Swap silnika – za i przeciw

Wszelkie problemy i naprawy silników Wankla (13B-MSP RENESIS)

Postprzez otiks » 28 sie 2013, 22:59

Zgadzam się że oszczędne to to autko nie jest, ale ten sposób jak rozwija moc i wkręca się na prawie 10tyś obrotów są unikalne i ja jestem gotów poświęcić wiele aby właśnie to odczuwać w czasie jazdy. Poza tym równomierność pracy tego motoru pozwala właśnie prowadzić auto precyzyjnie po torze i wykręcać dobre czasy, jasne że na ćwiartkę RX dostanie baty od wielu aut i to nawet słabszych, ale jak przyjdzie jazda po ciasnym torze albo krętej drodze to duży zakres obrotów, precyzyjna skrzynia z drążkiem jak joystick, rozkład masy 50/50 i nisko położony środek ciężkości pozwalają objechać wiele sporo mocniejszych aut.
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez piwo » 28 sie 2013, 23:02

k20 tez wkreca sie pod 9000 i rozwija plaski niski niuton podobnie do wankla ale bez wad tego silnika.
http://allegro.pl/listing/listing.php?d ... gory-50849
Ostatnio edytowano 28 sie 2013, 23:15 przez piwo, łącznie edytowano 2 razy
Jak mi ten samochód podnosi adrenalinę. Wy też się trzęsiecie jak wychodzicie z auta? Bo mnie drżą ręce i cały jakiś roztrzęsiony.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 0&t=115720
http://www.youtube.com/watch?v=ZhyGC3jS ... r_embedded
https://www.youtube.com/watch?v=jj-Hbid ... iwowarczyk
Avatar użytkownika
Koordynator Zlotów
 
Od: 13 lut 2005, 13:05
Posty: 4735 (220/128)
Auto: Opel Speedster 2001r. B207r,930kg,LSD,RWD, RaceTCS,semislick,320KM
1/4: 13,806s;
tor Poznań: 1m48,4s
tor Łódź 57,5s
Mazda 3 BM 2014r.

Postprzez otiks » 28 sie 2013, 23:08

wyjdę na ortodoksa ale co mi tam....każdy tłokowiec to deliryk <rotfl>
a tak poważnie to ja jednak kupiłem to auto nie ze względu na budę, choć jest bardzo ładna, tylko ze względu na wankla, co prawda moim celem zawsze była RX-7 FD jednak górę wziął pragmatyzm i wygrały 4 miejsca zamiast 2 lub w wypadku FD JDM 2+2 gdzie +2 oznacza miejsce na dzieci bez nóg <lol>
Otiks
ObrazekMazda MPV LW 2.0 MZR-CD 136KM '02
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Postprzez kazzz_91 » 1 paź 2014, 19:58

Witajcie.
Potrzebuję krótkiej porady. Rozmawiałem z mechanikami i twierdzą że już prawie jest jego koniec mojego wankla w rx-8.
Nie chcę samochodu oddać na złom itp. Chcę dać mu drugie życie bo po prostu szkoda takiego auta.
W związku z tym pytanie do was:
Co w takiej sytuacji? Nie ukrywam, że rozważam swap. Moc jest sprawą drugorzędną (mocy rx i tak nie wykorzystuję). Myślę, że 180 km spokojnie wystarcza. Nie chcę budować petardy. Nie będę używał samochodu na rajdach itp :). Do tego po swapie na oszczędniejszy silnik będę mógł częściej cieszyć się jazdą tym autem :)
Przeczytałem chyba wszystkie pl strony o swapie – wybrałem te najrozsądniejsze cenowo dla mnie.
Jest kilka opcji: (ceny średnie z alledrogo)
silnik k20 z hondy – silnik 2-3 tys + koszt swapu
silnik saab 2.3 – około 2 tys + k.s.
silnik 1.8 t z audi – około 2 tys + k.s.

Pytanie czy skrzynie lepiej zostawić czy przełożyć ze swapowanego auta?
Przykładowo:
k20 + skrzynia około 5 tys
1.8 t + skrzynia około 3-4 tys
I wtedy będzie to prostrza operacja?

A może silnik BMW m50b25 + skrzynia? (w 5 tys się mieścimy)

Tak jak mówiłem nie zależy mi na mocy. Co byście radzili najlepiej założyć? Wiem że silnik musi spełniać kilka kryteriów.
Jaki może być koszt uruchomienia, poskładania tego?

Pozdrawiam
PS: Nie piszcie, żebym wsadził – remontował wankla. O tym już się naczytałem. Chcę opinii o tych jednostkach w tej budzie
kazzz_91
 

Postprzez Ven » 1 paź 2014, 21:57

Nie czuj się obrażony... ale będę szczery.
Po pierwsze : Skoro nie stać Cię na Rex-a to po co go w ogóle kupowałeś ?
Po drugie : Kurde jak można pokarać to auto wolnossakiem a o dieslu już nie wsponę :( ?
Po trzecie : Rób remont wankla bo chyba innej porady na forum miłośników mazdy nie dostaniesz :)
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2013, 16:24
Posty: 983 (102/40)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 3 sedan – Sprzedana
Scenic 2.0 16v – Rozbity
Santa Fe 2.0 CRDi

Postprzez adamsud » 3 paź 2014, 21:33

Ven, "nie czuj się obrażony", ale zajmij się kolego czymś innym niż moderowaniem forum. Jakie Ty masz prawo kolego orzekać co jest godne prawdziwego fana mazdy? Silnik wankla to też w sumie silnik wolnossący. Cuda na tym forum się jakieś dzieją.
Początkujący
 
Od: 29 gru 2011, 16:54
Posty: 13

Postprzez Ven » 4 paź 2014, 12:14

Po pierwsze: Nie jestem moderatorem :)
Po drugie: Jezeli dla Ciebie wolnossak to to samo co silnik Wankla to gratulacje.
Po trzecie: Cudem na tym forum to chyba jestes Ty ( co widac po ilosci postow ).
Po czwarte: Jesli wpadasz tu tylko od czasu do czasu to zachowaj odrobine kultury.
Po piatę: Dalem koledze rade by remontowal silnik wiec o co chodzi ?
Po szóste: Na temat godnosci fana mazdy nie wspomnialem nawet slowem.
Po siódme: To sa tylko moje opinie a kolega zrobi jak chce...
Po ósme: Temat chyba wyczerpalem :) Pozdrawiam.
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2013, 16:24
Posty: 983 (102/40)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 3 sedan – Sprzedana
Scenic 2.0 16v – Rozbity
Santa Fe 2.0 CRDi

Postprzez Przemek323c » 4 paź 2014, 18:56

Silnik ma napedzac bude a w rx8 to element najbardziej nieudany. Przema robi swapy i wszystko jest cacy.
Przemek323c
 

Postprzez jacobs » 4 paź 2014, 20:57

Ven napisał(a):Po drugie: Jezeli dla Ciebie wolnossak to to samo co silnik Wankla to gratulacje.

No niestety silnik wankla w rx-8 jest wolnossący.
kazzz_91 napisał(a):Pytanie czy skrzynie lepiej zostawić czy przełożyć ze swapowanego auta?
Przykładowo:
k20 + skrzynia około 5 tys
1.8 t + skrzynia około 3-4 tys

Skrzynia z tych samochodów raczej Ci nie podejdzie, bo to przód napęd.
Forumowicz
 
Od: 20 lis 2005, 13:31
Posty: 3108 (6/27)
Skąd: WWA

Postprzez adamsud » 4 paź 2014, 21:34

Ojej Ven, naprawdę mnie osłabiasz. Twoja logika prowadzi do wniosku, że tylko osoby rzadko na tym forum się logujące winny zachować odrobinę kultury. Osoby zaglądające tutaj częściej nie mają już takiego obowiązku? Nie chce mi się prowadzić tego dyskursu dalej. Wspomnę jedynie, że pomiędzy siedem a dziewięć jest taka magiczna cyfra – osiem.
Kolega kazz_91 wyraźnie napisał, że nie interesuje go remont silnika wankla, który w rx-8 (13B-MSP RENESIS) jest w oczywisty sposób silnikiem wolnossącym. Osobiście od pół roku użytkuję rex-a z silnikiem hondy k24 z 2011r. Wcześniej przez trzy lata jeździłem z wanklem pod maską. Uważam, że dzięki swap-owi udało się połączyć to co w obu markach (mazda i honda) jest najlepsze. Fantastyczne właściwości jezdne mazdy i dynamiczny i mało awaryjny silnik hondy. Przy takim rozwiązaniu skrzynia biegów pozostała z mazdy (chociaż ja wymieniałem z wersji 5-biegowej, na sześciobiegową).
Początkujący
 
Od: 29 gru 2011, 16:54
Posty: 13

Postprzez Ven » 4 paź 2014, 23:16

adamsud napisał(a):Wspomnę jedynie, że pomiędzy siedem a dziewięć jest taka magiczna cyfra – osiem.

No i tu mnie zaszkoczyłeś, bo myślałem że nie zauważysz <spoko> oczywiście to sarkazm bo to zwykła literówka :) sorry już poprawiam.
adamsud napisał(a):Twoja logika prowadzi do wniosku, że tylko osoby rzadko na tym forum się logujące winny zachować odrobinę kultury.

No właśnie nie... ale czemu od razu "cwaniaczysz" i wciskasz Swoje fanaberię? Ja tylko wyraziłem swoje zdanie odpowiadając w ten sposób na pytanie kolegi i popierająć je słowami "Nie czuj się obrażony"
jacobs napisał(a):No niestety silnik wankla w rx-8 jest wolnossący.

jacobs przecież dobrze wiesz o co mi chodziło :)
Przemek323c napisał(a):Silnik ma napedzac bude a w rx8 to element najbardziej nieudany.

No i tu jest apogeum mojej wypowiedzi :) Przemku ja uważam że ten silnik to jest właśnie to co wyróżnia mazdę od innych marek... no ale oczywiście to tylko moje zdanie, i właśnie dla tego kupno tego auta to powinna być solidnie przemyślana decyzja.

A dla kolegi zainteresowanego zmianą serca jego Rx-a polecam profil na Fb może pomogą :
https://www.facebook.com/RXGUCIO?ref=ts&fref=ts
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2013, 16:24
Posty: 983 (102/40)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 3 sedan – Sprzedana
Scenic 2.0 16v – Rozbity
Santa Fe 2.0 CRDi

Postprzez Przemek323c » 5 paź 2014, 10:27

Wyroznia czym ? Remontem generalnym co 150 tysiecy km ? Bardzo slabym momentem jak na "oszukana" pojemnosc 1.3 ?
Przemek323c
 

Postprzez Ven » 5 paź 2014, 13:06

Przemek323c napisał(a):Wyroznia czym ? Remontem generalnym co 150 tysiecy km ? Bardzo slabym momentem jak na "oszukana" pojemnosc 1.3 ?


Właśnie tym :) wielu chłopaków Ci napisze że nie wyobrażają sobie Rx-a bez wankala, bo to jego wizytówka
(oczywiście jest to zdanie ludzi których stać na to auto). Przemku obserwując Twoje wypowiedzi w innych działach widać że wiesz co piszesz i chyba przyznasz ze w wielu przypadkach kupno tego sportowego samochodu to szybka i nieprzemyślana decyzja poparta niską ceną, wyposażeniem i wyglądem :) Schody zaczynają się dopiero gdy serducho zaczyna szwankować a naprawa często pochłania spore nakłady gotówki.

Dobra sorry za OT bo nie to chyba było tematem tego wątku :)
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2013, 16:24
Posty: 983 (102/40)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 3 sedan – Sprzedana
Scenic 2.0 16v – Rozbity
Santa Fe 2.0 CRDi

Postprzez Przemek323c » 5 paź 2014, 13:19

Ven napisał(a):Przemku obserwując Twoje wypowiedzi w innych działach widać że wiesz co piszesz i chyba przyznasz ze w wielu przypadkach kupno tego sportowego samochodu to szybka i nieprzemyślana decyzja poparta niską ceną, wyposażeniem i wyglądem Schody zaczynają się dopiero gdy serducho zaczyna szwankować a naprawa często pochłania spore nakłady gotówki.


I wtedy wlasnie wkracza do akcji SWAP. Ludzie nie sa glupi i kalkuluja koszty. Owszem, sa ludzie ktorych stac wywalic 10k na remont bo to dla nich nie kasa, ale w naszym bananolandzie to maly procent calosci. Rx to bardzo ladna buda, swietnie jezdzi, ale silnik jest nieudany i generuje kosmiczne koszty w przeliczeniu na wiek i ogolna wartosc auta. Rex to jednak typowe wozidlo, a nie Ferrari, jak wielu chyba uwaza. W ogole nie dziwi mnie to, ze ludzie swapuja, natomiast nie moge zrozumiec kurczowego trzymania sie wankla dla swietej zasady. Zjawisko podobne do ludzi anty LPG, ktorzy mysla, ze sa szlachta bo jezdza na benzynie, gaz do kuchenek, ropa do traktorow itd. <lol> Za cene niewiele wieksza niz porzadny remont mozna miec calkowicie inny, niezniszczalny (w porownaniu do oryginalnego) silnik) i zapomniec o temacie nie tracac nic z osiagow auta, a nawet je poprawiajac.
Przemek323c
 

Postprzez Ven » 5 paź 2014, 14:49

Przemek323c napisał(a):Zjawisko podobne do ludzi anty LPG, ktorzy mysla, ze sa szlachta bo jezdza na benzynie, gaz do kuchenek, ropa do traktorow itd.


No właśnie do tego zmierzam :) sam mam LPG pod maską i wiem ile kasy zostaje w kieszeni.
Reasumując moją wypowiedz: po co kupować Rx-a na którego mnie stać tylko w chwili zakupu, jak po chwili wpompuje garść pieniędzy w remont silnika lub jak kto woli swap ?
Kamil
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lip 2013, 16:24
Posty: 983 (102/40)
Skąd: Toruń
Auto: Mazda 3 sedan – Sprzedana
Scenic 2.0 16v – Rozbity
Santa Fe 2.0 CRDi

Postprzez Przemek323c » 5 paź 2014, 15:09

Ven napisał(a):po co kupować Rx-a na którego mnie stać tylko w chwili zakupu, jak po chwili wpompuje garść pieniędzy w remont silnika lub jak kto woli swap ?


Niektorzy zakladaja to z gory, bo rexy z padnietym motorem sa duzo tansze. Ewentualnie kombinacje zaczynaja sie dopiero w momencie "odkrycia prawdy".

kazzz_91 napisał(a):Nie chcę samochodu oddać na złom itp. Chcę dać mu drugie życie bo po prostu szkoda takiego auta.

kazzz_91 napisał(a):Do tego po swapie na oszczędniejszy silnik będę mógł częściej cieszyć się jazdą tym autem


Tu wlasnie widac to o czym pisalem wczesniej. Gosc chce rexa bo to fajne autko ale nie za cene swietego wankla.

Musi sie kolega odezwac do Przema72 i tam uzyskac dobre info.
Przemek323c
 

Postprzez adrian77774 » 12 paź 2014, 20:25

Witam. Ostatnio zacząłem rozglądać się trochę za kupnem samochodu. Od zawsze strasznie podobały mi się rexy a gdy miałem już okazje się nim przejechać to wiedziałem że kiedyś muszę mieć tą niunie. Ostatnio spotkała mnie okazja kupienia madzi po bardzo okazyjnej cenie, jedynym mankamentem w tym modelu jest zarżnięty silnik co w sumie jest mi na rękę bo nie uśmiecha mi się wankiel palący 20+ litrów benzynki. Więc nie zastanawiając się zbytnio zacząłem szperać na temat swapa do madzi. No właśnie i tutaj zaczynają sie moje pytania. Jaki silnik? Szukam czegoś w rozsądnych pieniądzach dlatego narazie na 1 miejscu jest u mnie 1.8T z audi. Z tego co udało mi się już dowiedzieć na ten temat samo wsadzenie serduszka do karoserii nie jest zbytnim problemem. Jedyny problem jaki mnie trapi jest spasowanie silnika audi ze skrzynia z mazdy. Czy ktoś robił taka operacje? Wie z czym to się je? Moze jakaś skrzynia quattro by tam podeszła i rozwiązała wątpliwości. Każda wskazówka będzie dla mnie bardzo cenna.

P.S Odrazu chce podziękować ludziom którzy nie wniosą do tematu nic więcej poza tekstami typu ''rx-8 musi mieć wankla bo inaczej traci swój potencjał'' lub ''jak cie nie stać na wankla to daj sobie spokój''. Fakt na wankla mnie nie stac a jaki silnik będzie siedział pod maska nie ma zbytniej różnicy (na pewno nie będzie to wankl) lubię mazdę za jej bryle a nie za wankla wiec z tąd pomysł swapa.
adrian77774
 

Postprzez Mr_Bartek » 12 paź 2014, 20:29

Są ludzie, którzy to robią. Tutaj masz kontakt: https://www.facebook.com/RXGUCIO?fref=ts
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez adrian77774 » 13 paź 2014, 07:21

Mr_Bartek napisał(a):Są ludzie, którzy to robią. Tutaj masz kontakt: https://www.facebook.com/RXGUCIO?fref=ts


Pisałem ale jedyne co udało mi się uzyskać na tematy skrzyni to to że jakaś inna firma robi dla nich dzwon do skrzyni. Pisze tutaj z nadzieja iż ktoś może próbował czegoś innego? Lub ma jakieś namiary na kogoś kto byłby w stanie to pociąć i posklejać jak należy.
adrian77774
 

Postprzez otiks » 13 paź 2014, 08:35

Podpytaj Przemka on się tym zajmuje i ma już spore doświadczenie w temacie.
Ostatnio edytowano 13 paź 2014, 20:32 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Użytkownik jest na naszym forum
Avatar użytkownika
Forumowicz
CUP 2012 miejsce 1
 
Od: 28 kwi 2007, 22:43
Posty: 397 (0/3)
Skąd: Wrocław
Auto: MPV '02, RX-8 '06 RIP –> GT86

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy RX-8 / RX-7