Spryskiwacz tylnej szyby.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ftomekk » 22 cze 2008, 12:23

Bardzo proszę o radę .Mimo usilnych starań i ustawiania dźwigni w różne położenia nie potrafię uruchomić spryskiwacza tylnej szyby.Sprawdziłem wężyki,żaden się nie obluzował.Przedni spryskiwacz działa jak należy.
Napiszcie proszę ,w jakim połóżeniu ma być prawa dźwignia aby go uruchomić?
Z góry dziękuje za pomoc.


Nikt nie odpisuje :( ,rozumiem ,że nikt z Was nie umie włączyć tylnego spryskiwacza?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 cze 2008, 11:56
Posty: 18
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 323BJ 1.5

Postprzez wojciechhh » 22 cze 2008, 21:53

Heh, wystarczy wykręcic zbiorniczek i na bank będzie zardzewiały silniczek, dlatego nie działa wystarczy wymienic. pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 17 kwi 2008, 23:07
Posty: 23
Skąd: Opole
Auto: Mazda 3 1.6 Z6

Postprzez NBR » 23 cze 2008, 23:48

ftomekk mam nadzieję że uporałeś się z problemem – jeśli nie to parę wskazówek...

ftomekk napisał(a):Napiszcie proszę ,w jakim połóżeniu ma być prawa dźwignia aby go uruchomić?

dźwigni nie przesuwaj – wystarczy ją przekręcić maksymalnie do góry bądź dołu – podobnie jak włącza się wycieraczkę tylnej szyby...

sprawdź czy silnik pracuje jak usiłujesz włączyć spryskiwacz... jeśli pracuje a płynu na szybie brak – trzeba szukać nieszczelności w układzie... (może przełączyć wężyk od pompki tylnego spryskiwacza do pompki przedniego spryskiwacza – by wyeliminować zapchanie sie przewodów)
jeśli nie pracuje być może styki się poluzowały lub wymagają wyczyszczenia...

jeśli jednak okazało by się że silnik padł to koszt jego jest niewielki ok 40 zł na allegro...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez ftomekk » 24 cze 2008, 11:49

Czy siedząc w kabinie powinienem słyszeć silniczek spryskiwacza tylnej wycieraczki??
Czy ten sam silniczek obsługuje przedni spryskiwacz(ten działa znakomicie).
Gdzie znajduje się silniczek i jak się do niego dostać?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 cze 2008, 11:56
Posty: 18
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 323BJ 1.5

Postprzez Kufel » 24 cze 2008, 13:29

powinienes go slyszec. Znajduje sie najprawdopodobniej w bagazniku i obsluguje tylko tylna wycieraczke. Zbiornik tez tam jest i tez tylko na tyl. A przynajmniej mam tak ja.

pozdrawiam...
Jest ryzyko – jest zabawa!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2008, 00:25
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Auto: 323C BA`96 1.5i 16v 199tkm

Postprzez ftomekk » 24 cze 2008, 13:36

Hmm,przepraszam za takielaickie pytania.Piszesz ,że powinien być w bagażniku??-tylnym??
Ja dopełniałem tylko przedni zbiornik płynu do spryskiwaczy szyb.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 cze 2008, 11:56
Posty: 18
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 323BJ 1.5

Postprzez Mako » 24 cze 2008, 13:43

Kufel ale to jest BJ i ma wszystko z przodu. Sprobuj sposobow NBR i moze ktorys z nich zadziala
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez jimek85 » 24 cze 2008, 13:45

widocznie w BJ-tkach nie ma zbiornika z tylu, a zasysa płyn ze zbiorniczka głównego.. ale to są tylko moje przypuszczenia. ja dolewam do głównego tylko i tryska na tył tez :P....
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2007, 16:36
Posty: 32
Auto: aktualnie brak

Postprzez Mako » 24 cze 2008, 15:12

nie ma z tylu zbiorniczka
Jestem spokojnym, skromnym i dobrym człowiekiem. Po prostu nie każdy zasługuje na to, by mnie takiego oglądać.

Nic tak nie drażni kobiety jak....................................wszystko
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 paź 2007, 22:54
Posty: 2316 (3/13)
Skąd: Szamotuły
Auto: Sirion 1.3 s
Fiat Panda 1.1

Postprzez NBR » 24 cze 2008, 19:51

czytajcie ze zrozumieniem :| ...

ftomekk napisał(a):Czy siedząc w kabinie powinienem słyszeć silniczek spryskiwacza tylnej wycieraczki??

NIE – przynajmniej ja nie słyszę... poproś kogoś o pomoc...
ftomekk napisał(a):Czy ten sam silniczek obsługuje przedni spryskiwacz(ten działa znakomicie).

NIE – są dwie pompki, niezależnie obsługują spryskiwacz przedni i tylny...
ftomekk napisał(a):Gdzie znajduje się silniczek

Znajduje się (a w zasadzie znajdują się dwa) w zbiorniku płynu ze spryskiwaczem, umieszczone są w linii obok siebie... a zbiornik chyba wiadomo gdzie jest... :)
ftomekk napisał(a):i jak się do niego dostać?

odkręcasz trzy śrubki od osłony nadkola – te pod zderzakiem. Odchylasz osłonę i masz dostęp do zbiornika i pompek

jimek85 napisał(a):widocznie w BJ-tkach nie ma zbiornika z tylu, a zasysa płyn ze zbiorniczka głównego.. ale to są tylko moje przypuszczenia. ja dolewam do głównego tylko i tryska na tył tez

zgadza się <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez Kufel » 25 cze 2008, 10:56

@ makoshark – chyba masz rację...

ftomekk napisał(a):Hmm,przepraszam za takie laickie pytania.Piszesz ,że powinien być w bagażniku??-tylnym??


przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać...nie, w przednim HAHAHA
Ostatnio edytowano 27 cze 2008, 19:18 przez Kufel, łącznie edytowano 1 raz
Jest ryzyko – jest zabawa!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2008, 00:25
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Auto: 323C BA`96 1.5i 16v 199tkm

Postprzez ftomekk » 25 cze 2008, 12:36

Kufel:
przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać...nie k..wa, w przednim HAHAHA

Specyficzne poczucie humoru <bicz>

Sprawdziłem wczoraj "na szybko" i rzeczywiście ,nie słychać silniczka od tylnego spryskiwacza.Rozejrze się za nowym i wymienię.
Dzięki wszystkim za pomoc.

NBR ,właśnie na taką konkretna odpowiedź czekałem.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 cze 2008, 11:56
Posty: 18
Skąd: Gorzów Wlkp.
Auto: Mazda 323BJ 1.5

Postprzez NBR » 25 cze 2008, 20:43

ftomekk napisał(a):Sprawdziłem wczoraj "na szybko" i rzeczywiście ,nie słychać silniczka od tylnego spryskiwacza.Rozejrze się za nowym i wymienię.

proponuje najpierw jednak sprawdzić styki – może się poluzowały, wymagają dociśnięcia, wyczyszczenia...
ftomekk napisał(a):NBR ,właśnie na taką konkretna odpowiedź czekałem.

proszę :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lis 2006, 21:46
Posty: 492
Skąd: W-Wa | Izabelin
Auto: M323F/BJ/FP

Postprzez lzm2 » 27 gru 2008, 23:02

Witam
Mam problem z niedziałającym spryskiwaczem tylnej szyby w Mazdzie 323F, BJ, 1999r.
Auto ma zamontowany zastępczy zbiornik spryskiwacza pochodzący od Peugout'a 306. Zbiornik posiada jeden silnik i dwa przewody zasilające. Pierwszy przewód wpięty jest w przewód masy od światła prawego kierunku. Przewód drugi wychodzi z wiązki przewodów spod maski (pompka powinna działać na zasadzie zmiany polaryzacji, zmieniając kierunek obrotów silniczka).
Silniczek jest sprawny. Na stykach które go zasilają pojawia się napięcie ~12V przy włączonym przełączniku spryskiwacza przedniego. Brak jest natomiast jakiegokolwiek napięcia w przypadku włączonego przełącznika spryskiwacza tylnego. Przełącznik również jest sprawny.
Może uszkodzony został układ odpowiedzialny za zmianę polaryzacji zasilania silniczka? Jak można go zlokalizować?
Myślałem również o montażu oryginalnego, używanego zbiorniczka z dwoma silniczkami.
Spod maski wychodzi kilka dodatkowych przewodów które są ucięte i zaizolowane. Może któreś z nich pierwotnie zasilały silniczki. Czy mogę to sprawdzić porównując np. ich kolory do kolorów przewodów w kostce przy przełączniku?
lzm2
 

Postprzez kleik87 » 19 sty 2009, 15:40

podepne sie pod temat
poszukuje schematu podlaczenia zbiornika z pompka, tzn
zasilanie i wezyki jak powinny isc
dany zbiornik z pompka posiadam,
poprzedni wlasciciel usunal kompletnie stary zbiornik a chcialbym ponownie miec tenze sprzet
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2010, 21:30
Posty: 107
Skąd: Gdańsk

Postprzez topik » 19 sty 2009, 18:46

Witam! Możęsz sprwdzić po nr VIN w katalogu z częściami do Mazdy. Link do strony jest w dziale Kupuję Mazdę, jest to strona rosyjska lub poszukaj instrukcji w podpisie Gofneta. Pozdrawiam
Diagnostyka komputerowa vcds: audi, vw, skoda, seat. Kołobrzeg i okolice, Świdwin i okolice.
RF2A
Kiedyś będzie M 3 może M 6
Jak raz kupisz Mazdę to już nigdy nie zamienisz jej na inną markę
Mogę polecić dobrego mechanika z Redła (okolice Świdwina i Połczyna Zdroju) oraz z Piły
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2006, 15:41
Posty: 774 (0/3)
Skąd: Redło
Auto: Mazda 323F 2.0 TD (BJ) 1999r.

Postprzez kleik87 » 19 sty 2009, 19:09

topik napisał(a):Witam! Możęsz sprwdzić po nr VIN w katalogu z częściami do Mazdy. Link do strony jest w dziale Kupuję Mazdę, jest to strona rosyjska lub poszukaj instrukcji w podpisie Gofneta. Pozdrawiam

nie zabardzo znam rosyjski zeby tam przegladac ;]
Forumowicz
 
Od: 24 gru 2010, 21:30
Posty: 107
Skąd: Gdańsk

Postprzez smagur » 19 sty 2009, 23:11

A ja mam pytanie czy ma ktoś jakiś patent na zamotnowanie zbiorniczka o większej pojemnosći albo o jego zwiększenie. Wiem że były większe jeśłi były spryskiwacze szyb przednich i miały też czujnik poziomu płynu którego kontrolka jest na zegarach w każdej Bj-ce
Motocykle są wszędzie.... no i mazdy :D
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2006, 12:53
Posty: 148
Skąd: JÓZEFOSŁAW, W-WA, JELENIA GÓRA
Auto: 6-ka 2.0 Diesel 140 KM 2008 rok

Postprzez patrycja21 » 20 lis 2017, 18:33

jak dostać się do silniczka od spryskiwacza tylnego mazda 323f bg
Początkujący
 
Od: 18 lis 2017, 22:16
Posty: 5
Auto: Mazda 323f BG 1994 1.6 16v

Postprzez TiGRA200SX » 21 lis 2017, 10:58

z tego co pamiętam to jest chyba na zbiorniczku pod maską...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 wrz 2017, 14:14
Posty: 126 (2/9)
Auto: '02 323F BJ 1,6 16V ZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323