Ogłoszenie przekręt AUDI – trollowanie oszusta!!!

Pogaduchy motoryzacyjne.

Postprzez Barthez » 27 maja 2014, 11:18

Ostatnio byłem zaangażowany kupnem auta więc mocno przeszukiwałem internety...
Nie brałem pod uwagą marki z łańcuchem w symbolu ale przy użyciu filtrów co jakiś czas wyskakiwały różne ciekawe wynalazki. Za którymś razem wyskoczyło mocno oczojebne ogłoszenie ogłoszenie, które z daleka wygląda na przekręt...
http://otomoto.pl/audi-a4-2-0-tdi-aut-s ... 13610.html

Pomimo tego, że nowy zakup już zarejestrowany postanowiłem z ciekawości, złośliwości i chęci ztrollowania oszusta napisać wiadomość.:

Witam. Jestem zainteresowany tym autem. Czy można poprosić o nr telefonu abym mógł się więcej dowiedzieć
Pozdrawiam


Dziś dostałem odpowiedź:
witam,
Dziekujemy za zainteresowanie zakupem mojego samochodu.Pojazdu nie ma zadrapan, zadnych problemów mechanicznych, nigdy nie uczestniczyl w wypadku. Nie najmu tego pojazdu, cena jest odpowiednia!

Piec miesiecy temu, chcialem tymczasowo przeniesc sie w Polsce, ale mój kontrakt, w zeszlym miesiacu, zostal przerwany i wrócilem do domu w Skagen, Dania. Myslalem, ze mój menadzer zmieni swoja decyzje, ale bezskutecznie!

Kupilem samochód z Polski, wiec ma polskie papiery.
Wreszcie, samochód jest tutaj w Danii, a od podatku rejestracyjnego jest zbyt wysoka, nie moge zarejestrowac sie tutaj!
Kocham ten samochód, ale z powodu wysokich podatków Mysle sprzedac je z powrotem do Polski.
Chcialem was z pojazdu lub w jakis sposób dostarczyc samochód dla Ciebie.

Jesli mówic po dunsku lub angielsku, jest bardzo pomocne dla mnie.

Z powazaniem,
Thomas Webster


to jak... przegonimy gościa po całej europie pisząc że mam brata, ciotkę, wuja, szwagra razem z kasą akurat w tym miejscu gdzie jest pan Thomas lub jego domniemany samochód :D
Co piszemy?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez Mr_Bartek » 27 maja 2014, 11:50

Zaraz zobacze czy potrafi pisac po angielsku. :D

Hi,

I come from the United Kingdom and I found your car for sale whilst on my visit in Poland for my sister's wedding. I got my Polish friend to translate the advert and I'm very interested in the car as I have yet to see another one for such a great price. Could you give me more information about the car. I'd prefer telephone contact. Is there a preferred telephone number and time you'd like me to call at to discuss the sale of your car?

Regards,


Czekam na odpowiedz. :D
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez Cajtek » 27 maja 2014, 12:26

Nie koniecznie musi to być przekręt, w Danii podatek na samochód to chyba około 180% (tak mi znajomi duńczycy opowiadali, nie weryfikowłem tego), więc jak kupił w Polsce i go tam wywozi to nieźle go duńska skarbówka trzepnie... Bardziej opłaca mu się go w Polsce sprzedać niż w Danii go rejestrować..

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 22 wrz 2013, 21:41
Posty: 182 (1/3)
Skąd: Chrzanów
Auto: Mazda 3 (BK 2008 HB), 1.6 Benzyna.

Postprzez Barthez » 27 maja 2014, 12:41

to czemu nie podał nr tel w ogłoszeniu? tym bardziej w mailu – skoro go o to prosiłem? :]
jeśli nie jest to przekręt to się zapożyczę i go kupię... zwróciłeś uwage na cene, rocznik model?...

Jak nie będzie chciał gadać po angolsku to mam jeszcze znajomego duńczyka :D Niech sobie pogadają jak krajanie :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez loockas » 27 maja 2014, 13:04

Takich ofert jest całkiem sporo. Jeżeli to przekręt, to zostaniesz poproszony o wpłątę zaliczki, a samochód będzie do odebrania w jakimś mieście :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Barthez » 27 maja 2014, 13:07

no właśnie ;) chcę doprowadzić do tego, że chętnie wpłacę zaliczkę ale osobiści – bo akurat jestem przejazdem w tym konkretnym "jakimś" mieście :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez dopawcia » 27 maja 2014, 14:19

Może duńczykowi się pomyliło i jest to 35 000 ale Euro :D
dopawcia bo tak pamiętam login ale wolę Paweł :]
Forumowicz
 
Od: 2 sie 2012, 18:54
Posty: 199 (0/1)
Skąd: Lublin
Auto: Mazda 626 1.8 1999

Postprzez Mr_Bartek » 28 maja 2014, 18:41

Kłamie. Mi odpisał, że auto kupił w Austrii. Nawet ładnie tłumaczone ma te teksty. :D

hello,
Thank you for your interest in buying my car. The vehicle has no scratches, no mechanical problems, never was involved in accidents. No lease for this vehicle, the price is right!!

Five months ago, I wanted to temporarily move in Austria, but my contract, last month, was interrupted and I came back home in Frederikshavn, Denmark. I thought my manager will change his decision, but to no avail!

I bought the car from Austria, so it has Austrian papers.
Finally, the car is here in Denmark and since the registration tax is too high, I can not register it here!
I love this car, but due to the high taxes I think to sell it back to Austria.
I wanted to you with the vehicle or somehow deliver the car for you.

Sincerely,
Thomas Webster
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez loockas » 28 maja 2014, 19:30

Buehehe no niezłe. Nawet akapity takie same :P Podejrzewałem, że to wałek. Męczycie gościa nadal?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Barthez » 28 maja 2014, 19:53

no ba...
Ja mu napisałem że będę w przyszłym tygodniu w Danii przejazdem w Skagen i ponownie prośbę o nr telefonu. Na razie czekam na odpowiedź :D
Jak mozesz tez mu machnij maila... niech pomyśli że ma wielu kupców ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez loockas » 28 maja 2014, 21:34

A napisałem. Podpuściłem go trochę i zapytałem o pochodzenie auta motywując, że szukam głównie aut z DE i NL... ciekawe czy dostosuje ofertę do moich potrzeb :P
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Barthez » 28 maja 2014, 21:52

hehe – jest odpowiedź :D

Hello again,

Thank you for your quick response. The car is in Frederikshavn , Dänemark. The car is already in the transport company custody.

My lawyer advised me to a local transport company to be able, to deliver the car to you. I prefer this way because is cheaper than I personally come again!
With the transport company we can save money and time.

I'll pay the delivery taxes, so you get free shipping. The company delivers 8-9 cars on a truck, so that the transport is pretty cheap for me. The car will be delivered to your address along with all documents. You will have 5 days to test the car and inspect the documents.
The vehicle is insured against damages caused by the negligence of company or for equipment failure.
Delivery time: 4-5 business days.

What do you know think about my proposal!
Sincerely,
Thomas Webster
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez loockas » 28 maja 2014, 22:21

witam,
Dziekujemy za zainteresowanie zakupem mojego samochodu.Pojazdu nie ma zadrapan, zadnych problemów mechanicznych, nigdy nie uczestniczyl w wypadku. Nie najmu tego pojazdu, cena jest odpowiednia! Samochód jest pochodzenie z Austrii.

Piec miesiecy temu, chcialem tymczasowo przeniesc sie w Polsce, ale mój kontrakt, w zeszlym miesiacu, zostal przerwany i wrócilem do domu w Skagen, Dania. Myslalem, ze mój menadzer zmieni swoja decyzje, ale bezskutecznie!

Kupilem samochód z Polski, wiec ma polskie papiery.
Wreszcie, samochód jest tutaj w Danii, a od podatku rejestracyjnego jest zbyt wysoka, nie moge zarejestrowac sie tutaj!
Kocham ten samochód, ale z powodu wysokich podatków Mysle sprzedac je z powrotem do Polski.
Chcialem was z pojazdu lub w jakis sposób dostarczyc samochód dla Ciebie.

Jesli mówic po dunsku lub angielsku, jest bardzo pomocne dla mnie.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Mr_Bartek » 28 maja 2014, 23:06

Poszedł kolejny mail:

Perfect, thanks for the quick reply. It's a real shame about the high taxes!

Could you provide me with the VIN number of the vehicle? I'd like to check it at an authorised Audi dealership for my own peace of mind. Also, how come you are advertising a car bought in Austria with Austrian documents on a Polish website?

Regards,


Teraz czekam na odpowiedź :D
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez loockas » 28 maja 2014, 23:08

Wykręci się, nie da Ci VINu

Dobra Panowie... Co z tym można zrobić? Można zgłosić otomoto i wywalą mu to ogłoszenie. Może coś jeszcze?
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Mr_Bartek » 28 maja 2014, 23:11

Zgłosić i chyba tyle. Jedyne co mamy to adres email tego gościa.
Avatar użytkownika
Koordynator Forum
Koordynator Witryny
 
Od: 7 kwi 2014, 13:44
Posty: 3181 (148/189)
Auto: Jest: Grey Fūjin '03
Było: Mazda6 Tamura '07

Postprzez loockas » 28 maja 2014, 23:15

Myślicie, że to jest obcokrajowiec? :) Mam wątpliwości. Za dużo takich przypadków ostatnio w sieci...
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Postprzez Barthez » 28 maja 2014, 23:17

poczekajmy aż przyśle konto na które zawoła zaliczkę
ktoś będzie mógł wygooglować później ten numer
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2005, 19:05
Posty: 3325 (0/5)
Skąd: Earth
Auto: Jest

Postprzez smile » 28 maja 2014, 23:33

Cajtek napisał(a):Nie koniecznie musi to być przekręt, w Danii podatek na samochód to chyba około 180% (tak mi znajomi duńczycy opowiadali, nie weryfikowłem tego), więc jak kupił w Polsce i go tam wywozi to nieźle go duńska skarbówka trzepnie... Bardziej opłaca mu się go w Polsce sprzedać niż w Danii go rejestrować..
Co za zdroworozsądkowe podejście :) A ja przez chwilę uwierzyłem, że to przekręt :P


To co się powinno zrobić to w momencie kiedy już będzie nr konta przekazać sprawę odpowiedniej jednostce Policji, która na co dzień zajmuje się tego typu wyłudzeniami. Pewnie nie pierwszy ich taki wałek, i nie ostatni....

a adres mailowy.. z jakiego IP przychodzą maile?
Skrzynkę gościa można zbombardować... będzie bezużyteczna :) :) :)
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez loockas » 28 maja 2014, 23:46

smile napisał(a):z jakiego IP przychodzą maile?


Niestety z nagłówka można tylko wyciągnąć IP serwera smtp googla. Koleś używa gmaila via www.
Andżeju, jak Ci na imię?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2007, 00:55
Posty: 10350 (314/593)
Skąd: Ymielin
Auto: PaRHaTy
Ajonik
Rex8HaPe
Kupra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

Moderator

Moderatorzy Moto