczcie jakość zdjęcia :)

Gdzieś na forum poruszony był wątek postojówek philips bluevision, ale nie pamiętam gdzie, więc wstawię u siebie
DSC_0061.jpg

światło teoretycznie białe, ale w porównaniu z 4300K xenonem, już tak ładnie nie jest
DSC_0057.jpg

tak, to te same postojówki :P nie zmieniałem w trakcie robienia zdjęć :D
na zakończenie dopiszę, że czekam na śruby złodziejki, bo zimą podczas czyszczenia zacisków z przodu jedna nakrętka odkręciła się ze szpilą w środku :( szpila została zmieniona, a nakrętka odkryta tymczasowo założona do felg stalowych. We wszystkich sklepach motoryzacyjnych nie ma takich samych nakrętek, jak są w naszych szóstkach, na szrocie też nie było, więc zamówiłem złodziejki :D Poza tym Mazda niedługo odwiedzi warsztat na ogarnięcie po zimie, ale o tym po wizycie w warsztacie <oczko>
a i mam jeszcze jedno pytanie. Powiedzcie mi koledzy co mam zrobić z pompą od wspomagania, bo podczas przyspieszania wydaje cichy (ale denerwujący) metaliczny dźwięk. Nie ma żadnych skutków ubocznych, ale to trzeszczenie mnie męczy. Byłem z tym w warsztacie i to oni zdiagnozowali, że to pompa, ale powiedzieli że oprócz tego dźwięku nic się nie dzieje, więc zostało na niczym. Macie może jakiś pomysł? :)
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 22 mar 2014, 21:09

145001 km i Mazda zgodnie z planem odwiedziła warsztat <oczko> robione było:
-olej silnikowy (jednak ELF Evolution 900 SXR 5w30)
-czyszczenie smoka olejowego (był w dobrym stanie <jupi> )
-filtr oleju
-olej w skrzyni biegów (Castrol Syntrans Transaxle 75W-90)
-czyszczenie przepustnicy (nie było aż tak źle <jupi> )
-filtr paliwa
-filtr powietrza
-filtr kabinowy
-przegląd klimatyzacji + odgrzybienie + napełnienie
-ustawienie zbieżności (kierownicą musiałem delikatnie skręcać w lewo, żeby samochód jechał prosto)
Rozmawiałem z mechanikiem, który robił Magdalenę i powiedział, że ogólnie jest w stanie bardzo dobrym i nic więcej robić nie trzeba, tylko zalewać i jeździć <jupi> Skoro Madzia mechanicznie jest doprowadzona do porządku, trzeba zająć się jej stanem wizualnym, który na moje oko pozostawia sporo do życzenia :P ale już niedługo... :D po dwudniowej wizycie Mazdy w warsztacie zrobiłem ponad 30 km i jest dobrze :] zdjęcia się pojawią, jak Mazda chociaż trochę brudu z siebie zrzuci <lol>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez kris_zabrze » 23 mar 2014, 06:52

Pisales ze nie masz czasu dlubac przy aucie a przez te dwa lata odkad kupiles madzie to zrobiles wiecej niz ja kiedykolwiek ;P
Mialem honde civic w takim kolorze i mialem straszny problem z ptakami, ciagle walily mi kaku na auto, chyba myslaly ze to trawnik albo drzewo. Ale problem byl serio notoryczny, moze wam sie wyda to glupie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 wrz 2007, 20:14
Posty: 52
Skąd: Zabrze
Auto: Mazda 6 GG 2003r. benz. 2.0

Postprzez rafałmazda » 23 mar 2014, 11:14

kris_zabrze napisał(a):Pisales ze nie masz czasu dlubac przy aucie a przez te dwa lata odkad kupiles madzie to zrobiles wiecej niz ja kiedykolwiek ;P

w porównaniu do innych kolegów z forum, przy Madzi nie robię praktycznie nic :P ale staram się, jednak z czasem u mnie bywa naprawdę krucho :( czekam na wakacje czy coś :D
kris_zabrze napisał(a):Mialem honde civic w takim kolorze i mialem straszny problem z ptakami, ciagle walily mi kaku na auto, chyba myslaly ze to trawnik albo drzewo. Ale problem byl serio notoryczny, moze wam sie wyda to glupie

hahaha przypomniałeś mi o pewnym artykule w internecie http://moto.pl/MotoPL/1,88389,12020123, ... ebie_.html <lol> ja u siebie takiej prawidłowości nie zauważyłem. No ptaki robią, ale nie tylko na zielone :P Na srebrny ojca też <lol>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez kris_zabrze » 23 mar 2014, 12:33

Akurat z tym artykulem sie nie zgodze, civic caly obsrany mimo tego ze nawet pod drzewem nie stal, tylko pod golym niebem
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 wrz 2007, 20:14
Posty: 52
Skąd: Zabrze
Auto: Mazda 6 GG 2003r. benz. 2.0

Postprzez rafałmazda » 23 mar 2014, 16:09

może hondy ptakom się nie podobają, za to Mazdy wręcz przeciwnie <serduszka> <lol>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 30 mar 2014, 00:36

nareszcie znalazłem czas na zabawę w detailing :D w końcu mnie w oczy nie boli i mogę ją pokazać ludziom <lol> ostatnio odkurzałem i czyściłem ją w środku z latarką w ręku, bo ciemno było <czarodziej> jest dużo lepiej niż było, ale Magdalena jeszcze trochę mojej pracy dostanie :> dziś (a właściwie wczoraj <glupek2>) byłem u lakiernika i rozmawiałem o chyba największym przewidzianym modzie na ten rok <faja> do realizacji dojdzie w okolicy lipca, a póki co nie zdradzę szczegółów :P dodatkowo założyłem płaską wycieraczkę z tyłu firmy Motgum <oczko> poza tym Magdalena od piątku ma młodszą siostrę Sabinę, która zastąpi starszą siostrę Madzi – Renatę hahaha wszędzie tylko panie <lol> nawet przez chwilę zastanawiałem się, czy by się z ojcem nie zamienić, ale pozostanę wierny marce <serduszka> a tak wyglądają dwie siostry od tyłu :D
P1060566.JPG

ale przejdźmy już tylko do tej właściwej marki <cisza> w międzyczasie dotarła do mnie paczka z klubowego sklepu, a w niej ramki (zimą na parkingu ktoś mi się otarł o przednią ramkę, łamiąc ją i o tablicę, którą porysował <oczy> Na szczęście zderzak nie ucierpiał wcale <jupi> sprawca oczywiście zawinął się i tyle go widzieli... no ale nic), a do ramek dodatkowo:
P1060605.JPG

i żeby się wyróżniać na drodze :] oczywiście z drugiej strony tak samo <ok>
P1060602.JPG

a tu fotosesja Zielonej <faja>
P1060597.JPG

P1060581.JPG

P1060579.JPG

P1060576.JPG

Pozdrawiam i życzę udanych porządków wiosennych <spoko>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez Danmazda » 4 kwi 2014, 20:13

rafalmazda6 napisał(a):pozostanę wierny marce

Nie zamienił bym Madzi na nic innego, Więc dobrze zrobiłeś zostając przy marce :)
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 19:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez Przemysław » 4 kwi 2014, 20:28

rafalmazda6 napisał(a):byłem u lakiernika i rozmawiałem o chyba największym przewidzianym modzie na ten rok <faja> do realizacji dojdzie w okolicy lipca, a póki co nie zdradzę szczegółów

Kolor auta Ci się znudził, czy może zbierasz pakiet aero? Ładny ten zielony <serduszka>.
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 12:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez rafałmazda » 4 kwi 2014, 21:38

Przemysław napisał(a):Kolor auta Ci się znudził, czy może zbierasz pakiet aero? Ładny ten zielony <serduszka>.

i jedno i drugie pudło :P a zielony ładny <serduszka> tylko ciężko go utrzymać w idealnym stanie :( ale staram się jak mogę :D

danmazda napisał(a):Nie zamienił bym Madzi na nic innego, Więc dobrze zrobiłeś zostając przy marce :)

po bardzo krótkiej chwili namysłu doszedłem do tego samego wniosku <serduszka>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez rafałmazda » 8 kwi 2014, 22:14

nareszcie dotarły do mnie wycieraczki hybrydowe denso <jupi> kupiłem je przez ciągłe chwalenie ich na naszym forum i nie żałuję :D lepszych wycieraczek nie miałem <oczko> ale za tą cenę muszą być dobre :P wczoraj założyłem wycieraczki, dziś testowałem je w deszczu. Są ciche, dokładnie przylegają do szyby i świetnie ścierają <serduszka> w dodatku ładnie wyglądają <lol>
DSC_0069.jpg

DSC_0071.jpg

udało mi się nawet nagrać pracę wycieraczek (może pomogę niezdecydowanym <oczko> )
https://www.youtube.com/watch?v=aKDW9Cq ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=1Fg5uV7 ... e=youtu.be
wbrew pozorom nie mam żadnego dodatku od producenta za reklamę hahaha
Wybaczcie jakość zdjęć i filmów, ale pod ręką miałem tylko smartfon. Mazda brudna, gdyż taki mamy klimat i padają deszcze <glupek2>

A na zmianę tematu wrzucam moją konkursową fotkę Mazda w HDR'ze i zachęcam do udziału w głosowaniu <oczko> koledzy się postarali, więc jest co oglądać <spoko>
Mazda w HDR'ze.jpg
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Postprzez Danmazda » 8 kwi 2014, 22:20

rafalmazda6 napisał(a):udało mi się nawet nagrać pracę wycieraczek

Też mam te wycieraczki i są naprawdę super, nawet bym powiedział że są cichsze od innych :)
Obrazek
Daniel
Avatar użytkownika
Koordynator Regionów
Przedstawiciel Mazowsza
 
Od: 21 paź 2009, 19:04
Posty: 6380 (52/239)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GG 2.0 163km/191Nm 2007 rok
Mazda 626 GE FP 1,8 90 km 1996 rok
Opel Omega 2,6 V6 180 km 2002 rok

Postprzez rafałmazda » 8 kwi 2014, 22:25

szczerze mówiąc nie wierzyłem, że są takie wycieraczki, które niemalże powalają na kolana, ale o tym trzeba się przekonać na własnej szybie <lol> poprzednio miałem płaskie motgumy i wcale nie ma porównania z tymi hybrydami <faja>
Bayerische Motoren Werke ;)
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 1 mar 2012, 18:49
Posty: 4579 (57/137)
Skąd: Płock
Auto: Jest
E39

Była:

A6 C6 3.0 TDI '09
Mazda3 BK LF
Mazda6 GG RF-5C

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy