Mazda 323 BG 1.3 16V 1991

BJ / BA / EC / BG / BF / BW / BD / BV

Postprzez BratCukierka » 20 gru 2006, 16:31

Witam wszystkich!
Wczoraj stałem sie posiadaczem Mazdy 323 Bg z roku 1991. Silniczek to 1,3 16V na wtrysku (nieskażony gazem) :) Przebieg to 261 kkm. Odpala za pierwszym dotknięciem. Do przebiegu 170 kkm był serwisowany w Niemczech przez pierwszego właściciela .Z przebiegiem ponad 200kkm kupił go mój znajomy. Pierwszy właściciel cały przebieg zrobił praktycznie w trasie Norymberga-Brodnica. Natomiast znajomy dojeżdzał nim do pracy kilkanascie km. Ja jestem trzecim właścicielem w całej historii autka.Kolorek biały jak Borysa. Jesli chodzi o wnętrze to jest troche zaniedbane ale z czasem doprowadze go do takiego stanu jakiego oczekuje.Siedzenia przednie zostały wymienione na oryginalne (pół)kubełkowe siedzenia Mazdy z mocniejszych wersji. Posiada alufelgi MOMO 15 cali.
Jest to moje pierwsze autko :) Brat miał kiedys taką i bardzo zżylem sie z mazda i gdy zdałem egzamin na prawko postanowilem tez taką kupic.Licze na pozytywne opinie mojego autka.To mój najlepszy prezent w życiu jaki mogłem sobie kupić :)

Pozdrawiam

Aktualizacja 14.02.2007 :)

Autko obecnie stoi na zimówkach 13 cali.Przebieg ponad 263 kkm.Autko otrzymało:
– nowe amorki tylne + sprężyny od F-ki (troche twardsze niż te stare oryginalne)
– nowe osłony i odboje amortyzatorów
– nowe gumy na łącznikach stabilizatora – tył
– nowe szczęki hamulcowe
– lewy drążek kierowniczy+ końcówka
– nowe sworznie [waaaczego?]
– uszczelniacz prawej półosi (oryginał z ASO)
– nowy silniczek tylnego zbiorniczka płynu spryskiwaczy
– po długich poszukiwaniach kupiłem i założyłem listwę zewnętrzną na słupek od strony kierowcy :)
Pewnie i tak o czymś zapomniałem :) Ale teraz moge spokojnie jeździć autkiem i nie słyszę żadnych stuków w zawieszeniu :) Mimo tego że troche kasy włożyłem w Mazdeczke to jestem zadowolony:) Silniczek wciąż odpala na dotyk :) Na zimnym nie kopci... nie pije oleju bo jeszcze nie pełnoletnia ;) Autko oczywiście garażuje odkąd je kupiłem :) Moja Madzia ciągle jest garażowana :) Natomiast Toyka ojca i Corsa brata były na zmiane :) hehe ...ale Corsy się pozbylismy i teraz obie japonki są garażowane...no i jest teraz 3 japonka w rodzince 323F BG :)
W Madzi po zakupie musiałem wyczyścic sufitówke gdyż znajomy palił w niej i była dosłownie CZARNA!!!! <killer> Ale teraz znowu jest kremowa :) i pozbyłem sie tego brzydkiego zapachu za pomocą neutralizatora :)

AUDIO: GRA :) narazie tylko przednie głośniki magnata po poprzednim właścicielu :( + założone radio na kasety z panelem i pilotem :) spadek po bracie :) niedługo będzie więcej głośników :)

TUNING: podkładki klubowe pod tablice :D ,mała naklejeczka "MAZDAspeed" pod blendą, i smyczka klubowa do kluczyków :D

AKTUALIZACJA 1.06.07r.

Autko stoi ponownie na aluskach Momo które otrzymały oponki Pirelli P5000 (tył) i jakieś inne nie pamiętam nazwy na przód.

Został także założony końcowy tłumik motocyklowy (trochę wybebeszony – ale będzie robione wyciszenie w tłumiku) od Suzuki. Dodam zdjęcia tłumika i na komórkę postaram się nagrać dźwięk tłumika i umieścić go żeby każdy mógł posłuchać jego dźwięk przed wyciszeniem go w środku.
taki dźwięk daje tłumiczek (słaba jakość amr przerabiałem na wav)

http://rapidshare.com/files/34759103/Mazda.wav.html

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualizacja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oto fotki hamulców:

Obrazek

Obrazek

I nowe zegary :) z obrotomierzem (sorki za słabe zdjęcie)

Obrazek

Autko zostało zmierzone na hamowni :)
Oto wynik:
Obrazek

EDIT 10.03.08

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/iBaBfOLeC8E"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/iBaBfOLeC8E" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

a tu filmik ze zlotu Tuneball Toruń 2007 :P Wygrałem klasę (objechałem także klasę wyższą przegrywając tylko z jej zwycięzcą :D ) w dużej mierze dzięki gejowi jacobsowi... :D wyobraziłem sobie że mnie goni i chce mi coś zrobić... więc cisnąłem gaz do dechy.. :P <lol> nie licząc startów które były spokojne ze względu na oszczędzanie układu przeniesienia napędu (głównie fabrycznego sprzęgła :P )
Ps. Wyścig Mazda 323 1,3 vs Opel Corsa 1,4

EDIT:12.03.08

Obrazek


PS. Zderzaki są tylko założone bez przykręcania po bokach więc odstają trochę :)


Nowe:

tak wyglądała:

Obrazek

A tak wygląda teraz:

Obrazek

Obrazek

Nowe:

ze zderzakiem od 323 GTX

Obrazek

Tak wygląda obecnie :|

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

28.08:

Obrazek

Obrazek

PS. Zderzaki są tylko założone bez przykręcania po bokach więc odstają trochę :)

16.09

Obrazek

No i na początku 2009 roku padła decyzja o zwiększeniu mocy, no więc korzystając z okazji, że pod ręką była Mazda 323 BF GTX 4x4 na części postanowiłem użyć jej silnika jako dawcy :)

Obrazek

Silnik został rozebrany na części pierwsze i poddany kuracji odmładzającej :)

Zostały wymienione wszystkie uszczelki na nowe oryginały MAZDA (łącznie z pierścieniami) oprócz uszczelniaczy zaworowych które są produkcji TAKOMY, założyliśmy zapasową głowicę od B6T która była wolna od nagaru (wcześniej ją planując, i poddając odpowiednim czynnościom gniazda zaworowe i zawory), nowy rozrząd na częściach m.in NTN, filtry MAZDA, nowe świece NGK, nowa pompa wody, uszczelniacz aparatu... Generalnie silnik od podstaw złożony na nowo :)

Przy okazji rozbierania auta została założona kierownica MOMO z 323 GTR :)

To silnik po wyjęciu z BF

Obrazek

Pierwszy etap swapa to rozbieranie BG...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyspawaniu komory silnika i pomalowaniu przyszedł czas na przymiarkę silnika, a przy okazji zostało założone wspomaganie kierownicy którego nie było w moim egzemplarzu :)

Obrazek

Potem w ruch poszedł TIG :)

Obrazek

Z czasem będzie założony IC wykonany w całości w aluminium i troszeczkę większy :)

Wydech przelotowy 2,5 cala z dwoma tłumikami przelotowymi :)

Obrazek

Obrazek

Przed odwiezieniem auta do elektryka trzeba było poskładać trochę przód :) i zrobić przymiarkę halogenów do otworów w zderzaku

Obrazek

Obrazek

Tak, tak to oryginalny zderzak od GTR :) Pozostaje dorobić nowe mocowanie zderzaka :) A halogeny to dobrej jakości wyrób polski WESEM :)

Auto bez zderzaka i z halogenami we wnętrzu pojechało sobie do elektryka (jedynego który nie trząsł portkami :P ) i po kilku dniach pracy (bez schematów) z doskoku silnik zawarczał :)

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/FH7bRi-ezeo&hl=pl&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/FH7bRi-ezeo&hl=pl&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


Generalnie nie podliczałem ile wydałem na tego swapa, i nie wspomnę o chwilach zwątpienia w powodzenie tego... ale zawsze mogłem liczyć na wujka który pomagał w tym przedsięwzięciu swoim doświadczeniem, sprzętem i stanowiskiem pracy przez tak długi okres spowodowany moją nową pracą (mam wielki dług wobec Ciebie! ) :)

Podsumowując silnik został od nowa złożony, głowica po planowaniu docieraniu zaworów i obróbce gniazd, orurowanie do IC i wydech został wyspawany z kwasiaka (dzięki Lukster za namiary :) ), został zamontowany BOV Properfekt, łączniki SAMCO i Siliconhoses, zostało zamontowane wspomaganie kierownicy, o wielu duperelach pewnie zapomniałem. Silnik został spięty ze skrzynią od BF Turbo FWD (dzięki Adam! – kto by pomyślał że możesz coś takiego mieć!i dzięki za transport auta lawetą poza miasto do elektryka, jesteś WIELKI! ), do kompletu zostały zamontowane półosie z BG GT z nową dorobioną pod ten projekt podporą półosi :) Tarcza sprzęgłowa została zregenerowana na Pomorzu (Dzięki waldii za rozmowy i twój stracony czas), powierzchnia docisku i zamachu została leciutko przetoczona w celu wyrównania powierzchni za radą waldiiego – jeśli będzie bić to mam twój adres <lol> ;) Na pierwsze kilometry zostanie zamontowany tylko zegar boost , potem dokupię AFR i EGT i zapewne będzie jakieś strojenie na wyższym doładowaniu :D MBC także jest by properfekt (jeszcze nie zamontowane)

Na zamontowanie czekają jeszcze boczki od BG GTX'a (dzięki podmuch jakoś je odbiorę <lol> ) całe silniczki itp muszę jeszcze dokupić... nie było czasu o tym myśleć, elektryczne lusterka (thx! davidoff)... , rozpórka tył (dzieki Spoon interesy z tobą to przyjemność :D ), i wiele innych gratów :)

Wiele osób w mniejszym lub większym stopniu pomagało przy swapie, czy to swoją włożoną pracą, czy to załatwiając jakieś rzeczy dla mnie tracąc swój cenny czas... Dziwię się tylko, że mnie z domu nie wyrzucili <lol> ale widocznie już się przyzwyczaili... :)

<object width="640" height="505"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1Oo8VnFZZLo&hl=pl&fs=1&color1=0xe1600f&color2=0xfebd01"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/1Oo8VnFZZLo&hl=pl&fs=1&color1=0xe1600f&color2=0xfebd01" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Trochę fotek wykonanych przez Cukierka :P Podczas oględzin 323 BG GT na sprzedaż z Brodnicy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 28 paź 2009, 11:55 przez BratCukierka, łącznie edytowano 39 razy
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez Pit » 20 gru 2006, 16:33

Gratuluję :) kiedy będą fotki??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lut 2005, 05:56
Posty: 6414 (0/3)
Skąd: Suburbia
Auto: FD3S

Postprzez Jacol » 20 gru 2006, 16:36

Dołączam się do gratulacji :) Fotkiii, zapodaj fotkiiii :)
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 13:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Postprzez Adaś » 20 gru 2006, 16:37

i uzupelnij profil juz:)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 paź 2004, 15:11
Posty: 5866 (0/1)
Skąd: Warszawa
Auto: 323F BA Japan Muscle V6

Postprzez Jacol » 20 gru 2006, 16:39

Jacol napisał(a):Fotkiii, zapodaj fotkiiii

Hehe, minute poczekałem i fotki są :) Ładne autko, dbaj o nie...
Mmm... Przy 3 tysiączkach brzmi jak 50Cent, wygląda jak Pussy Cat Dolls, a jeździ jak The Game na osiemnastu calach... with evil gas from the bottom of hell... buahahaha... n2o
Best ET 1/4: 14.8s (Czaplinek '12) Best RT: 0,123s (Czaplinek '12)

Moja Madzia ;)
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2006, 13:05
Posty: 3458 (1/2)
Skąd: Włocławek, Lubień Kujawski
Auto: MX-3 '91 KL-ZEn
M6 '04 L3

Postprzez BratCukierka » 20 gru 2006, 16:40

jutro zrobie nowe fotki....i wtedy wrzuce je tutaj...narazie tylko wrzucam te dwie z wakacji kiedy wlascicielem byl znajomy...
pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez Łukasz » 20 gru 2006, 20:49

Bardzo fajna z bardzo słusznym kolorem ... :]
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 20:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez BratCukierka » 21 gru 2006, 21:19

Dzięki za pozytywne opinie.
Łukasz gdzie i za ile mozna dostac takie białe kierunki jak u ciebie?
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez sanders » 21 gru 2006, 23:00

Gratuluje bardzo sympatyczne autko!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 sty 2005, 22:02
Posty: 630
Skąd: Bydgoszcz
Auto: BMW M3 Audi A6 Mazda6

Postprzez farciarz » 21 gru 2006, 23:53

Hehe...no wkońcu się doczekałem....bardzo milutkie autko....choć szkoda, że ma tak malutko pod maską ;) ...ja mam niewiele więcej. Faktycznie autko jak Boryska...więc dbaj o nie...a będzie Ci za to wdzięczne :D
Naczelna Maruda Forum aka Kaszpirowski
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 kwi 2005, 20:35
Posty: 1854
Skąd: Bydgoszcz-Fordon City, Leicester UK
Auto: Ford Mondeo 1.6 TI 2008

Postprzez Łukasz » 22 gru 2006, 09:18

BratCukierka napisał(a):Łukasz gdzie i za ile mozna dostac takie białe kierunki jak u ciebie?

Overkill -to on Ci je może załatwić :) Byłbyś jednym z naprawdę nielicznych,którzy mają białe kierunki w 323 BG.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 20:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez BratCukierka » 22 gru 2006, 17:18

a ile taka przyjemność ciebie kosztowała?
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez Łukasz » 22 gru 2006, 23:20

Coś koło 150zł
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 kwi 2004, 20:52
Posty: 734
Skąd: Legionowo
Auto: Mazda 6 GH MZR-CD Wagon

Postprzez Grzyby » 23 gru 2006, 00:27

No i w końcu masz swój samochodzik. Swoją MAZDĘ :)

Gratulacje!

Jeden ze zgrabniejszych modeli 323 – szczególnie w wersji 3d.

P.S. To chyba jakaś bogatsza wersja, bo widzę poduchę z tyłu <diabełek> :P
Obrazek
d.pa
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 paź 2004, 22:09
Posty: 17082 (109/177)
Skąd: KIELCE
Auto: Suzuki Aerio 2.3l LPG '06
Renault Trafic 1.6 TT '16
Fiat Doblo 1.6 16V '01
Dacia DV 1.6 LPG '14
Fiat Panda VAN 1,1 LPG '05
Fiat Ducato Pilote First 62A, 2.5TDI, '98
Burstner Amara 535TK

Postprzez dizzi » 23 gru 2006, 15:50

spoko autko a gdzie zgubiłes listwy na słupkach :D
MÓJ WARSZTACIK DOBRYCH CEN :) www.mstechnik.dbv.pl

WWW.MSTECHNIK.DBV.PL
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2003, 16:02
Posty: 641
Skąd: Warszawa - Włochy
Auto: M323BG, Rover 200si 1.4l 103HP

Postprzez Pyton162 » 23 gru 2006, 16:24

dobry materiał na JDM, pozdro
Pyton162
 

Postprzez BratCukierka » 23 gru 2006, 22:11

dizzi napisał(a):spoko autko a gdzie zgubiłes listwy na słupkach

listwa od strony kierowcy jest urwana...poszukuje takiej do kupienia...
od strony pasażera listwa na słupku jest na swoim miejscu...
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez BratCukierka » 23 gru 2006, 22:15

Aktualizacja opisu na 1 stronie :)
Ostatnio edytowano 14 lut 2007, 15:39 przez BratCukierka, łącznie edytowano 2 razy
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2006, 19:21
Posty: 3953
Skąd: Brodnica
Auto: Toyota Yaris Hybrid '19

Postprzez Cukierek » 14 lut 2007, 14:10

no no po wymianie tych części to naprawde teraz jest super :) po zmianie sprężyn z tyłu na te od F-ki naprawde jest dużo twardsza :) heh i i ta kultura pracy silnika jak na ten przebieg :) miodzio :)
po sprzedaży corsy kilka dni będe jeździł tą mazdą :) a potem na 99% będe cieszyć sie z jazdy Mazdą 626GE...:D ach tam....a ta 323 rwie do przodu aż miło :)szkoda tylko ze.... to nie 1,8 Dohc :P
www.gtrproject.pl
powrót do korzeni motoryzacji... BG-Best Generation :–) odbudowa 323 BG GT Turbo FWD 1.3 16v->1.6 B6T->1.8 BPT
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2005, 20:35
Posty: 1822 (0/2)
Skąd: Brodnica
Auto: 323 BG GT Turbo BPT FWD, Toyota Yaris Hybrid '17,FSR Tarpan

Postprzez piszczyk » 14 lut 2007, 15:35

Ja miałem 626 GE 1.8 DOHC i bardzo ładnie chodziła , ale miałem również 323F z 1.8 SOHC i bardziej była zrywna od GE ale nie wiem co by było na trasie... :),jak na miasto to 323F lepsza a ta twoja tez bardzo ładna naprawde ,nie tuningowana naprawde ładne zgrabne auto :)
SERWIS GSM ! NAPRAWA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH ! SIMLOCK ! MENU PL ! KODY APARATÓW ITD ! ZAPRASZAM !


MOJA 323F BA 1.8 :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 lut 2006, 10:48
Posty: 47
Skąd: Puławy
Auto: 323F BA 1.8 LPG 95r !

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy Nasze Mazdy