Szukam Elektryka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Edyta Nowacka » 31 sie 2007, 18:28

Witam,
od roku mam mazde MPV z 1991r.(automatyczna skrzynia biegów) Pare lat temu była z sprowadzona z Kanady.
Ponieważ jest ona troche nietypowa, to mam problemy ze znalezieniem dobrego mechanika.
Ostatnio coś niedobre sie z nią dzieje. Mianowicie jak sie za bardzo zagrzeje, czyli wystarczy wjechać w małe korki (mieszkam w Warszawie, gdzie jak nie ma zakorkowanych ulic to znaczy ze jest 24.00) oraz jak zgaszę silnik to nie moge juz zapalić. Dopiero po paru godzinach odpaai. Raz nawet mi zgasł w trakcie jazdy i od tej pory boję sie sama jeżdzić, ponieważ jest to automat i nie powinno sie go holować, a po drugie jest duży, a ja jestem mała.
Czy może ktoś zna dobrego mechanika/elektryka z Warszawy lub okolic???
please o pomoc;–)
Edyta Nowacka
 

Postprzez Globy » 1 wrz 2007, 19:55

Witaj Edyto,

czy Twoje auto ma instalacje gazowa? Moim zdaniem masz problemy z ukladem chlodzenia, a zaczalbym od wymiany korka chlodnicy (koszt 30 zl) lub termostatu (koszt ok. 80 zl) – najtanszych i czesto powodujacych problemy elementow.

Stad tez uwazam, ze potrzebny Ci jest mechanik samochodowy, a nie elektryk – proponuje udac sie do Jaksy, umowic sie telefonicznie i zdiagnozowac auto (Jarek prowadzi warsztat na Polczynskiej, jest naszym forumowym mechanikiem <usmiech> Powodzenia.

PS. Doraznie obnizenie temperatury silnika mozna zrealizowac przez wlaczenie ogrzewania na max.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Edyta Nowacka » 2 wrz 2007, 14:01

Witam,
dziękuję za poradę. Tak, mój samochód ma instalcje gazową.
Jeśli chodzi o mechaników to mój samochód przeszedł gruntowny przegląd w warsztacie na ulicy Janiszowskiej. Właściciel stwierdzi, ze zrobił wszystko co w jego mocy i ze oddaje go w bardzo dobrym stanie. Niestety tak nie jest. A powiem więcej, mam złe doświadczenie z mechanikami. O mało co przez takiego speca, nie spowodowałabym wypadku. Są bardzo drodzy. A jak juz coś naprawią to przy okazji coś dodatkowo zepsują.
Jeśli na Połczyńskiej jest mechanik, który naprawde coś zrobi z moim samochodem to oczywiscie sie tam pojawie.
dziękuję jeszcze raz za odpowiedz.

pozdrawiam
Edyta
Edyta Nowacka
 

Postprzez Globy » 2 wrz 2007, 14:13

Mysle, ze jest zaufanym czlowiekiem i pomoze Ci <usmiech> Wspomnij o naszym forum. Wiekszosc z nas niestety ma przykre doswiadczenia z karygodnymi postawami mechanikow, stad staramy sie udzielac porad, promowac godne polecenia zaklady oraz sami kontrolowac stan wlasnych aut.

Jesli zas chodzi o Twoja usterke, moze byc ona spowodowana wlasnie nieprawidlowosciami w zwiazku z dzialaniem instalacji gazowej – ale jak mowie, najlepiej jesli zdiagnozuje to naocznie mechanik, zaczynajac od sprawdzenia podstawowych elementow.
Klubowicz
 
Od: 24 paź 2003, 22:02
Posty: 9888 (0/3)
Skąd: Warszawa
Auto: C140 M120

Postprzez Misiek-Bełchatów » 2 wrz 2007, 14:19

Edyta Nowacka napisał(a):samochód przeszedł gruntowny przegląd w warsztacie na ulicy Janiszowskiej. Właściciel stwierdzi, ze zrobił wszystko co w jego mocy


takich mamy mechaników " zrobiłem wszystko co w mojej mocy, a teraz musi Pani jechać do mechanika" :D
... a kamieniami w dzieci nie rzucam bo nie wiem które moje ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 wrz 2005, 18:55
Posty: 1100
Skąd: Bełchatów
Auto: Toyota Corolla E11 1.6 VVT-i

Postprzez b2 » 3 wrz 2007, 15:27

--> eksploatacja
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez brii » 3 wrz 2007, 16:08

A ja sądzę, że Warsztat/Pozostałe modele
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez b2 » 3 wrz 2007, 16:22

A ja sądzę, że Warsztat/Pozostałe modele


a ja sądzę, że koleżanka nie pyta o poradę warsztatową tylko o mechanika.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 lut 2004, 17:33
Posty: 1100 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 08 GH 2.5 Dynamic Sport

Postprzez brii » 3 wrz 2007, 17:49

OK, niech leci na powrót do Eksploatacji i niech Waluś decyduje
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8961 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

PostTen post został usunięty przez say 17 paź 2011, 20:13.
Powód: spam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy