Cieknący szyberdach webasto

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez czejs » 20 lis 2008, 11:14

Posiadam szyberdach (przeszklony)webasto(elektryczny), słyszałem że podobno nie jest to oryginalny z fabryki szyberek więc chyba nie ma tam rzadnych odpływów.Problem jest taki że podczas dużych ulew jak wsiade do auta i rusze to woda cieknie z szyberka:(( co z tym zrobić??gdzie dostałbym uszczelke nową(a może nie tu problem?), są jakies preparaty aby doszczelnić to jakoś? Pomocy!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez M@ster » 20 lis 2008, 12:24

też posiadam szyberek vebasto tylko że bez elektryki i w innym aucie i miałem dokładnie to samo.próbowałem sam dorabiać uszczelki,wklejać itp ale dawało to radę na krótką metę.wyszło na to że uszczelniłem czarnym silikonem z zewnątrz i po problemie.w zimę dachu nie otwieram więc przynajmniej na zimę mam spokój i na głowę się nie leje bo wysiadało się z samochodu jak spod prysznica he.a na wiosnę będę coś kombinował.
co do odpływów: na rogach pod taką szeroką uszczelką były u mnie odpływy tylko że bez wężyków odprowadzających wodę. dorobiłem wężyki ale nic to nie dało.dalej się lało.widocznie cieknie inną uszczelką.na razie jest tak ja pisałem wyżej i poczeka to do wiosny.jakbyś znalazł jakiś inny sposób na to daj znać.
Pozdro, szacun, respect :P
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 17:28
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Łomża
Auto: szukam...

Postprzez mod » 20 lis 2008, 12:55

tez mam webasto manualny. Dało się go doszczelnić domowymi metodami. U mnie były zdemolowane wszystkie uszczelnienia – między szyba a szyberem i miedzy szyberem a dachem – a dodatkowo przerdzewiał. Chciałem kiedyś go wymienić na elektryczny ale za dużo przeróbek – nie miałem wtedy miejsca na taką zabawę i mi został. Jak ktoś chętny to mogę odsprzedać – niestety trzeba odmalować go. Obecny uszczelniłem podnosząc wysokość uszczelki przez doklejenie wężyka z pianki na silikonie. Kilka krople wody się jednak dostaje, choć nie jestem pewien czy to nie gdzieś miedzy dachem a szyberem. Pamiętać trzeba też o czyszczeniu uszczelki oraz szyby i zabezpieczeniu ich silikonem w spreju.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2006, 21:49
Posty: 208
Skąd: Poznań / Owińska
Auto: była 323F 1.6 GB, 626GF 1.8 1997, została 626GF 2.0 1999, Citroen Xsara II 2002 16v

Postprzez bocian » 20 lis 2008, 13:54

M@ster napisał(a):też posiadam szyberek vebasto tylko że bez elektryki i w innym aucie i
co do odpływów: na rogach pod taką szeroką uszczelką były u mnie odpływy tylko że bez wężyków odprowadzających wodę. dorobiłem wężyki ale nic to nie dało.dalej się lało.widocznie cieknie inną uszczelką.na razie jest tak ja pisałem wyżej i poczeka to do wiosny.jakbyś znalazł jakiś inny sposób na to daj znać.

A po rogach to chyba nie są odpływy ale miejsca gdzie założona jest uszczelka ozdobna podsufitki. Kiedyś sprawdzałem że te niby kanały nie są przelotowe.
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2006, 17:00
Posty: 87
Skąd: Bartoszyce
Auto: Mazda Premacy 2.0 DiTD 2002

Postprzez czejs » 20 lis 2008, 13:57

u mnie uszczelki wyglądają na dobre no ale niestety cieknie któraś. Da sie je jakoś dokupić?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez M@ster » 20 lis 2008, 14:27

bocian napisał(a):
M@ster napisał(a):też posiadam szyberek vebasto tylko że bez elektryki i w innym aucie i
co do odpływów: na rogach pod taką szeroką uszczelką były u mnie odpływy tylko że bez wężyków odprowadzających wodę. dorobiłem wężyki ale nic to nie dało.dalej się lało.widocznie cieknie inną uszczelką.na razie jest tak ja pisałem wyżej i poczeka to do wiosny.jakbyś znalazł jakiś inny sposób na to daj znać.

A po rogach to chyba nie są odpływy ale miejsca gdzie założona jest uszczelka ozdobna podsufitki. Kiedyś sprawdzałem że te niby kanały nie są przelotowe.



odegnij tą uszczelkę ozdobną i pod spodem na rogu będziesz miał odpływ.a czy jest to przelotowe to nie wiem.po co by robili zatkany odpływ? :| jeśli to nie odpływ to do czego to służy?

u mnie też uszczelki wyglądają na dobre.ale myślę że to leci między szybą a uszczelką, ponieważ szyba już tak dobrze nie dociska się do uszczelki.a czy ją można gdzieś dokupić to nie mam pojęcia. by trzeba bylo znaleść zakład co montuje szyberdachy webasto.
Pozdro, szacun, respect :P
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 17:28
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Łomża
Auto: szukam...

Postprzez czejs » 20 lis 2008, 16:17

M@ster i co nie przeszkadza Ci jak cieknie;P? Tak myśle może podkleić uszczelke do uszczelniania okien? zda to egzamin? bo prysznic jest niesamowity;/ i fotel pasażera mokry .. tak być nie może.
Sprzedam 323f BG na części!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez yoshiwwy » 20 lis 2008, 19:10

Witam. Miałem ten sam problem. Mechanik zaproponował silikon do zmiękczania gum. Kupiłem za ok. 15 zł. Spryskałem dokładnie całą uszczelkę. Problem na razie zniknął. Od miesiąca nic mi nie przecieka :)
Jestem magiem posługuję się fragiem :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2008, 15:58
Posty: 482
Skąd: Wyszków
Auto: 323f BA BP '95 –> Dupowóz Grandtour 2,2 klekot

Postprzez mod » 20 lis 2008, 23:47

A ja dziś odkryłem ostanie ?źródło przecieku ... ostatniej nocy odmrażałem szyby auta od środka, cała przednia była w lodzie bo puszcza na klejeniu szyby do dachu. Gdzie dobrze i w przyzwoitej cenie w Poznaniu to mogę naprawić (chyba wycinka i klejenie na nowo). Już jedną szybę wymieniłem (kupiłem auto z problemem) – zaczęło się tak samo i rdza weszła, zabawa w domowe podklejanie aż w końcu pękła bo klej do szyb trzymał mocno a silikon "aby aby" i naprężenia się porobiły bo trzymała się tylko na dolnej krawędzi :( .

Szyber po wyczyszczeniu dołożeniu silikonu i posilikonowaniu silikonem w spraju przestał kapać a przynajmniej ostanie ulewy nie wdarły się do środka :D. Swoją drogą ciekawe że zalewa miejsce pasażera (mi też tylko go podlewało) a nie kierowcy :D hahaha to się nazywa przemyślana konstrukcja.
Naczynia na kuchnie indukcyjne http://www.averkom.pl ;
SPAWANIE PLASTIKU – PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2006, 21:49
Posty: 208
Skąd: Poznań / Owińska
Auto: była 323F 1.6 GB, 626GF 1.8 1997, została 626GF 2.0 1999, Citroen Xsara II 2002 16v

Postprzez M@ster » 21 lis 2008, 10:48

czejs napisał(a):M@ster i co nie przeszkadza Ci jak cieknie;P? Tak myśle może podkleić uszczelke do uszczelniania okien? zda to egzamin? bo prysznic jest niesamowity;/ i fotel pasażera mokry .. tak być nie może.



mi nic nie cieknie :P uszczelke do okien przerabiałem.na krótką mete zda egzamin
Pozdro, szacun, respect :P
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 17:28
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Łomża
Auto: szukam...

Postprzez czejs » 21 lis 2008, 13:13

yoshiwwy napisał(a):ilikon do zmiękczania gum.

A jak dokładnie ten sylikon sie nazywa?? myśle że może to zdać egzamin ;)
Sprzedam 323f BG na części!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez mod » 21 lis 2008, 17:04

ten patent z uszczelka okienną to chyba podobny do mojego. Ja mam taki piankowy wężyk i ładnie się on poddaje naciskowi szyby – jest bardzo miękki a zarazem mocny i wody nie pije. A jaką uszczelkę przyklejałeś ? Jakiś profil pusty w środku czy gąbeczka ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2006, 21:49
Posty: 208
Skąd: Poznań / Owińska
Auto: była 323F 1.6 GB, 626GF 1.8 1997, została 626GF 2.0 1999, Citroen Xsara II 2002 16v

Postprzez M@ster » 21 lis 2008, 17:46

wklejałem taką jaką miałem pod ręką.zdaje się że to była taka gąbeczka która z czasem się odkleiła i rozsypała w rękach.
Pozdro, szacun, respect :P
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 17:28
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Łomża
Auto: szukam...

Postprzez mod » 22 lis 2008, 00:21

Moja jest hmm do pracy w trudnych warunkach – była przeznaczona? ale na pewno stosowana w środowisku wodnej emulsji chłodzącej więc wody i oleju się nie boi. Silikon też trzyma ją na słowo honoru – odchodzi od niego i sztuka polegała by ją złapać w takiej jakby delikatnej rynnie od boków. Myślę że można by ewentualnie szukać dobrych jakościowo uszczelek okiennych, może by zdały egzamin na kilka sezonów.
Naczynia na kuchnie indukcyjne http://www.averkom.pl ;
SPAWANIE PLASTIKU – PW
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 lut 2006, 21:49
Posty: 208
Skąd: Poznań / Owińska
Auto: była 323F 1.6 GB, 626GF 1.8 1997, została 626GF 2.0 1999, Citroen Xsara II 2002 16v

Postprzez czejs » 22 lis 2008, 01:11

po podklejeniu taką uszczelką mocno rzuca sie w oczy "tandeta"?? ja tak sobie mysle.. czy to aby nie cieknie z miejsca gdzie rama szyberdachu przylega do dachu.... (?)
Sprzedam 323f BG na części!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez M@ster » 22 lis 2008, 10:52

czejs napisał(a):ja tak sobie mysle.. czy to aby nie cieknie z miejsca gdzie rama szyberdachu przylega do dachu.... (?)



też tak później myślałem bo już nie wiedziałem skąd to może cieknąć.wkurzyłem się i silikonem przejechałem miejsce gdzie się styka szyba z uszczelką i wkońcu nie leje mi się na głowę.myślę że nie ma co rzeźbić w gównie tylko kup oryginalną uszczelkę (jeśli gdzieś ją wogóle dostaniesz) a jak nie to silikon w dłoń i jedziesz z koksem.kombinowanie z innymi doklejanymi uszczelkami na krótko pomoże.takie jest moje zdanie.
Pozdro, szacun, respect :P
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 17:28
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Łomża
Auto: szukam...

Postprzez sebo1607 » 22 lis 2008, 11:27

tez mam taki szyber elektryczny i też oczywiście cieknie. Zakleiłem go na zime silikonem
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lis 2008, 11:02
Posty: 6
Skąd: Budziska
Auto: mazda 323f BG 1.6 16V 1993r

Postprzez czejs » 22 lis 2008, 12:38

zaklejenie silikonem jest najproststszym rozwiązaniem i niekorzystnym ... juz go raczej nie otworzysz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2007, 00:26
Posty: 372
Skąd: Białystok
Auto: Mazda MX6

Postprzez M@ster » 22 lis 2008, 13:27

czejs napisał(a):zaklejenie silikonem jest najproststszym rozwiązaniem i niekorzystnym ... juz go raczej nie otworzysz.



zakład że otworzę? :P
Pozdro, szacun, respect :P
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2006, 17:28
Posty: 131 (0/1)
Skąd: Łomża
Auto: szukam...

Postprzez sebo1607 » 22 lis 2008, 14:18

mozna go delikatnie rozciąć nożykiem i juz sie otwiera :]
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 1 lis 2008, 11:02
Posty: 6
Skąd: Budziska
Auto: mazda 323f BG 1.6 16V 1993r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323