Zasada działania klimatyzacji

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Marko5 » 4 sie 2018, 19:29

Witam,
Swoją mazdę odebrałem w kwietniu 2018 r.
Czy problem klimatyzacji będzie aktualny ?
O jaką notę chodzi , nr seryjne itd .
Pozdrawiam <glupek2>
Początkujący
 
Od: 13 maja 2006, 18:12
Posty: 22
Skąd: Radomsko
Auto: Mazda CX-3 2,0 SkyGo

Postprzez toruńczyk » 4 sie 2018, 20:31

Nie wiem dlaczego tak zapytałeś ... a kto i jak miałby rzeczowo na nie odpowiedzieć !?
Litości ...nikt o nocie też nie wspominał ! <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 lis 2015, 20:02
Posty: 501 (16/40)
Auto: Mazda CX-3 – 2016r. , 2.0Pb – 120KM , AT , Sky Passion , Soul Red .

Postprzez Moto-Fan » 30 sie 2018, 08:34

Jaka wiedza taka odpowiedz. To jak widac nie forum Hondy...
Początkujący
 
Od: 2 sie 2018, 12:11
Posty: 8

Postprzez Paolo » 30 sie 2018, 08:48

Moto-Fan, a co Twój post wniósł do rozmowy?
Toruńczyk słusznie zadał pytanie. Ale na forum Hondy pewnie z fusów odczytują numery vin, ew. naprawy które są przewidziane dla danego samochodu ;)
A kolega Marko5 zadaje pytanie z ciekawości czy ma jakiś problem?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Postprzez darrecki » 13 wrz 2018, 20:04

pepe1990 napisał(a):Dzwoniłem do ASO, mam podjechać, ale od razu zaznaczono, że taki lód to normalka i pewnie wszystko jest ok. Nie wiem, samochód mam już 2 lata i nigdy czegoś takiego wcześniej nie widziałem, ale to może ja się nie znam i wymyślam :)


Oni serio z tym lodem na przewodach? To nie lodówka, tam żadnego lodu ma nie być!! W tym ASO muszą mieć dobrego dilera, bo chłopaki odpływają...
Ale to tak jak u mnie, zgłosiłem problem z hamulcami – pedał ciężko chodzi, auto ledwie hamuje. Odpowiedź była następująca "Panie, klocki są już zużyte, to dłużej schodzi tłoczkowi zanim je znajdzie i dociśnie do tarczy" Naprawdę nie wiem kto im te odpowiedzi wymyśla, bo sensu w nich zero.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Kuzi1971 » 13 kwi 2020, 17:49

sawiszy napisał(a):dareme89 o tym nie pomyślałem :)
Zadzwonię do nich i przynajmniej napsuję im krwi, bo mnie wkur..., chociaż nie wierzę by to coś dało.
Tak czy inaczej, znalazłem serwis klimatyzacji, gdzie gościu zna temat klimy w CX3, ma oryginalny skraplacz i za kompletną usługę weźmie 800 zł. Umówiłem się z nim na poniedziałek. Jak będę po to opiszę wrażenia na chłodno;)
Przez taką pierdołę Mazda spadła u mnie z piedestału. CX3 kupiliśmy jako drugie auto. PIerwsze to 3 z 2014r. i na fali zadowolenia znów zawitaliśmy do dilera.
W przyszłym roku zmieniam moją 3 na coś większego (miała być 6), ale teraz już moje pierwsze kroki będą stety/niestety w innym kierunku.


Cześć, jak się skończyła sprawa? Kwota za usługę (800zł), to razem z uzupełnieniem klimatyzacji pisałeś? Mam obecnie podobny problem, szukam rozwiązania i małych kosztów :)
Początkujący
 
Od: 4 sty 2020, 15:41
Posty: 26 (0/3)
Auto: Mazda CX3, 2.0 benzyna, 120 KM, 2015r

Postprzez sawiszy » 9 wrz 2020, 10:28

Cześć,
Sprawa skończyła się tym, że w 2018 wymieniałem skraplacz za 800 zł z napełnieniem i dwa dni temu znowu wymieniałem skraplacz za 900 zł z napełnieniem.
Wkurza mnie ta "bezawaryjność" Mazd.
Wymieniałem też lusterko, oczywiście składanie i kamerę cofania. Oczywiście pierdoły, ale tanie to to nie jest.
Dzięki temu lub przez to zmieniłem motoryzacyjne sympatie, chociaż nadal zostałem w Japonii.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2014, 21:57
Posty: 28
Skąd: Lubin
Auto: Mazda 3 BM 2014 Sedan 120 KM Skyenergy Jet Black

Postprzez zadra » 9 wrz 2020, 20:54

Wkurza mnie ta "bezawaryjność" Mazd

pomyliłeś dekady produkcji aut..
Duża bezawaryjność mazd w większości przypadków dogorywa na szrotach..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 17:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez patrol69 » 6 kwi 2022, 10:49

Chciałbym odświeżyć temat i zapytać o różnice między starym czynnikiem a nowym. Jestem w trakcie wymiany chłodnicy klimatyzacji i zastanawiam się czy nabicie tym tańszym czynnikiem nie sprawi żadnych problemów. O dziwo mechanik zaproponował ten nowszy czynnik.
Początkujący
 
Od: 1 kwi 2022, 17:56
Posty: 10

Postprzez krzychun » 6 kwi 2022, 17:26

A który jest tańszy? Bo tańszy to chyba propan jest tylko <glupek2>
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Poobloo » 17 wrz 2022, 17:22

Witam forumowiczow,
Powrót do Mazdy po latach i od razu problem z klima… Auto kupione z uszkodzonym skraplaczem. Cześć wymieniona, klima nabita nowym czynnikiem- działa, chłodzi ale… kompresor włącza sie i wyłącza. Działa ciągiem tylko przy ustawieniu na najzimniejsza temperaturę. Kompresor przy włączaniu i wyłączaniu wydaje dziwny dźwięk. Wymieniony czujnik ciśnienia i nabita prawidłowa ilość(360g).
Moje pytanie do was czy tak ma działać ta klimatyzacja czy to jest normalne ze wlacza sie i wyłącza? Czy to normalne ze kompresor działa tak głośno? Czy tez tak macie w waszych mazdach? Dadam ze każdorazowe załączenie powoduje skok obrotów silnika i zauważalne drganie co nie wpływa pozytywnie na komfort. :|
Początkujący
 
Od: 1 cze 2008, 17:24
Posty: 16
Skąd: UK Derby- PL Jarosław
Auto: Mazda CX3 DK 2.0 120 SkyActive-G Sport NAV
2016

Postprzez krzychun » 17 wrz 2022, 18:07

A co ma oznaczać ta fraza "od razu problem"?

Normalne i to nie tylko w Maździe, wiele firm stosuje kompresor on-off zamiast takiego ze zmiennym wydatkiem, które zazwyczaj są bardziej awaryjne. A głośno działa kompresor czy strzela sprzęgło podczas załączenia?

Komfort? Hmmm mały samochodzik klasy B i narzekanie na komfort...
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez darrecki » 17 wrz 2022, 18:13

Mazda 2 DJ – ta sama chłodnica klimy co w CX3 2.0
Właśnie padła 3 sztuka – z czego oni to robią?
Auto ma już co prawda 7 lat, ale jedyne co zmieniłem (oprócz filtrów i olejów) to 1x tarcze, 2x klocki i teraz będzie 3x chłodnica klimatyzacji. Auto nie ma nawet 100 tyś km przebiegu.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez krzychun » 17 wrz 2022, 18:14

A na pierwsze roczniki nie było noty serwisowej na coś związane z klimą?

O tutaj:
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 3#p3254133
i tutaj:
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 7#p3286097
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez darrecki » 17 wrz 2022, 19:10

Była nota, 2x zmieniali na własny koszt. Tyle, że za drugim razem był już ten niby poprawiony, wytrzymał "aż" 4 lata i ciśnienia w układzie brak.
O ile przy szybkim rozszczelnieniu (np. podczas wypadku) nowy czujnik wręcz zjada aluminium, co widać gołym okiem, to u mnie musiało to pomału uciekać, bo śladu pod maską nie ma.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 00:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Poobloo » 17 wrz 2022, 20:11

krzychun napisał(a):A co ma oznaczać ta fraza "od razu problem"?


Normalne i to nie tylko w Maździe, wiele firm stosuje kompresor on-off zamiast takiego ze zmiennym wydatkiem, które zazwyczaj są bardziej awaryjne. A głośno działa kompresor czy strzela sprzęgło podczas załączenia?

Komfort? Hmmm mały samochodzik klasy B i narzekanie na komfort...

Kolego krzychun ty sie tak wszystkich czepiasz czy tylko nowych? <oczko>

Chodziło mi o komfort jakim jest brak wibracji, falujących obrotów i trzasków dochodzących z pod maski a tego można oczekiwać od każdego samochodu nawet małego klasy B a z pewnością od auta które kosztuje tyle pieniędzy… :P
Masz racje chodzi mi o dźwięk załączania i rozłączania kompresora czyli zapewne sprzęgło. A wiec do rzeczy potrafisz mi pomoc i powiedzieć czy takie objawy to normalne zachowanie czy mam sie szykować na wydatki?

Dopisano 17 wrz 2022 21:19:

darrecki napisał(a):Mazda 2 DJ – ta sama chłodnica klimy co w CX3 2.0
Właśnie padła 3 sztuka – z czego oni to robią?
Auto ma już co prawda 7 lat, ale jedyne co zmieniłem (oprócz filtrów i olejów) to 1x tarcze, 2x klocki i teraz będzie 3x chłodnica klimatyzacji. Auto nie ma nawet 100 tyś km przebiegu.


Darrecki jakiej firmy były te chłodnice? Wszystkie tej samej? Moze warto uważać na jakaś konkretna firmę?
Ja założyłem właśnie chłodnice marki Nissens. Zobaczymy jak długo wytrzyma. <oczy>
Początkujący
 
Od: 1 cze 2008, 17:24
Posty: 16
Skąd: UK Derby- PL Jarosław
Auto: Mazda CX3 DK 2.0 120 SkyActive-G Sport NAV
2016

Postprzez krzychun » 17 wrz 2022, 21:56

Poobloo napisał(a):Kolego krzychun ty sie tak wszystkich czepiasz czy tylko nowych? <oczko>


A gdzie ja się czepiam?

Poobloo napisał(a):Chodziło mi o komfort jakim jest brak wibracji, falujących obrotów i trzasków dochodzących z pod maski a tego można oczekiwać od każdego samochodu nawet małego klasy B a z pewnością od auta które kosztuje tyle pieniędzy… :P


Czy ja wiem, widziałem dużo większe (w sensie klasy), ze 2-3 razy droższe samochody i tam też dochodził charakterystyczny trzask z pod maski. Nic w tym nadzwyczajnego. U mnie w środku nie słychać jak są zamknięte drzwni/okna, ale na zewnętrz dźwięk jest bez problemu do zauważenia. A wibracje silnika to inny temat, cecha CX-3. Ja bym dziękował ekologom za tak niskie obroty biegu jałowego. Poza tym "tyle pieniędzy" to też jakiś taki roszczeniowy charakter wypowiedzi znowu wyczuwam.

Poobloo napisał(a):A wiec do rzeczy potrafisz mi pomoc i powiedzieć czy takie objawy to normalne zachowanie czy mam sie szykować na wydatki?


Już pomogłem o tutaj:

krzychun napisał(a):Normalne


Tak swoją drogą w tym dokładnie temacie już parę razy temat się przewijał... ;P
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Poobloo » 18 wrz 2022, 09:04

krzychun napisał(a):
Poobloo napisał(a):Kolego krzychun ty sie tak wszystkich czepiasz czy tylko nowych? <oczko>


A gdzie ja się czepiam?

Poobloo napisał(a):Chodziło mi o komfort jakim jest brak wibracji, falujących obrotów i trzasków dochodzących z pod maski a tego można oczekiwać od każdego samochodu nawet małego klasy B a z pewnością od auta które kosztuje tyle pieniędzy… :P


Czy ja wiem, widziałem dużo większe (w sensie klasy), ze 2-3 razy droższe samochody i tam też dochodził charakterystyczny trzask z pod maski. Nic w tym nadzwyczajnego. U mnie w środku nie słychać jak są zamknięte drzwni/okna, ale na zewnętrz dźwięk jest bez problemu do zauważenia. A wibracje silnika to inny temat, cecha CX-3. Ja bym dziękował ekologom za tak niskie obroty biegu jałowego. Poza tym "tyle pieniędzy" to też jakiś taki roszczeniowy charakter wypowiedzi znowu wyczuwam.

Jesteś jakiś przewrażliwiony kolego ;P <serduszka> nie wiem jakie auta widziałeś jakimi jeździłeś jakie masz doświadczenia ale tak sie składa ze posiadam rownież Seata Leona z 2014 roku i tam dzialanie kompresora(sprzęgła kompresora) jest niezauważalne dla kierowcy. Brak trzasków wibracji tak wiec daje mi to podstawy do obaw ze coś jest nie tak u mnie.

Poobloo napisał(a):A wiec do rzeczy potrafisz mi pomoc i powiedzieć czy takie objawy to normalne zachowanie czy mam sie szykować na wydatki?


Już pomogłem o tutaj:

krzychun napisał(a):Normalne


Tak swoją drogą w tym dokładnie temacie już parę razy temat się przewijał... ;P


Owszem ktoś napomknąć o tym problemie w tym temacie ale bes sensownej odpowiedzi…

Mam do ciebie prośbę… Czy mógłbyś nagrać i udostępnić na forum krótki filmik obrazujący prace sprzęgła kompresora w twoim aucie? Tak żebyśmy w razie jakichkolwiek wątpliwości wiedzieli jak ma to wyglądać.
Ufam ze znasz sie na rzeczy.
Czy ktoś z forumowiczów chciałby potwierdzić ze takie dzialanie kompresora(sprzęgła) jest Ok? <spoko>
Początkujący
 
Od: 1 cze 2008, 17:24
Posty: 16
Skąd: UK Derby- PL Jarosław
Auto: Mazda CX3 DK 2.0 120 SkyActive-G Sport NAV
2016

Postprzez krzychun » 18 wrz 2022, 14:25

Jak będę miał chwilę to nagram, ale jak stoisz z przodu samochodu albo masz otwartą maskę to jest trzask nieprzyjemny i może kogoś niepokoić.

Dopisano 19 wrz 2022, 17:45:

Proszę. nagranie tego co hałasuje: https://youtube.com/shorts/44LjZ3glO4E?feature=share

Wydaje mi się, że to i tak się cicho nagrało.
Forumowicz
 
Od: 22 paź 2018, 14:39
Posty: 1006 (6/67)
Auto: CX-3 AT AWD 2018 SkyPassion

Postprzez Paolo » 22 wrz 2022, 10:08

krzychun napisał(a):Wydaje mi się, że to i tak się cicho nagrało.


No cichutko.
Tak to normalny "cyk" – tak ma być i jeżeli to ten dźwięk Cię niepokoi to Poobloo spokojnie, wszystko ok.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 mar 2012, 13:46
Posty: 1832 (106/48)
Skąd: Kraków
Auto: Grafitowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9