LED vs. ALH LED

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Li Mu Bai » 23 maja 2023, 15:41

o systemie autopoziomowanie, że jego obecność w aucie nie jest gwarantem braku oślepienia.
Nie pije do Ciebie tylko ogólnie, bo niektórym się wydaje, że ten system zadziała od tak.

Nie wiem co do tego ma gwarancja, jeśli światła ustawia diagnosta na przeglądzie
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 15:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez spy » 23 maja 2023, 15:55

Pierwszy przegląd jest po 3 latach od pierwszej rejestracji salonowej, więc prędzej takie auto trafi do ASO niż do diagnosty.
Początkujący
 
Od: 14 maja 2023, 08:51
Posty: 18
Auto: Mazda 3 BP e-Skyactive-X AT Hikari

Postprzez Li Mu Bai » 23 maja 2023, 15:58

no i choćby z tego powodu warto podjechać do skp, niż z takim czymś do aso
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2013, 15:38
Posty: 293 (14/16)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 3 BP skyX Enso

Postprzez perot » 23 maja 2023, 16:04

To że jest system samopoziomujący ustawienie świateł, nie oznacza że nie można zrobić ręcznie korekty ustawienia.
Sam jestem tego przykładem.
Po zakupie auta wydawało mi się że światła coś krótko świecą, Na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym to zgłosiłem i podnieśli ustawienie świateł . Czego skutkiem było wydłużenie wiązki światła. Teraz świecą tak jak powinny.
Z racji że już miałem robiony przegląd po 3 latach w SKP diagnosta nie stwierdził złego ustawienia świateł.
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2020, 22:45
Posty: 297 (3/30)
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MT Hikari 2019

Postprzez Palmer » 25 maja 2023, 14:35

paweł_TBU napisał(a):w ahl jest łącznie 24 ledy na lampę

Możesz podać źródło tej informacji? Z chęcią dowiem się więcej na temat, a nie mogę się niczego w necie doszukać.

spy napisał(a):zdarzającą się jednak czasami koniecznością wyłączenia tej adaptacji, bo oślepiam innych, to są naprawdę dobre, doświetlają drogę lepiej niż poprzednie ledy, zaś ta automatyka zdecydowanie częściej pomaga niż przeszkadza.

Doświadczam tego samego i to też od osobówek. Dzieje się to sporadycznie, ale skoro mnie irytuje, jak mi mrugają, to co dopiero ofiary "strzału z matrixa". Oczywiście wg ASO wszystko jest dobrze ustawione...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2020, 08:21
Posty: 431 (104/28)
Skąd: woj. dolnośląskie
Auto: Mazda3 BP 110 kW, AT '20

Postprzez paweł_TBU » 25 maja 2023, 16:54

Palmer napisał(a):
paweł_TBU napisał(a):w ahl jest łącznie 24 ledy na lampę

Możesz podać źródło tej informacji? Z chęcią dowiem się więcej na temat, a nie mogę się niczego w necie doszukać.



Pisałem do mazdy jak kupiłem auto ale tez trochę już zapomniałem. Dogrzebalem sie dostarych wiadomości

Cześć, Pawle w Nowej Mazdzie 3 jest 20 segmentów zawierających po 20 LEDów. Pozdrawiamy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 sie 2019, 13:05
Posty: 704 (18/36)
Skąd: TBU
Auto: Mazda 3 BP sedan Hikari AT /Alfa Romeo Mito TB MA.

Postprzez spy » 27 maja 2023, 00:02

Palmer napisał(a):Doświadczam tego samego i to też od osobówek. Dzieje się to sporadycznie, ale skoro mnie irytuje, jak mi mrugają, to co dopiero ofiary "strzału z matrixa". Oczywiście wg ASO wszystko jest dobrze ustawione...


Na pewno "strzelamy" mniej niż te wszystkie SUVy od BMW czy Audi. Spotkasz takiego na zakręcie i kompletnie nic nie widzisz. Posiadacze tych aut mają dużo szczęścia, że w tym kraju nie powszechnego dostępu do broni.
Początkujący
 
Od: 14 maja 2023, 08:51
Posty: 18
Auto: Mazda 3 BP e-Skyactive-X AT Hikari

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323